Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lepenice. Co znamená pojem Lepenice z kategorie Jídlo?

Co je to Lepenice? Význam slova

Co znamená termín Lepenice? Vysvětlení pojmu, definice hesla

1. Lepenice je název staročeského pokrmu z oblasti jižních Čech. Lepenice je jednoduchý pokrm k jehož přípravě jsou potřeba brambory, zelí, cibule, případně škvarky. Lepenice jsou vlastně rozšťouchané brambory s výše zmíněnými přísadami. Jedná se o snadné a rychlé jídlo, které lze konzumovat jak samostatně, tak i jako přílohu k masu.
2. Lepenice je pojem z lidové architektury. Stěny hrázděných domků, tedy domů s konstrukcí z dřevěných klád, byly často vymazávány hliněnou mazaninou, která měla stavbu jednak tepelně izolovat, jednak bránit šíření požáru. Takové stavby bývají někdy označovány jako lepenicové.


Co je to Lepenice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lepenice. Co znamená pojem Lepenice z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Lepenice doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lepenice se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: co je to Lepenice?, terminologie, lexikon, význam slova, význam pojmu, vysvětlení, Jídlo, význam, definice pojmu, synonymum, odborné názvosloví, popis, slovník, heslo, termín, formulace, pojem, odborný výraz


Pojem Lepenice je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Lepenice

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lepenice ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Lepenice ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Lepenice na Youtube

Hledat termín Lepenice na Google.cz

Zkusit najít slovo Lepenice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Lepenice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lepenice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Lepenice? resp. jaký je přesný význam slova Lepenice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lepenice, odpověď na dotaz co je to Lepenice?. Víte např. kdo to je Ombudsman? Znáte a víte kdo je Zlatý slavík? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?