Co je to?
Definice odborného termínu, slova Krov. Co znamená pojem Krov z kategorie Stavebnictví?

Co je to Krov? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Krov?

Krov je název pro nosnou střešní konstrukci. Krov má přenášet zatížení střešního pláště na svislé konstrukce stavby. Jako zatížení působí například samotný materiál střešního pláště, sníh, vítr a podobně.
Krovy se od sebe odlišují podle stavby nebo podle zvoleného materiálu. Mohou být zhotoveny z kovu, dřeva nebo mohou být kombinací obojího.


Co je to Krov? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Krov. Co znamená pojem Krov z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Krov můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Krov je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, Stavebnictví, popis, význam slova, informace, přesný výraz, přesný význam, slovník, význam pojmu, co znamená, co je to Krov?, definice, odborné názvosloví, slovo, formulace, synonymum, termín


Pojem Krov je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Krov?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Krov je nosná konstrukce střechy. Účelem krovu je přenášení zatížení od vlastní tíhy, skladby střešního pláště (záklop, laťování, izolační vrstvy, střešní krytina), sněhu, větru a případných dalších užitných zatížení, do svislých nosných konstrukcí stavby.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krov ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Krov ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Krov ve vyhledávači Qwant

Najít termín Krov ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Krov ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krov ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Krov například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Krov? resp. co se skrývá pod slovem Krov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krov, odpověď na dotaz co je to Krov?. Víte např. kdo to je Náfuka? Znáte a víte kdo je Ochechule? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.