Co je to?
Definice výrazu Carnitin. Co znamená odborný pojem Carnitin z kategorie Jídlo?

Co to je Carnitin? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Carnitin

Carnitin je označení buď pro D-carnitin nebo L- carnitin. Významnější z obou je L-carnitin, který přenáší mastné kyseliny do mitochondrií. Tam se tyto kyseliny zpracovávají a stávají se zdroji energie.
L—carnitin je důležitým potravinovým doplňkem pro sportovce nebo ty, kteří chtějí zhubnout. Jeho pravidelné používání by měl schválit lékař, dokonalý účinek mát tento potravinový doplněk v kombinaci s pohybem nebo s určitými druhy sportu.


Co je to Carnitin? Význam slova, termín, Definice výrazu Carnitin. Co znamená odborný pojem Carnitin z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Carnitin? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Carnitin je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co znamená, definice, Jídlo, význam pojmu, co to je, názvosloví, informace, wiki, slovo, Jídlo, terminus technicus, termín, význam slova, vysvětlení, slovník, význam, formulace, odborný výraz


Pojem Carnitin je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Carnitin? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Carnitin je kvarterní amoniová sloučenina a derivát aminokyselin lysinu a methioninu. Má důležitou roli v transportu mastných kyselin do mitochondrií.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Carnitin ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Carnitin ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Carnitin na Google.cz

Najít slovo Carnitin ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carnitin ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Carnitin na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Carnitin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Carnitin? resp. co se přesně ukrývá za slovem Carnitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carnitin, odpověď na dotaz co je to Carnitin?. Víte např. kdo to je Erik Meldik? Znáte a víte kdo je Nekrofil? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Carnitin v jiné sekci než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.