Co je to?
Výraz, termín, definice slova Carnitin. Co znamená odborný pojem Carnitin z kategorie Jídlo?

Co je to Carnitin? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Carnitin?

Carnitin je označení buď pro D-carnitin nebo L- carnitin. Významnější z obou je L-carnitin, který přenáší mastné kyseliny do mitochondrií. Tam se tyto kyseliny zpracovávají a stávají se zdroji energie.
L—carnitin je důležitým potravinovým doplňkem pro sportovce nebo ty, kteří chtějí zhubnout. Jeho pravidelné používání by měl schválit lékař, dokonalý účinek mát tento potravinový doplněk v kombinaci s pohybem nebo s určitými druhy sportu.


Co je to Carnitin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Carnitin. Co znamená odborný pojem Carnitin z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Carnitin je v sekci jídlo

Klíčová slova: slovo, pojem, přesný výraz, slovník, přesný význam, odborný výraz, vysvětlení, jídlo, význam pojmu, termín, jídlo, heslo, formulace, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, terminologie, popis


Pojem Carnitin je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Carnitin dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Carnitin je kvarterní amoniová sloučenina a derivát aminokyselin lysinu a methioninu. Má důležitou roli v transportu mastných kyselin do mitochondrií.

Další zdroje informací

Hledat pojem Carnitin na Google.cz

Vyhledat slovo Carnitin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Carnitin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Carnitin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Carnitin ve Wikizdrojích

Najít pojem Carnitin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Carnitin například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní již víte co znamená slovo Carnitin? resp. co to je Carnitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carnitin, odpověď na dotaz co je to Carnitin?. Víte např. kdo to je Mikuláš Koperník? Znáte a víte kdo je Inspicient? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.