Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alergie. Co znamená pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Co je Alergie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Alergie?

Alergie patří k poruchám imunity. Jedná se o přehnanou reakci imunitního systému na alergeny, což jsou běžné látky, se kterými člověk často přichází do styku. Příčinou alergie je nesprávná aktivace imunoglobulinu, tedy protilátky.
Projevem alergie může být ekzém, svědění, otoky, rýma, svědění a slzení očí, zarudnutí, dýchací obtíže. Pokud dojde k velmi silné reakci, může se jednat o anafylaktický šok, který vede až k úmrtí. Alergii lze zjistit alergologickým vyšetřením.


Co je to Alergie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alergie. Co znamená pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Alergie s jinými lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Alergie se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: termín, definice, odborný výraz, slovník, co je to Alergie?, terminus technicus, informace, lexikon, co to je, přesný význam, odborné názvosloví, heslo, definice pojmu, wiki, synonymum, terminologie, přesný výraz, slovo


Pojem Alergie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Alergie dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může končit i smrtí.

Další možné informační zdroje

Najít pojem Alergie ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Alergie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Alergie ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Alergie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Alergie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Alergie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alergie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Alergie? resp. co znamená slovo Alergie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergie, odpověď na dotaz co je to Alergie?. Víte např. kdo to je Paroháč? Znáte a víte kdo je Jiří Korn? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.