Co je to?
Definice výrazu Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Co to je Alergie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Alergie?

Alergie patří k poruchám imunity. Jedná se o přehnanou reakci imunitního systému na alergeny, což jsou běžné látky, se kterými člověk často přichází do styku. Příčinou alergie je nesprávná aktivace imunoglobulinu, tedy protilátky.
Projevem alergie může být ekzém, svědění, otoky, rýma, svědění a slzení očí, zarudnutí, dýchací obtíže. Pokud dojde k velmi silné reakci, může se jednat o anafylaktický šok, který vede až k úmrtí. Alergii lze zjistit alergologickým vyšetřením.


Co je to Alergie? Význam slova, termín, Definice výrazu Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Alergie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, informace, Alergie, odborné názvosloví, formulace, slovník, definice, heslo, co to je, přesný význam, terminologie, vysvětlení, odborný výraz, význam slova, definice pojmu, synonymum, význam, přesný výraz


Pojem Alergie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alergie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může končit i smrtí.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alergie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Alergie na Google.cz

Hledat výraz Alergie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alergie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Alergie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Alergie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alergie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Alergie? resp. co znamená výraz Alergie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergie, odpověď na dotaz co je to Alergie?. Víte např. kdo to je Alexandr Veliký? Znáte a víte kdo je Radko Gudas? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.