Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lepenice. Co znamená pojem Lepenice z kategorie Jídlo?

Co je to Lepenice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lepenice?

1. Lepenice je název staročeského pokrmu z oblasti jižních Čech. Lepenice je jednoduchý pokrm k jehož přípravě jsou potřeba brambory, zelí, cibule, případně škvarky. Lepenice jsou vlastně rozšťouchané brambory s výše zmíněnými přísadami. Jedná se o snadné a rychlé jídlo, které lze konzumovat jak samostatně, tak i jako přílohu k masu.
2. Lepenice je pojem z lidové architektury. Stěny hrázděných domků, tedy domů s konstrukcí z dřevěných klád, byly často vymazávány hliněnou mazaninou, která měla stavbu jednak tepelně izolovat, jednak bránit šíření požáru. Takové stavby bývají někdy označovány jako lepenicové.


Co je to Lepenice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lepenice. Co znamená pojem Lepenice z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lepenice patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: wiki, lexikon, Jídlo, popis, přesný výraz, význam slova, termín, odborné názvosloví, definice, význam pojmu, formulace, vysvětlení, význam, synonymum, slovo, slovník, co znamená, pojem


Pojem Lepenice je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Lepenice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lepenice ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Lepenice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Lepenice ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Lepenice na Youtube

Vyhledat slovo Lepenice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lepenice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lepenice? resp. co znamená Lepenice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lepenice, odpověď na dotaz co je to Lepenice?. Víte např. kdo to je Michal Tučný? Znáte a víte kdo je Zlatý slavík? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?