Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anabolické steroidy. Co znamená odborný pojem Anabolické steroidy z kategorie Sport?

Co je to Anabolické steroidy? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Anabolické steroidy?

Anabolické steroidy jsou druh steroidů, který je přirozený pro lidské tělo. Jde o látky, které podporují vytváření bílkovin a které jsou nezbytné pro to, aby mohl probíhat růst kostí a svalů. Jsou stavebními látkami a vysílají signály pro anabolizmus. Anabolické steroidy lze také vyrobit syntézou. Průmyslově se vyrábí steroidy, které se podobají testosteronu, mužskému hormonu. Využívají se v oblasti lékařství, především pro rychlejší zhojení svalů po prodělání nějakého úrazu.
Je možné jimi nahradit přirozený testosteron při nedostatečném množství testosteronu v krvi, při léčbě HIV, při léčbě osteoporózy, při mužském klimakteriu a dalších obtížích. Anabolické steroidy jsou často předmětem zneužívání, především u sportovců, kteří potřebují zvětšit a posílit svaly nebo zlepšit sportovní výkon. Často jsou využívány i pro kosmetické účely, aby došlo ke zlepšení celkového vzhledu. Takové laické užívání však poškozuje vnitřní orgány a narušuje jejich funkce. Podílí se také na rozkolísání psychiky.


Co je to Anabolické steroidy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anabolické steroidy. Co znamená odborný pojem Anabolické steroidy z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Anabolické steroidy? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Anabolické steroidy patří do sekce sport

Klíčová slova: sport, co je to Anabolické steroidy?, terminologie, odborné názvosloví, termín, přesný výraz, odborný výraz, Anabolické steroidy, pojem, význam, lexikon, informace, synonymum, heslo, formulace, definice pojmu, význam slova, co to je


Pojem Anabolické steroidy je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anabolické steroidy? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Anabolické steroidy jsou tělu přirozené steroidy, signální a stavební látky pro anabolismus, podporující tvorbu bílkovin a obecně nutné pro růst buněk svalů a kostí. Syntetické androgenní anabolické steroidy (AAS) jsou deriváty látky podobné mužskému hormonu testosteronu, vyrobené průmyslově.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Anabolické steroidy na Youtube

Hledat výraz Anabolické steroidy ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anabolické steroidy ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Anabolické steroidy ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Anabolické steroidy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Anabolické steroidy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Anabolické steroidy například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co znamená slovo Anabolické steroidy? resp. co znamená slovo Anabolické steroidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anabolické steroidy, odpověď na dotaz co je to Anabolické steroidy?. Víte např. kdo to je Pavlína Pořízková? Znáte a víte kdo je Leon Tsoukernik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Anabolické steroidy v jiné sekci než sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.