Co je to?
Definice výrazu Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Co to je Alergie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Alergie

Alergie patří k poruchám imunity. Jedná se o přehnanou reakci imunitního systému na alergeny, což jsou běžné látky, se kterými člověk často přichází do styku. Příčinou alergie je nesprávná aktivace imunoglobulinu, tedy protilátky.
Projevem alergie může být ekzém, svědění, otoky, rýma, svědění a slzení očí, zarudnutí, dýchací obtíže. Pokud dojde k velmi silné reakci, může se jednat o anafylaktický šok, který vede až k úmrtí. Alergii lze zjistit alergologickým vyšetřením.


Co je to Alergie? Význam slova, termín, Definice výrazu Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alergie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: termín, slovo, přesný výraz, terminus technicus, význam, co znamená, informace, význam pojmu, wiki, názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, popis, Alergie, co to je, co je to Alergie?, pojem, terminologie


Pojem Alergie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alergie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může končit i smrtí.

Více informací o pojmu Alergie lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Alergie na Youtube

Vyhledat heslo Alergie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Alergie ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Alergie ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Alergie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alergie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alergie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Alergie? resp. co se skrývá pod slovem Alergie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergie, odpověď na dotaz co je to Alergie?. Víte např. kdo to je Jan Cina? Znáte a víte kdo je Johny Machette? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.