Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adjustace. Co znamená odborný pojem Adjustace z kategorie Latina?

Co je to Adjustace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Adjustace

Adjustace je slovo pocházející z latiny, kde ad-juxtare znamená přiblížit. Je možno použít také slova adjustáž nebo adjustování. Pojem se používá v různých oblastech lidských činností, je-li potřeba popsat nastavení, přizpůsobení či přípravu, které jsou potřeba k tomu, aby něco fungovalo, působilo, aby se s něčím správným způsobem zacházelo nebo se něco dopravovalo z místa na místo. Jde tedy o to, doplnit k věcem vše potřebné.
Pojem adjustace využívají i psychologové pro určitou formu přizpůsobení se jedince různým společenským formám. Jde tedy o přizpůsobivost, schopnost poradit si v různých situacích a získávat nové poznatky, sociální cítění a komunikativnost. Výtvarníci používají pojem adjustace pro umístění nějakého výtvarného díla při jeho vystavení. Podobným způsobem se pojmenování používá i při prezentacích. Vinaři adjustací myslí podobu vinné láhve i její etikety, tedy tvar, objem, barva a podobně.


Výraz, termín, definice slova Adjustace. Co znamená odborný pojem Adjustace z kategorie Latina?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Adjustace) můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Adjustace patří do kategorie latina

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, heslo, slovo, přesný význam, termín, co to je, informace, vysvětlení, terminologie, terminus technicus, wiki, pojem, latina, popis, co znamená, význam, odborné názvosloví


Pojem Adjustace je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adjustace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Adjustace ve Wikipedii

Hledat výraz Adjustace ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Adjustace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Adjustace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Adjustace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adjustace například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte co znamená slovo Adjustace? resp. co přesně označuje termín Adjustace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adjustace, odpověď na dotaz co je to Adjustace?. Víte např. kdo to je Neil deGrasse Tyson? Znáte a víte kdo je Emil Hácha? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je latina. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.