Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bodyfitness. Co znamená slovo Bodyfitness z kategorie Sport?

Co je Bodyfitness? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bodyfitness?

Bodyfitness je jednou ze soutěžních kategorií fitness. Je její obdobou, původně byla určena pouze ženám a je zaměřena hlavně na estetiku těla. Závodník nebo závodnice jsou omezeni soutěžní váhou, která je omezena tak, že nesmí překročit rozdíl mezi výškou startujícího a jedním metrem. V soutěži se porovnává celá postava, předvádějí se povinné pózy a volné sestavy. Postava však není hodnocena tak přísně jako v kulturistice.
Důležitým hlediskem je pěkná silueta a to, jak rovnoměrně jsou po těle rozvrstveny svaly. Postava je předváděna v pohybu, soutěžící provádí sebeprezentaci nazývanou T-walking. Trup musí mít tvar V, přiměřené osvalení, nízké procento tělesného tuku, ale svaly nesmí být výrazně vyrýsovány jako v kulturistice. Ženy vystupují oblečené do bikin a v botách na jehlových podpatcích. Kromě těla je hodnocen i make-up a také účes. Mužská bodyfitness se v České republice prosadila v roce 2005.


Co je to Bodyfitness? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bodyfitness. Co znamená slovo Bodyfitness z kategorie Sport?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Bodyfitness patří do kategorie sport

Klíčová slova: slovo, odborný výraz, lexikon, termín, terminus technicus, popis, sport, terminologie, co je to Bodyfitness?, sport, wiki, význam pojmu, odborné názvosloví, význam slova, přesný výraz, heslo, definice pojmu, informace


Pojem Bodyfitness je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bodyfitness dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bodyfitness je soutěžní kategorie a obdoba fitness, s tím, že závodník je limitován v soutěžní váze. Soutěžní váha nesmí překročit rozdíl výšky závodníka a 1 metru. Bodyfitness mužů mělo v České republice první premiéru v dubnu roku 2005 na mistrovských soutěžích ČR v kulturistice, fitness a bodyfitness. Do této doby zde byl jen bodyfitness žen.
Samotná soutěž se skládá z porovnání celé postavy, v povinných pózách a z volné sestavy.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Bodyfitness na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bodyfitness ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Bodyfitness ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Bodyfitness ve Wikislovníku

Hledat výraz Bodyfitness ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bodyfitness ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bodyfitness například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bodyfitness? resp. jaký je přesný význam slova Bodyfitness? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bodyfitness, odpověď na dotaz co je to Bodyfitness?. Víte např. kdo to je Karel Černoch? Znáte a víte kdo je Adéla Kačerová? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.