Co je to?
Definice odborného termínu, slova Krov. Co znamená pojem Krov z kategorie Stavebnictví?

Co je to Krov? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Krov?

Krov je název pro nosnou střešní konstrukci. Krov má přenášet zatížení střešního pláště na svislé konstrukce stavby. Jako zatížení působí například samotný materiál střešního pláště, sníh, vítr a podobně.
Krovy se od sebe odlišují podle stavby nebo podle zvoleného materiálu. Mohou být zhotoveny z kovu, dřeva nebo mohou být kombinací obojího.


Co je to Krov? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Krov. Co znamená pojem Krov z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Krov doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Krov se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, co je to Krov?, informace, co to je, popis, terminus technicus, formulace, názvosloví, odborný výraz, wiki, definice, vysvětlení, pojem, Krov, význam pojmu, slovník, termín, terminologie


Pojem Krov je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Krov?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Krov je nosná konstrukce střechy. Účelem krovu je přenášení zatížení od vlastní tíhy, skladby střešního pláště (záklop, laťování, izolační vrstvy, střešní krytina), sněhu, větru a případných dalších užitných zatížení, do svislých nosných konstrukcí stavby.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Krov ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Krov ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Krov ve Wikislovníku

Vyhledat termín Krov ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krov ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krov ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Krov například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Krov? resp. jaká je definice termínu Krov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krov, odpověď na dotaz co je to Krov?. Víte např. kdo to je Muezzin? Znáte a víte kdo je Velvyslanec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.