Co je to?
Definice odborného termínu, slova Carnitin. Co znamená pojem Carnitin z kategorie Jídlo?

Co je Carnitin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Carnitin

Carnitin je označení buď pro D-carnitin nebo L- carnitin. Významnější z obou je L-carnitin, který přenáší mastné kyseliny do mitochondrií. Tam se tyto kyseliny zpracovávají a stávají se zdroji energie.
L—carnitin je důležitým potravinovým doplňkem pro sportovce nebo ty, kteří chtějí zhubnout. Jeho pravidelné používání by měl schválit lékař, dokonalý účinek mát tento potravinový doplněk v kombinaci s pohybem nebo s určitými druhy sportu.


Co je to Carnitin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Carnitin. Co znamená pojem Carnitin z kategorie Jídlo?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Carnitin patří do sekce jídlo

Klíčová slova: co to je, termín, Carnitin, lexikon, pojem, význam pojmu, terminologie, wiki, odborný výraz, jídlo, význam, definice, co znamená, slovník, terminus technicus, odborné názvosloví, popis, synonymum


Pojem Carnitin je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Carnitin můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Carnitin je kvarterní amoniová sloučenina a derivát aminokyselin lysinu a methioninu. Má důležitou roli v transportu mastných kyselin do mitochondrií.

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Carnitin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Carnitin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Carnitin ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Carnitin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carnitin ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Carnitin ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Carnitin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Carnitin? resp. co označuje slovo Carnitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carnitin, odpověď na dotaz co je to Carnitin?. Víte např. kdo to je Martin Uhlíř? Znáte a víte kdo je Filumenista? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Carnitin v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.