Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bohoslužba. Co znamená odborný pojem Bohoslužba z kategorie Náboženství?

Co je to Bohoslužba? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bohoslužba?

Bohoslužba je označení setkání určitého počtu lidí, které má náboženský motiv. Tito lidé se chtějí setkat s božstvem, komunikovat s ním nebo mu přinášet oběti. Tato setkání se mohou konat na jakémkoli místě, nejčastěji ve stavbách pro bohoslužby určených, jako jsou kostely, chrámy, mešity, synagogy a podobně. Může se však odehrávat i v soukromém obydlí, v přírodě nebo volném prostranství v městě.
Průběh bohoslužby mívá předem daný průběh podle zvyklostí, ale může se odehrávat i odlišně podle momentální situace. Pojetí i průběh bohoslužby se v jednotlivých náboženstvích liší.


Co je to Bohoslužba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bohoslužba. Co znamená odborný pojem Bohoslužba z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bohoslužba můžete samozřejmě sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Bohoslužba je v sekci náboženství

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, lexikon, náboženství, slovník, popis, význam, formulace, Bohoslužba, odborný výraz, co znamená, termín, informace, význam slova, náboženství, co to je, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Bohoslužba je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bohoslužba dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Bohoslužba je nábožensky motivované setkání lidí za účelem komunikace s božstvem, setkání s ním nebo oběti, která mu má být přinesena. Bohoslužba se může odehrávat v prostoru pro ní určeném (chrám, kostel, modlitebna, synagoga, mešita, pagoda apod.), v obyčejném domě nebo na volném prostranství či v přírodě. Bohoslužba má často ritualizovaný, tradičně předávaný průběh, avšak existují i bohoslužby spontánní.

Jiné informační zdroje o pojmu Bohoslužba

Zkusit najít heslo Bohoslužba ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Bohoslužba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Bohoslužba na Google.cz

Najít slovo Bohoslužba ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bohoslužba na Youtube

Hledat pojem Bohoslužba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohoslužba například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bohoslužba? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bohoslužba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bohoslužba, odpověď na dotaz co je to Bohoslužba?. Víte např. kdo to je Joe Biden? Znáte a víte kdo je Cheater? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je náboženství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..