Co je to?
Definice výrazu, termínu Anabolické steroidy. Co znamená odborný pojem Anabolické steroidy z kategorie Sport?

Co je to Anabolické steroidy? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Anabolické steroidy

Anabolické steroidy jsou druh steroidů, který je přirozený pro lidské tělo. Jde o látky, které podporují vytváření bílkovin a které jsou nezbytné pro to, aby mohl probíhat růst kostí a svalů. Jsou stavebními látkami a vysílají signály pro anabolizmus. Anabolické steroidy lze také vyrobit syntézou. Průmyslově se vyrábí steroidy, které se podobají testosteronu, mužskému hormonu. Využívají se v oblasti lékařství, především pro rychlejší zhojení svalů po prodělání nějakého úrazu.
Je možné jimi nahradit přirozený testosteron při nedostatečném množství testosteronu v krvi, při léčbě HIV, při léčbě osteoporózy, při mužském klimakteriu a dalších obtížích. Anabolické steroidy jsou často předmětem zneužívání, především u sportovců, kteří potřebují zvětšit a posílit svaly nebo zlepšit sportovní výkon. Často jsou využívány i pro kosmetické účely, aby došlo ke zlepšení celkového vzhledu. Takové laické užívání však poškozuje vnitřní orgány a narušuje jejich funkce. Podílí se také na rozkolísání psychiky.


Co je to Anabolické steroidy? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anabolické steroidy. Co znamená odborný pojem Anabolické steroidy z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Anabolické steroidy můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Anabolické steroidy je v kategorii Sport

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, význam pojmu, formulace, názvosloví, popis, co to je, odborný výraz, co znamená, slovník, pojem, definice pojmu, termín, přesný význam, informace, vysvětlení, lexikon, slovo


Pojem Anabolické steroidy je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Anabolické steroidy dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anabolické steroidy jsou tělu přirozené steroidy, signální a stavební látky pro anabolismus, podporující tvorbu bílkovin a obecně nutné pro růst buněk svalů a kostí. Syntetické androgenní anabolické steroidy (AAS) jsou deriváty látky podobné mužskému hormonu testosteronu, vyrobené průmyslově.

Více informací o pojmu Anabolické steroidy lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Anabolické steroidy ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Anabolické steroidy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anabolické steroidy ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Anabolické steroidy ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Anabolické steroidy na Google.cz

Vyhledat slovo Anabolické steroidy ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Anabolické steroidy například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Anabolické steroidy? resp. jaká je definice slova Anabolické steroidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anabolické steroidy, odpověď na dotaz co je to Anabolické steroidy?. Víte např. kdo to je Noam Chomsky? Znáte a víte kdo je Emmanuel Macron? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.