Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lepenice. Co znamená slovo Lepenice z kategorie Jídlo?

Co je Lepenice? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lepenice?

1. Lepenice je název staročeského pokrmu z oblasti jižních Čech. Lepenice je jednoduchý pokrm k jehož přípravě jsou potřeba brambory, zelí, cibule, případně škvarky. Lepenice jsou vlastně rozšťouchané brambory s výše zmíněnými přísadami. Jedná se o snadné a rychlé jídlo, které lze konzumovat jak samostatně, tak i jako přílohu k masu.
2. Lepenice je pojem z lidové architektury. Stěny hrázděných domků, tedy domů s konstrukcí z dřevěných klád, byly často vymazávány hliněnou mazaninou, která měla stavbu jednak tepelně izolovat, jednak bránit šíření požáru. Takové stavby bývají někdy označovány jako lepenicové.


Co je to Lepenice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lepenice. Co znamená slovo Lepenice z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s ostatními na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Lepenice patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, význam, termín, wiki, jídlo, odborné názvosloví, vysvětlení, přesný výraz, popis, formulace, co to je, co znamená, terminologie, význam pojmu, odborný výraz, názvosloví, lexikon, informace


Pojem Lepenice je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Lepenice ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Lepenice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Lepenice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lepenice ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Lepenice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Lepenice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lepenice například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Lepenice? resp. jaký je význam slova Lepenice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lepenice, odpověď na dotaz co je to Lepenice?. Víte např. kdo to je Petr Bende? Znáte a víte kdo je Páter? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Lepenice i v jiné sekci než v jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?