Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tachykardie. Co znamená pojem Tachykardie z kategorie Lékařství?

Co je to Tachykardie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tachykardie?

Tachykardie označuje zrychlenou srdeční frekvenci. O tachykardii se jedná v případě, že toto zrychlení překračuje obvyklé hodnoty pro danou výkonnostní nebo věkovou kategorii. Většinou se jedná o o více než 100 tepů za minutu. Příčinou tachykardie bývá vyšší tělesná zátěž, ke které dochází například při sportovních výkonech nebo stresu. při tachykardii dochází ke snížení účinnosti čerpání krve a srdeční sval se nestihne zaplnit krví. Zvýší se spotřeba kyslíku a zásobování okysličenou krví není dostatečné. Může tak dojít i k infarktu.
Tachykardie bývá příznakem některých chorob, jako jsou poruchy štítné žlázy, srdeční onemocnění, horečky, chudokrevnost a další.


Co je to Tachykardie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tachykardie. Co znamená pojem Tachykardie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tachykardie doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tachykardie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovo, lexikon, co znamená, odborný výraz, význam, formulace, Lékařství, vysvětlení, informace, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, heslo, pojem, terminologie, odborné názvosloví, popis, termín


Pojem Tachykardie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tachykardie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tachykardie (tachyarytmie) je zvýšená tepová frekvence. Jedná se o kompenzační reakci srdce na různé podněty. Jako patologický jev ji hodnotíme, pokud je neúměrná situaci (většinou v klidu). Opakem tachykardie je bradykardie – snížená tepová frekvence.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Tachykardie ve Wikislovníku

Najít slovo Tachykardie ve Wikizdrojích

Hledat termín Tachykardie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Tachykardie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Tachykardie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Tachykardie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tachykardie například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Tachykardie? resp. co přesně znamená slovo Tachykardie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tachykardie, odpověď na dotaz co je to Tachykardie?. Víte např. kdo to je Neymar? Znáte a víte kdo je Richard Krajčo? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tachykardie v jiné sekci než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.