Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bodyfitness. Co znamená odborný pojem Bodyfitness z kategorie Sport?

Co je to Bodyfitness? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bodyfitness?

Bodyfitness je jednou ze soutěžních kategorií fitness. Je její obdobou, původně byla určena pouze ženám a je zaměřena hlavně na estetiku těla. Závodník nebo závodnice jsou omezeni soutěžní váhou, která je omezena tak, že nesmí překročit rozdíl mezi výškou startujícího a jedním metrem. V soutěži se porovnává celá postava, předvádějí se povinné pózy a volné sestavy. Postava však není hodnocena tak přísně jako v kulturistice.
Důležitým hlediskem je pěkná silueta a to, jak rovnoměrně jsou po těle rozvrstveny svaly. Postava je předváděna v pohybu, soutěžící provádí sebeprezentaci nazývanou T-walking. Trup musí mít tvar V, přiměřené osvalení, nízké procento tělesného tuku, ale svaly nesmí být výrazně vyrýsovány jako v kulturistice. Ženy vystupují oblečené do bikin a v botách na jehlových podpatcích. Kromě těla je hodnocen i make-up a také účes. Mužská bodyfitness se v České republice prosadila v roce 2005.


Co je to Bodyfitness? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bodyfitness. Co znamená odborný pojem Bodyfitness z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bodyfitness můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bodyfitness je v sekci sport

Klíčová slova: terminus technicus, vysvětlení, co to je, heslo, co je to Bodyfitness?, odborné názvosloví, wiki, sport, význam pojmu, Bodyfitness, popis, názvosloví, termín, slovník, definice, přesný výraz, lexikon, synonymum


Pojem Bodyfitness je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Bodyfitness?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bodyfitness je soutěžní kategorie a obdoba fitness, s tím, že závodník je limitován v soutěžní váze. Soutěžní váha nesmí překročit rozdíl výšky závodníka a 1 metru. Bodyfitness mužů mělo v České republice první premiéru v dubnu roku 2005 na mistrovských soutěžích ČR v kulturistice, fitness a bodyfitness. Do této doby zde byl jen bodyfitness žen.
Samotná soutěž se skládá z porovnání celé postavy, v povinných pózách a z volné sestavy.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bodyfitness ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Bodyfitness na Google.cz

Najít heslo Bodyfitness ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Bodyfitness ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Bodyfitness ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Bodyfitness ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bodyfitness například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bodyfitness? resp. co označuje slovo Bodyfitness? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bodyfitness, odpověď na dotaz co je to Bodyfitness?. Víte např. kdo to je Martin Hanzal? Znáte a víte kdo je Oftalmolog? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než sport. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.