Co je to?
Vysvětlení pojmů, odborné termíny, významy slov, hesla, odpovědi na: Co je to a Co znamená...? Definice z oboru Nápoje

Pojmy a termíny z oboru Nápoje. Významy slov, definice, výrazy a hesla

Kategorie nápoje obsahuje tekuté potraviny, které se konzumují pomocí pití. Taktéž obsahuje popis přísad, které se přidávají především do nápojů (např. guarana přidávaná do energetických nápojů).

Co znamenají různé názvy nápojů? Čím se vyznačují, jak chutnají?

Co jsou to nápoje? Jedná se o tekutinu, která obsahuje velké množství vody a je určená ke konzumaci pomocí pití. Za nápoje proto nepovažujeme polévky, které se konzumují pomocí lžíce. Většina nápojů se prodává v lahvích, krabicích (tetrapaky) nebo v sudech (točené nápoje, prodávají je především restaurační zařízení). Mezi nejčastější nápoje patří limonády s vysokým obsahem cukru (colové nápoje, toniky apod.), ovocné nápoje (džusy, nektary a ovocné šťávy), teplé nápoje (čas, káva, horká čokoláda atd.), mléčné nápoje (mléko, kefír, podmáslí apod.) a alkoholické nápoje (víno, pivo, destiláty, likéry).

Vytváříte nápojový lístek? Pokud ano, je vhodné jej osvěžit jednoduchým ilustračním obrázkem. Nejen k tomu slouží kliparty nápojů zdarma ke stažení. Vybírat můžete z desítek vektorových obrázků. Mezi nejpopulárnější motivy patří Kávovar, Rychlovarná konvice, Láhev vína, Kafíčko, Káva, Kakao, Oslava, Džus, Kafe, Energy drink, Kostka ledu, Absinth, Šampaňské, Latté macchiato, Espresso, Cola, Šálek, Krabice mléka, Čajová konvice, Pivní lahev, Martini, Hruškovice, Voda, Pivo, Mléko, Čaj a Limonáda.