Co je to?
Výraz, termín, definice slova Carnitin. Co znamená odborný pojem Carnitin z kategorie Jídlo?

Co je to Carnitin? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Carnitin?

Carnitin je označení buď pro D-carnitin nebo L- carnitin. Významnější z obou je L-carnitin, který přenáší mastné kyseliny do mitochondrií. Tam se tyto kyseliny zpracovávají a stávají se zdroji energie.
L—carnitin je důležitým potravinovým doplňkem pro sportovce nebo ty, kteří chtějí zhubnout. Jeho pravidelné používání by měl schválit lékař, dokonalý účinek mát tento potravinový doplněk v kombinaci s pohybem nebo s určitými druhy sportu.


Co je to Carnitin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Carnitin. Co znamená odborný pojem Carnitin z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Carnitin s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Carnitin se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: názvosloví, termín, odborný výraz, co to je, formulace, definice, popis, význam pojmu, slovník, přesný výraz, co znamená, vysvětlení, jídlo, jídlo, význam, slovo, lexikon, co je to Carnitin?


Pojem Carnitin je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Carnitin dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Carnitin je kvarterní amoniová sloučenina a derivát aminokyselin lysinu a methioninu. Má důležitou roli v transportu mastných kyselin do mitochondrií.

Pro další informace o termínu Carnitin zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Carnitin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carnitin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Carnitin ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carnitin ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Carnitin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Carnitin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Carnitin například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Carnitin? resp. jaký je význam slova Carnitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carnitin, odpověď na dotaz co je to Carnitin?. Víte např. kdo to je Risk manager? Znáte a víte kdo je Charlie Chaplin? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.