Co je to?
Definice výrazu Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Co to je Alergie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Alergie

Alergie patří k poruchám imunity. Jedná se o přehnanou reakci imunitního systému na alergeny, což jsou běžné látky, se kterými člověk často přichází do styku. Příčinou alergie je nesprávná aktivace imunoglobulinu, tedy protilátky.
Projevem alergie může být ekzém, svědění, otoky, rýma, svědění a slzení očí, zarudnutí, dýchací obtíže. Pokud dojde k velmi silné reakci, může se jednat o anafylaktický šok, který vede až k úmrtí. Alergii lze zjistit alergologickým vyšetřením.


Co je to Alergie? Význam slova, termín, Definice výrazu Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Alergie) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Alergie patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, informace, vysvětlení, slovo, přesný výraz, význam pojmu, termín, Nemoce, pojem, definice pojmu, definice, slovník, co je to Alergie?, synonymum, wiki, co to je, co znamená, lexikon


Pojem Alergie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alergie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může končit i smrtí.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alergie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Alergie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Alergie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Alergie ve Wikislovníku

Najít výraz Alergie ve vyhledávači Yandex

Najít termín Alergie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alergie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Alergie? resp. jaká je definice termínu Alergie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergie, odpověď na dotaz co je to Alergie?. Víte např. kdo to je Šemík? Znáte a víte kdo je Johny Machette? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Alergie v jiné sekci než Nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.