Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anabolické steroidy. Co znamená pojem Anabolické steroidy z kategorie Sport?

Co je to Anabolické steroidy? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Anabolické steroidy

Anabolické steroidy jsou druh steroidů, který je přirozený pro lidské tělo. Jde o látky, které podporují vytváření bílkovin a které jsou nezbytné pro to, aby mohl probíhat růst kostí a svalů. Jsou stavebními látkami a vysílají signály pro anabolizmus. Anabolické steroidy lze také vyrobit syntézou. Průmyslově se vyrábí steroidy, které se podobají testosteronu, mužskému hormonu. Využívají se v oblasti lékařství, především pro rychlejší zhojení svalů po prodělání nějakého úrazu.
Je možné jimi nahradit přirozený testosteron při nedostatečném množství testosteronu v krvi, při léčbě HIV, při léčbě osteoporózy, při mužském klimakteriu a dalších obtížích. Anabolické steroidy jsou často předmětem zneužívání, především u sportovců, kteří potřebují zvětšit a posílit svaly nebo zlepšit sportovní výkon. Často jsou využívány i pro kosmetické účely, aby došlo ke zlepšení celkového vzhledu. Takové laické užívání však poškozuje vnitřní orgány a narušuje jejich funkce. Podílí se také na rozkolísání psychiky.


Co je to Anabolické steroidy? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anabolické steroidy. Co znamená pojem Anabolické steroidy z kategorie Sport?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anabolické steroidy s jinými lidmi na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Anabolické steroidy se nachází v sekci sport

Klíčová slova: definice, význam, význam slova, co znamená, terminologie, přesný význam, definice pojmu, formulace, wiki, informace, přesný výraz, odborné názvosloví, synonymum, co je to Anabolické steroidy?, slovník, terminus technicus, sport, vysvětlení


Pojem Anabolické steroidy je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anabolické steroidy? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Anabolické steroidy jsou tělu přirozené steroidy, signální a stavební látky pro anabolismus, podporující tvorbu bílkovin a obecně nutné pro růst buněk svalů a kostí. Syntetické androgenní anabolické steroidy (AAS) jsou deriváty látky podobné mužskému hormonu testosteronu, vyrobené průmyslově.

Pro další informace o termínu Anabolické steroidy zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Anabolické steroidy ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anabolické steroidy ve Wikimedia Commons

Najít heslo Anabolické steroidy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Anabolické steroidy ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Anabolické steroidy ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Anabolické steroidy ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anabolické steroidy například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Anabolické steroidy? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Anabolické steroidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anabolické steroidy, odpověď na dotaz co je to Anabolické steroidy?. Víte např. kdo to je Aretha Franklin? Znáte a víte kdo je Rudolf Cortés? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.