Co je to?
Definice odborného termínu, slova Krov. Co znamená pojem Krov z kategorie Stavebnictví?

Co je Krov? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Krov?

Krov je název pro nosnou střešní konstrukci. Krov má přenášet zatížení střešního pláště na svislé konstrukce stavby. Jako zatížení působí například samotný materiál střešního pláště, sníh, vítr a podobně.
Krovy se od sebe odlišují podle stavby nebo podle zvoleného materiálu. Mohou být zhotoveny z kovu, dřeva nebo mohou být kombinací obojího.


Co je to Krov? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Krov. Co znamená pojem Krov z kategorie Stavebnictví?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Krov patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: co je to Krov?, popis, stavebnictví, názvosloví, informace, stavebnictví, termín, vysvětlení, co znamená, význam slova, odborný výraz, slovo, formulace, terminus technicus, slovník, co to je, význam pojmu, synonymum


Pojem Krov je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Krov? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Krov je nosná konstrukce střechy. Účelem krovu je přenášení zatížení od vlastní tíhy, skladby střešního pláště (záklop, laťování, izolační vrstvy, střešní krytina), sněhu, větru a případných dalších užitných zatížení, do svislých nosných konstrukcí stavby.

Hledejte pojem Krov v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Krov na Youtube

Zkusit najít výraz Krov ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Krov ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Krov ve Wikizdrojích

Najít slovo Krov ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Krov ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Krov například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Krov? resp. jaký je přesný význam slova Krov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krov, odpověď na dotaz co je to Krov?. Víte např. kdo to je Banksy? Znáte a víte kdo je Barbora Podzimková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Krov i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.