Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Co je Alergie?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Alergie?

Alergie patří k poruchám imunity. Jedná se o přehnanou reakci imunitního systému na alergeny, což jsou běžné látky, se kterými člověk často přichází do styku. Příčinou alergie je nesprávná aktivace imunoglobulinu, tedy protilátky.
Projevem alergie může být ekzém, svědění, otoky, rýma, svědění a slzení očí, zarudnutí, dýchací obtíže. Pokud dojde k velmi silné reakci, může se jednat o anafylaktický šok, který vede až k úmrtí. Alergii lze zjistit alergologickým vyšetřením.


Co je to Alergie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Alergie můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Alergie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: co znamená, význam, popis, co to je, vysvětlení, význam pojmu, termín, odborný výraz, odborné názvosloví, nemoce, synonymum, terminus technicus, definice pojmu, přesný výraz, lexikon, slovník, názvosloví, slovo


Pojem Alergie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Alergie dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může končit i smrtí.

Zkuste zjistit více informací o slovu Alergie v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Alergie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alergie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Alergie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Alergie na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Alergie na Youtube

Najít pojem Alergie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alergie například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Alergie? resp. co znamená výraz Alergie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergie, odpověď na dotaz co je to Alergie?. Víte např. kdo to je Daniela Magálová? Znáte a víte kdo je Daniel Hůlka? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Alergie hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Horečka, alergie, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.