Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anabolické steroidy. Co znamená odborný pojem Anabolické steroidy z kategorie Sport?

Co je to Anabolické steroidy? Význam slova

Co znamená termín Anabolické steroidy? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anabolické steroidy jsou druh steroidů, který je přirozený pro lidské tělo. Jde o látky, které podporují vytváření bílkovin a které jsou nezbytné pro to, aby mohl probíhat růst kostí a svalů. Jsou stavebními látkami a vysílají signály pro anabolizmus. Anabolické steroidy lze také vyrobit syntézou. Průmyslově se vyrábí steroidy, které se podobají testosteronu, mužskému hormonu. Využívají se v oblasti lékařství, především pro rychlejší zhojení svalů po prodělání nějakého úrazu.
Je možné jimi nahradit přirozený testosteron při nedostatečném množství testosteronu v krvi, při léčbě HIV, při léčbě osteoporózy, při mužském klimakteriu a dalších obtížích. Anabolické steroidy jsou často předmětem zneužívání, především u sportovců, kteří potřebují zvětšit a posílit svaly nebo zlepšit sportovní výkon. Často jsou využívány i pro kosmetické účely, aby došlo ke zlepšení celkového vzhledu. Takové laické užívání však poškozuje vnitřní orgány a narušuje jejich funkce. Podílí se také na rozkolísání psychiky.


Co je to Anabolické steroidy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anabolické steroidy. Co znamená odborný pojem Anabolické steroidy z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Anabolické steroidy je v sekci sport

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, význam, terminologie, slovo, heslo, sport, význam pojmu, definice, termín, popis, význam slova, co znamená, přesný výraz, co to je, co je to Anabolické steroidy?, informace, slovník


Pojem Anabolické steroidy je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anabolické steroidy? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Anabolické steroidy jsou tělu přirozené steroidy, signální a stavební látky pro anabolismus, podporující tvorbu bílkovin a obecně nutné pro růst buněk svalů a kostí. Syntetické androgenní anabolické steroidy (AAS) jsou deriváty látky podobné mužskému hormonu testosteronu, vyrobené průmyslově.

Další zdroje informací o slovu Anabolické steroidy

Hledat termín Anabolické steroidy ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Anabolické steroidy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anabolické steroidy ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Anabolické steroidy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Anabolické steroidy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Anabolické steroidy ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Anabolické steroidy například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Anabolické steroidy? resp. jaká je definice termínu Anabolické steroidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anabolické steroidy, odpověď na dotaz co je to Anabolické steroidy?. Víte např. kdo to je Puntičkář? Znáte a víte kdo je Ajznboňák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.