Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Co je to Alergie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Alergie

Alergie patří k poruchám imunity. Jedná se o přehnanou reakci imunitního systému na alergeny, což jsou běžné látky, se kterými člověk často přichází do styku. Příčinou alergie je nesprávná aktivace imunoglobulinu, tedy protilátky.
Projevem alergie může být ekzém, svědění, otoky, rýma, svědění a slzení očí, zarudnutí, dýchací obtíže. Pokud dojde k velmi silné reakci, může se jednat o anafylaktický šok, který vede až k úmrtí. Alergii lze zjistit alergologickým vyšetřením.


Co je to Alergie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Alergie můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Alergie je v sekci nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, formulace, co to je, přesný výraz, pojem, slovo, co je to Alergie?, Alergie, informace, význam pojmu, názvosloví, popis, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, slovník, nemoce, odborný výraz


Pojem Alergie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alergie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může končit i smrtí.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Alergie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Alergie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Alergie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alergie ve Wikimedia Commons

Najít heslo Alergie ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Alergie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alergie například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Alergie? resp. jaká je definice termínu Alergie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergie, odpověď na dotaz co je to Alergie?. Víte např. kdo to je Nefrolog? Znáte a víte kdo je Barbora Špotáková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.