Co je to?
Vysvětlení pojmů, odborné termíny, významy slov, hesla, odpovědi na: Co je to a Co znamená...? Definice z oboru Nemoce

Pojmy a termíny z oboru Nemoce. Významy slov, definice, výrazy a hesla

Nemoce jsou souhrnným označením stavu nebo procesu, který se různou intenzitou liší od zdraví, což je vnímáno jako pocit fyzické i duševní pohody. Nemocí je celá řada, mezi ty nejrozšířenější, dalo by se říci, generační, způsobené hektickým a nezdravým způsobem dnešního moderního života patří cukrovka, epilepsie nebo nádorové onemocnění různých druhů (melanom, karcinom) či astma a jiné alergie. Většina nemocí lze léčit, úspěšnost je individuální záležitostí.

Co znamenají, jak se léčí, jaké mají příznaky a následky různé nemoce?

S chorobami, nemocemi a s jejich léčbou úzce souvisí různé lékařské pojmy. V uvedeném odkazu naleznete popis různých lékařských profesí a nemocí jako je například ortoped, foniatr, celiatik, urolog, endokrinolog, logoped, internista, schizofrenik, lapiduch, otorinolaryngolog, kardiolog, angiolog, neonatolog, medik, anesteziolog, farmaceut, alzheimer, sanitář, psychiatr, porodní asistentka, pediatr, chiropraktik, podiatr, patolog, oftalmolog, neurolog anebo geriatr.

S nemocemi jsou úzce spjaty nejrůznější psychické, psychiatrické a jiné poruchy a odchylky. Jejich přehled a popis naleznete v uvedeném odkazu. Příklad označení jedinců trpících uvedenou odchylkou či poruchou, jejichž vysvětlení naleznete v uvedeném odkazu: Impotent, Paranoik, Neurotik, Voayer, Autista, Dysgrafik, Gambler, Psychopat, Pedofil, Dyskalkulik, Sociopat, Asociál, Gerontofil, Dyslektik, Albín, Notorik a Nymfomanka.