Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bodyfitness. Co znamená pojem Bodyfitness z kategorie Sport?

Co je Bodyfitness?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bodyfitness

Bodyfitness je jednou ze soutěžních kategorií fitness. Je její obdobou, původně byla určena pouze ženám a je zaměřena hlavně na estetiku těla. Závodník nebo závodnice jsou omezeni soutěžní váhou, která je omezena tak, že nesmí překročit rozdíl mezi výškou startujícího a jedním metrem. V soutěži se porovnává celá postava, předvádějí se povinné pózy a volné sestavy. Postava však není hodnocena tak přísně jako v kulturistice.
Důležitým hlediskem je pěkná silueta a to, jak rovnoměrně jsou po těle rozvrstveny svaly. Postava je předváděna v pohybu, soutěžící provádí sebeprezentaci nazývanou T-walking. Trup musí mít tvar V, přiměřené osvalení, nízké procento tělesného tuku, ale svaly nesmí být výrazně vyrýsovány jako v kulturistice. Ženy vystupují oblečené do bikin a v botách na jehlových podpatcích. Kromě těla je hodnocen i make-up a také účes. Mužská bodyfitness se v České republice prosadila v roce 2005.


Co je to Bodyfitness? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bodyfitness. Co znamená pojem Bodyfitness z kategorie Sport?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bodyfitness s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Bodyfitness se nachází v sekci sport

Klíčová slova: termín, sport, definice, co je to Bodyfitness?, názvosloví, co znamená, wiki, popis, informace, lexikon, odborný výraz, terminologie, vysvětlení, Bodyfitness, pojem, slovník, co to je, synonymum


Pojem Bodyfitness je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bodyfitness?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bodyfitness je soutěžní kategorie a obdoba fitness, s tím, že závodník je limitován v soutěžní váze. Soutěžní váha nesmí překročit rozdíl výšky závodníka a 1 metru. Bodyfitness mužů mělo v České republice první premiéru v dubnu roku 2005 na mistrovských soutěžích ČR v kulturistice, fitness a bodyfitness. Do této doby zde byl jen bodyfitness žen.
Samotná soutěž se skládá z porovnání celé postavy, v povinných pózách a z volné sestavy.

Hledejte výraz Bodyfitness v dalších zdrojích

Najít výraz Bodyfitness ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Bodyfitness ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Bodyfitness ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Bodyfitness ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Bodyfitness ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Bodyfitness ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bodyfitness například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Bodyfitness? resp. co vlastně znamená slovo Bodyfitness? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bodyfitness, odpověď na dotaz co je to Bodyfitness?. Víte např. kdo to je Raper? Znáte a víte kdo je Ústavní činitel? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, fotbal, bodyfitness, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.