Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Co je to Alergie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Alergie?

Alergie patří k poruchám imunity. Jedná se o přehnanou reakci imunitního systému na alergeny, což jsou běžné látky, se kterými člověk často přichází do styku. Příčinou alergie je nesprávná aktivace imunoglobulinu, tedy protilátky.
Projevem alergie může být ekzém, svědění, otoky, rýma, svědění a slzení očí, zarudnutí, dýchací obtíže. Pokud dojde k velmi silné reakci, může se jednat o anafylaktický šok, který vede až k úmrtí. Alergii lze zjistit alergologickým vyšetřením.


Co je to Alergie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Alergie sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Alergie patří do sekce nemoce

Klíčová slova: heslo, termín, terminus technicus, přesný výraz, co to je, pojem, lexikon, informace, synonymum, terminologie, slovník, odborný výraz, názvosloví, význam slova, wiki, co je to Alergie?, popis, formulace


Pojem Alergie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alergie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může končit i smrtí.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alergie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Alergie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Alergie na Google.cz

Zkusit najít heslo Alergie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Alergie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Alergie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Alergie například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Alergie? resp. co to je Alergie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergie, odpověď na dotaz co je to Alergie?. Víte např. kdo to je Jáhen? Znáte a víte kdo je Bohuš Matuš? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Alergie v jiné sekci než nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.