Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tachykardie. Co znamená pojem Tachykardie z kategorie Lékařství?

Co je to Tachykardie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tachykardie?

Tachykardie označuje zrychlenou srdeční frekvenci. O tachykardii se jedná v případě, že toto zrychlení překračuje obvyklé hodnoty pro danou výkonnostní nebo věkovou kategorii. Většinou se jedná o o více než 100 tepů za minutu. Příčinou tachykardie bývá vyšší tělesná zátěž, ke které dochází například při sportovních výkonech nebo stresu. při tachykardii dochází ke snížení účinnosti čerpání krve a srdeční sval se nestihne zaplnit krví. Zvýší se spotřeba kyslíku a zásobování okysličenou krví není dostatečné. Může tak dojít i k infarktu.
Tachykardie bývá příznakem některých chorob, jako jsou poruchy štítné žlázy, srdeční onemocnění, horečky, chudokrevnost a další.


Co je to Tachykardie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tachykardie. Co znamená pojem Tachykardie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Tachykardie můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tachykardie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, Lékařství, terminus technicus, informace, Tachykardie, pojem, Lékařství, vysvětlení, popis, význam slova, slovník, heslo, terminologie, termín, význam, formulace, přesný výraz


Pojem Tachykardie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tachykardie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tachykardie (tachyarytmie) je zvýšená tepová frekvence. Jedná se o kompenzační reakci srdce na různé podněty. Jako patologický jev ji hodnotíme, pokud je neúměrná situaci (většinou v klidu). Opakem tachykardie je bradykardie – snížená tepová frekvence.

Zkuste zjistit více informací o slovu Tachykardie v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Tachykardie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Tachykardie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tachykardie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Tachykardie na Google.cz

Najít slovo Tachykardie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tachykardie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tachykardie například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Tachykardie? resp. jaký je význam pojmu Tachykardie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tachykardie, odpověď na dotaz co je to Tachykardie?. Víte např. kdo to je Dezertér? Znáte a víte kdo je Richard Krajčo? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.