Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lepenice. Co znamená pojem Lepenice z kategorie Jídlo?

Co je to Lepenice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lepenice

1. Lepenice je název staročeského pokrmu z oblasti jižních Čech. Lepenice je jednoduchý pokrm k jehož přípravě jsou potřeba brambory, zelí, cibule, případně škvarky. Lepenice jsou vlastně rozšťouchané brambory s výše zmíněnými přísadami. Jedná se o snadné a rychlé jídlo, které lze konzumovat jak samostatně, tak i jako přílohu k masu.
2. Lepenice je pojem z lidové architektury. Stěny hrázděných domků, tedy domů s konstrukcí z dřevěných klád, byly často vymazávány hliněnou mazaninou, která měla stavbu jednak tepelně izolovat, jednak bránit šíření požáru. Takové stavby bývají někdy označovány jako lepenicové.


Co je to Lepenice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lepenice. Co znamená pojem Lepenice z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lepenice je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Lepenice, co je to Lepenice?, co znamená, definice pojmu, wiki, terminus technicus, význam slova, vysvětlení, informace, terminologie, odborné názvosloví, co to je, formulace, přesný význam, termín, Jídlo, odborný výraz, pojem


Pojem Lepenice je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Lepenice zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Lepenice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lepenice ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Lepenice ve Wikislovníku

Najít pojem Lepenice na Google.cz

Vyhledat termín Lepenice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lepenice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lepenice například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Lepenice? resp. co to je Lepenice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lepenice, odpověď na dotaz co je to Lepenice?. Víte např. kdo to je Konduktér? Znáte a víte kdo je Umělec? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?