Co je to?
Definice odborného termínu, slova Krov. Co znamená pojem Krov z kategorie Stavebnictví?

Co je to Krov? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Krov?

Krov je název pro nosnou střešní konstrukci. Krov má přenášet zatížení střešního pláště na svislé konstrukce stavby. Jako zatížení působí například samotný materiál střešního pláště, sníh, vítr a podobně.
Krovy se od sebe odlišují podle stavby nebo podle zvoleného materiálu. Mohou být zhotoveny z kovu, dřeva nebo mohou být kombinací obojího.


Co je to Krov? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Krov. Co znamená pojem Krov z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Krov? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Krov patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, popis, Stavebnictví, význam, odborné názvosloví, co je to Krov?, Krov, slovník, význam slova, terminologie, termín, definice, terminus technicus, význam pojmu, informace, co to je, názvosloví, synonymum


Pojem Krov je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Krov? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krov je nosná konstrukce střechy. Účelem krovu je přenášení zatížení od vlastní tíhy, skladby střešního pláště (záklop, laťování, izolační vrstvy, střešní krytina), sněhu, větru a případných dalších užitných zatížení, do svislých nosných konstrukcí stavby.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Krov ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Krov ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Krov ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Krov na Youtube

Najít pojem Krov ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Krov ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krov například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Krov? resp. co je to Krov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krov, odpověď na dotaz co je to Krov?. Víte např. kdo to je Koblihář? Znáte a víte kdo je Ochechule? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.