Co je to?
Definice výrazu, termínu Anabolické steroidy. Co znamená odborný pojem Anabolické steroidy z kategorie Sport?

Co je to Anabolické steroidy? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Anabolické steroidy

Anabolické steroidy jsou druh steroidů, který je přirozený pro lidské tělo. Jde o látky, které podporují vytváření bílkovin a které jsou nezbytné pro to, aby mohl probíhat růst kostí a svalů. Jsou stavebními látkami a vysílají signály pro anabolizmus. Anabolické steroidy lze také vyrobit syntézou. Průmyslově se vyrábí steroidy, které se podobají testosteronu, mužskému hormonu. Využívají se v oblasti lékařství, především pro rychlejší zhojení svalů po prodělání nějakého úrazu.
Je možné jimi nahradit přirozený testosteron při nedostatečném množství testosteronu v krvi, při léčbě HIV, při léčbě osteoporózy, při mužském klimakteriu a dalších obtížích. Anabolické steroidy jsou často předmětem zneužívání, především u sportovců, kteří potřebují zvětšit a posílit svaly nebo zlepšit sportovní výkon. Často jsou využívány i pro kosmetické účely, aby došlo ke zlepšení celkového vzhledu. Takové laické užívání však poškozuje vnitřní orgány a narušuje jejich funkce. Podílí se také na rozkolísání psychiky.


Co je to Anabolické steroidy? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anabolické steroidy. Co znamená odborný pojem Anabolické steroidy z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Anabolické steroidy se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: informace, heslo, význam pojmu, slovník, slovo, vysvětlení, termín, pojem, terminologie, co je to Anabolické steroidy?, názvosloví, synonymum, význam, odborné názvosloví, formulace, co znamená, význam slova, Anabolické steroidy


Pojem Anabolické steroidy je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Anabolické steroidy ve Wikislovníku

Hledat výraz Anabolické steroidy ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Anabolické steroidy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Anabolické steroidy na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anabolické steroidy ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Anabolické steroidy ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anabolické steroidy například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Anabolické steroidy? resp. co to je Anabolické steroidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anabolické steroidy, odpověď na dotaz co je to Anabolické steroidy?. Víte např. kdo to je Uprchlík? Znáte a víte kdo je Slídil? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.