Co je to?
Definice výrazu, termínu Bodyfitness. Co znamená odborný pojem Bodyfitness z kategorie Sport?

Co je to Bodyfitness? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bodyfitness

Bodyfitness je jednou ze soutěžních kategorií fitness. Je její obdobou, původně byla určena pouze ženám a je zaměřena hlavně na estetiku těla. Závodník nebo závodnice jsou omezeni soutěžní váhou, která je omezena tak, že nesmí překročit rozdíl mezi výškou startujícího a jedním metrem. V soutěži se porovnává celá postava, předvádějí se povinné pózy a volné sestavy. Postava však není hodnocena tak přísně jako v kulturistice.
Důležitým hlediskem je pěkná silueta a to, jak rovnoměrně jsou po těle rozvrstveny svaly. Postava je předváděna v pohybu, soutěžící provádí sebeprezentaci nazývanou T-walking. Trup musí mít tvar V, přiměřené osvalení, nízké procento tělesného tuku, ale svaly nesmí být výrazně vyrýsovány jako v kulturistice. Ženy vystupují oblečené do bikin a v botách na jehlových podpatcích. Kromě těla je hodnocen i make-up a také účes. Mužská bodyfitness se v České republice prosadila v roce 2005.


Co je to Bodyfitness? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bodyfitness. Co znamená odborný pojem Bodyfitness z kategorie Sport?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bodyfitness s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Bodyfitness se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, lexikon, pojem, co to je, informace, definice, sport, terminologie, terminus technicus, slovník, formulace, definice pojmu, wiki, slovo, přesný výraz, Bodyfitness, sport


Pojem Bodyfitness je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bodyfitness? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bodyfitness je soutěžní kategorie a obdoba fitness, s tím, že závodník je limitován v soutěžní váze. Soutěžní váha nesmí překročit rozdíl výšky závodníka a 1 metru. Bodyfitness mužů mělo v České republice první premiéru v dubnu roku 2005 na mistrovských soutěžích ČR v kulturistice, fitness a bodyfitness. Do této doby zde byl jen bodyfitness žen.
Samotná soutěž se skládá z porovnání celé postavy, v povinných pózách a z volné sestavy.

Pro další informace o termínu Bodyfitness zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Bodyfitness ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Bodyfitness ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bodyfitness ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Bodyfitness ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bodyfitness ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Bodyfitness ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bodyfitness například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bodyfitness? resp. co se skrývá pod slovem Bodyfitness? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bodyfitness, odpověď na dotaz co je to Bodyfitness?. Víte např. kdo to je Zoe Saldana? Znáte a víte kdo je Jan Potměšil? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.