Co je to?
Definice výrazu Piperin. Co znamená odborný pojem Piperin z kategorie Jídlo?

Co to je Piperin? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Piperin?

Piperin je látka, která je obsažena v pepři a je příčinou jeho štiplavosti. Je v něm obsažen alkaloid zodpovědný za stimulaci histaminových receptor v žaludku. Piperin zrychluje metabolizmus zvýšením produkce žaludečních šťáv. Dochází k rychlejšímu okysličení tukové vrstvy a zvyšuje se teplota těla. Může tak docházet k odtučnění, proto se piperin často používá jako doplněk k hubnutí.
Dostatečné množství pro redukci tuku nelze získat pojídáním zrnek pepře, piperin se extrahuje a podává se jako doplněk stravy. Měl by podpořit také kontrolu přejídání a je vhodné jeho užívání doplnit i tělesnou aktivitou.


Co je to Piperin? Význam slova, termín, Definice výrazu Piperin. Co znamená odborný pojem Piperin z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Piperin? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Piperin je v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, co to je, synonymum, odborný výraz, lexikon, slovník, terminus technicus, informace, význam slova, Jídlo, co je to Piperin?, definice, co znamená, Piperin, vysvětlení, přesný význam, definice pojmu


Pojem Piperin je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Piperin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Piperin ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Piperin na Youtube

Zkusit najít slovo Piperin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Piperin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Piperin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Piperin například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Piperin? resp. jaká je definice termínu Piperin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Piperin, odpověď na dotaz co je to Piperin?. Víte např. kdo to je Kolohnát? Znáte a víte kdo je Martin Netolický? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.