Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anabolické steroidy. Co znamená odborný pojem Anabolické steroidy z kategorie Sport?

Co je Anabolické steroidy? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Anabolické steroidy?

Anabolické steroidy jsou druh steroidů, který je přirozený pro lidské tělo. Jde o látky, které podporují vytváření bílkovin a které jsou nezbytné pro to, aby mohl probíhat růst kostí a svalů. Jsou stavebními látkami a vysílají signály pro anabolizmus. Anabolické steroidy lze také vyrobit syntézou. Průmyslově se vyrábí steroidy, které se podobají testosteronu, mužskému hormonu. Využívají se v oblasti lékařství, především pro rychlejší zhojení svalů po prodělání nějakého úrazu.
Je možné jimi nahradit přirozený testosteron při nedostatečném množství testosteronu v krvi, při léčbě HIV, při léčbě osteoporózy, při mužském klimakteriu a dalších obtížích. Anabolické steroidy jsou často předmětem zneužívání, především u sportovců, kteří potřebují zvětšit a posílit svaly nebo zlepšit sportovní výkon. Často jsou využívány i pro kosmetické účely, aby došlo ke zlepšení celkového vzhledu. Takové laické užívání však poškozuje vnitřní orgány a narušuje jejich funkce. Podílí se také na rozkolísání psychiky.


Co je to Anabolické steroidy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anabolické steroidy. Co znamená odborný pojem Anabolické steroidy z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Anabolické steroidy? Pak se o ní podělte se známými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Anabolické steroidy je v kategorii sport

Klíčová slova: přesný význam, formulace, synonymum, definice pojmu, terminologie, význam slova, odborný výraz, význam, termín, popis, informace, co znamená, terminus technicus, wiki, slovník, heslo, odborné názvosloví, co to je


Pojem Anabolické steroidy je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anabolické steroidy? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anabolické steroidy jsou tělu přirozené steroidy, signální a stavební látky pro anabolismus, podporující tvorbu bílkovin a obecně nutné pro růst buněk svalů a kostí. Syntetické androgenní anabolické steroidy (AAS) jsou deriváty látky podobné mužskému hormonu testosteronu, vyrobené průmyslově.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Anabolické steroidy ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anabolické steroidy ve Wikimedia Commons

Najít pojem Anabolické steroidy ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Anabolické steroidy ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Anabolické steroidy ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Anabolické steroidy na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Anabolické steroidy například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Anabolické steroidy? resp. co to je Anabolické steroidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anabolické steroidy, odpověď na dotaz co je to Anabolické steroidy?. Víte např. kdo to je Akademik? Znáte a víte kdo je Anetta Kubalová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.