Co je to?
Definice výrazu, termínu Krov. Co znamená odborný pojem Krov z kategorie Stavebnictví?

Co je to Krov? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Krov

Krov je název pro nosnou střešní konstrukci. Krov má přenášet zatížení střešního pláště na svislé konstrukce stavby. Jako zatížení působí například samotný materiál střešního pláště, sníh, vítr a podobně.
Krovy se od sebe odlišují podle stavby nebo podle zvoleného materiálu. Mohou být zhotoveny z kovu, dřeva nebo mohou být kombinací obojího.


Co je to Krov? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Krov. Co znamená odborný pojem Krov z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Krov patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, názvosloví, slovník, formulace, synonymum, heslo, co to je, význam slova, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, definice, terminologie, Krov, význam pojmu, stavebnictví, stavebnictví


Pojem Krov je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Krov? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krov je nosná konstrukce střechy. Účelem krovu je přenášení zatížení od vlastní tíhy, skladby střešního pláště (záklop, laťování, izolační vrstvy, střešní krytina), sněhu, větru a případných dalších užitných zatížení, do svislých nosných konstrukcí stavby.

Pro více informací o heslu Krov zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krov ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Krov ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Krov na Google.cz

Najít slovo Krov ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Krov ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Krov ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Krov například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Krov? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Krov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krov, odpověď na dotaz co je to Krov?. Víte např. kdo to je Webdesigner? Znáte a víte kdo je Oscar Pistorius? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.