Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tachykardie. Co znamená pojem Tachykardie z kategorie Lékařství?

Co je Tachykardie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tachykardie?

Tachykardie označuje zrychlenou srdeční frekvenci. O tachykardii se jedná v případě, že toto zrychlení překračuje obvyklé hodnoty pro danou výkonnostní nebo věkovou kategorii. Většinou se jedná o o více než 100 tepů za minutu. Příčinou tachykardie bývá vyšší tělesná zátěž, ke které dochází například při sportovních výkonech nebo stresu. při tachykardii dochází ke snížení účinnosti čerpání krve a srdeční sval se nestihne zaplnit krví. Zvýší se spotřeba kyslíku a zásobování okysličenou krví není dostatečné. Může tak dojít i k infarktu.
Tachykardie bývá příznakem některých chorob, jako jsou poruchy štítné žlázy, srdeční onemocnění, horečky, chudokrevnost a další.


Co je to Tachykardie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tachykardie. Co znamená pojem Tachykardie z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Tachykardie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: definice, přesný výraz, co znamená, lexikon, definice pojmu, lékařství, vysvětlení, přesný význam, terminus technicus, odborné názvosloví, názvosloví, význam pojmu, termín, popis, lékařství, informace, heslo, pojem


Pojem Tachykardie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Tachykardie píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Tachykardie (tachyarytmie) je zvýšená tepová frekvence. Jedná se o kompenzační reakci srdce na různé podněty. Jako patologický jev ji hodnotíme, pokud je neúměrná situaci (většinou v klidu). Opakem tachykardie je bradykardie – snížená tepová frekvence.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz Tachykardie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Tachykardie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Tachykardie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tachykardie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Tachykardie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Tachykardie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tachykardie například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Tachykardie? resp. co znamená Tachykardie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tachykardie, odpověď na dotaz co je to Tachykardie?. Víte např. kdo to je Negr? Znáte a víte kdo je Vojtěch Filip? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.