Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Adjustace. Co znamená pojem Adjustace z kategorie Latina?

Co je Adjustace?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Adjustace?

Adjustace je slovo pocházející z latiny, kde ad-juxtare znamená přiblížit. Je možno použít také slova adjustáž nebo adjustování. Pojem se používá v různých oblastech lidských činností, je-li potřeba popsat nastavení, přizpůsobení či přípravu, které jsou potřeba k tomu, aby něco fungovalo, působilo, aby se s něčím správným způsobem zacházelo nebo se něco dopravovalo z místa na místo. Jde tedy o to, doplnit k věcem vše potřebné.
Pojem adjustace využívají i psychologové pro určitou formu přizpůsobení se jedince různým společenským formám. Jde tedy o přizpůsobivost, schopnost poradit si v různých situacích a získávat nové poznatky, sociální cítění a komunikativnost. Výtvarníci používají pojem adjustace pro umístění nějakého výtvarného díla při jeho vystavení. Podobným způsobem se pojmenování používá i při prezentacích. Vinaři adjustací myslí podobu vinné láhve i její etikety, tedy tvar, objem, barva a podobně.


Co je to Adjustace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Adjustace. Co znamená pojem Adjustace z kategorie Latina?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Adjustace? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Adjustace se nachází v kategorii latina

Klíčová slova: co to je, heslo, co je to Adjustace?, synonymum, přesný význam, terminologie, latina, latina, lexikon, význam pojmu, přesný výraz, vysvětlení, odborný výraz, význam, popis, slovník, pojem, wiki


Pojem Adjustace je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Adjustace píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adjustace je nastavení, příprava, přizpůsobení, které jsou nutné například pro správné fungování výrobku, pro vhodné působení nějakého přípravku, pro bezchybné fungování přístroje, pro možnost správné manipulace s předmětem, pro dopravu předmětu z místa na místo.
V psychologii přizpůsobení označuje jedna z forem adaptace lidského jedince optimálně k daným společenským normám. Schopnost adjustace je zde charakterizována jako psychická flexibilita, schopnost vymyslet alternativní řešení v situacích a osvojovat si nové poznatky, sociální empatie a komunikativnost.

Zkuste zjistit více informací o slovu Adjustace v následujících zdrojích

Vyhledat termín Adjustace ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Adjustace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Adjustace ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Adjustace ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adjustace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Adjustace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adjustace například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Adjustace? resp. co znamená slovo Adjustace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adjustace, odpověď na dotaz co je to Adjustace?. Víte např. kdo to je Hana Vagnerová? Znáte a víte kdo je Armand Duplantis? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v latina. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.