Co je to?
Definice výrazu Busta. Co znamená odborný pojem Busta z kategorie Kultura?

Co je Busta?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Busta?

Busta, jinak také spisovněji bysta, je název z oblasti umění. Jde o pojmenování sochařského výtvoru, kdy umělec nezobrazí celou postavu, ale pouze hlavu, ramena a hrudník. Cílem je vystižení osobnosti daného jedince a zobrazení jeho výrazných individuálních rysů. Jako materiál pro výrobu busty se používá některý z trvanlivějších materiálů, jako je mramor, bronz nebo kvalitní dřevo. Slovo busta pochází z francouzštiny a italštiny, prapůvodem je však z antiky, kde slovo bustum označovalo místo, kde se spalovali mrtví.
Později takto byly označovány hroby a význam se postupně přenesl na plastickou výzdobu náhrobku. Busty se obvykle staví na podstavce, aby byly v patřičné výši a aby vyniklo jejich zpracování. Zhotovují se například busty významných osobností, které slouží jako památka i případná výzdoba galerií, muzei, veřejných prostor i prostranství, stejně jako soukromých domů.

Co je to Busta? Význam slova, termín, Definice výrazu Busta. Co znamená odborný pojem Busta z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Busta můžete samozřejmě sdílet s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Busta je v sekci kultura

Klíčová slova: vysvětlení, význam slova, slovo, synonymum, význam, definice pojmu, terminus technicus, lexikon, co to je, popis, názvosloví, formulace, co je to Busta?, přesný výraz, definice, pojem, odborný výraz, co znamená


Pojem Busta je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Busta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Busta je sochařské ztvárnění hrudníku, ramen a hlavy, obvykle umístěné na podstavci. Busta dává vyniknout individualitě ztvárněného jedince. Bývá vytvořena zpravidla z mramoru, bronzu, nebo z jiného trvanlivého materiálu, případně ze dřeva.
Slovo, převzaté z francouzského buste a italského busto, snad pochází z antického latinského výrazu bustum, označujícího původně „žároviště“ (místo, kde byli spalováni mrtví), později „hrob“ na takovém místě a přeneseně jeho plastickou výzdobu.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Busta ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Busta na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Busta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Busta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Busta na Google obrázcích

Hledat heslo Busta ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Busta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice termínu Busta? resp. co znamená Busta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Busta, odpověď na dotaz co je to Busta?. Víte např. kdo to je Zachary Taylor? Znáte a víte kdo je Vilma Frantová? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Busta hledat i v jiných kategoriích (než kultura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, svitek filmu, busta, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.