Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lepenice. Co znamená pojem Lepenice z kategorie Jídlo?

Co je to Lepenice? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lepenice

1. Lepenice je název staročeského pokrmu z oblasti jižních Čech. Lepenice je jednoduchý pokrm k jehož přípravě jsou potřeba brambory, zelí, cibule, případně škvarky. Lepenice jsou vlastně rozšťouchané brambory s výše zmíněnými přísadami. Jedná se o snadné a rychlé jídlo, které lze konzumovat jak samostatně, tak i jako přílohu k masu.
2. Lepenice je pojem z lidové architektury. Stěny hrázděných domků, tedy domů s konstrukcí z dřevěných klád, byly často vymazávány hliněnou mazaninou, která měla stavbu jednak tepelně izolovat, jednak bránit šíření požáru. Takové stavby bývají někdy označovány jako lepenicové.


Co je to Lepenice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lepenice. Co znamená pojem Lepenice z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lepenice s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lepenice se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, Jídlo, wiki, vysvětlení, Lepenice, heslo, terminus technicus, popis, Jídlo, termín, pojem, definice, význam slova, přesný výraz, informace, význam, přesný význam


Pojem Lepenice je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Lepenice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Lepenice na Google.cz

Zkusit najít výraz Lepenice ve vyhledávači Qwant

Najít termín Lepenice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Lepenice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Lepenice ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Lepenice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Lepenice? resp. co znamená slovo Lepenice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lepenice, odpověď na dotaz co je to Lepenice?. Víte např. kdo to je Garant? Znáte a víte kdo je Umělec? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Lepenice i v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?