Co je to?
Definice výrazu Piperin. Co znamená odborný pojem Piperin z kategorie Jídlo?

Co to je Piperin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Piperin

Piperin je látka, která je obsažena v pepři a je příčinou jeho štiplavosti. Je v něm obsažen alkaloid zodpovědný za stimulaci histaminových receptor v žaludku. Piperin zrychluje metabolizmus zvýšením produkce žaludečních šťáv. Dochází k rychlejšímu okysličení tukové vrstvy a zvyšuje se teplota těla. Může tak docházet k odtučnění, proto se piperin často používá jako doplněk k hubnutí.
Dostatečné množství pro redukci tuku nelze získat pojídáním zrnek pepře, piperin se extrahuje a podává se jako doplněk stravy. Měl by podpořit také kontrolu přejídání a je vhodné jeho užívání doplnit i tělesnou aktivitou.


Co je to Piperin? Význam slova, termín, Definice výrazu Piperin. Co znamená odborný pojem Piperin z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Piperin? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Piperin je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, pojem, Piperin, přesný význam, význam pojmu, synonymum, terminologie, přesný výraz, informace, wiki, vysvětlení, Jídlo, slovník, odborné názvosloví, formulace, definice, co znamená, terminus technicus


Pojem Piperin je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Piperin ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Piperin ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Piperin na Youtube

Najít slovo Piperin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Piperin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Piperin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Piperin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Piperin? resp. co je to Piperin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Piperin, odpověď na dotaz co je to Piperin?. Víte např. kdo to je Melancholik? Znáte a víte kdo je Martin Netolický? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.