Co je to?
Definice výrazu, termínu Bohoslužba. Co znamená odborný pojem Bohoslužba z kategorie Náboženství?

Co je to Bohoslužba? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bohoslužba

Bohoslužba je označení setkání určitého počtu lidí, které má náboženský motiv. Tito lidé se chtějí setkat s božstvem, komunikovat s ním nebo mu přinášet oběti. Tato setkání se mohou konat na jakémkoli místě, nejčastěji ve stavbách pro bohoslužby určených, jako jsou kostely, chrámy, mešity, synagogy a podobně. Může se však odehrávat i v soukromém obydlí, v přírodě nebo volném prostranství v městě.
Průběh bohoslužby mívá předem daný průběh podle zvyklostí, ale může se odehrávat i odlišně podle momentální situace. Pojetí i průběh bohoslužby se v jednotlivých náboženstvích liší.


Co je to Bohoslužba? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bohoslužba. Co znamená odborný pojem Bohoslužba z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bohoslužba doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bohoslužba se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, Náboženství, definice pojmu, význam, informace, pojem, slovník, slovo, význam slova, termín, přesný význam, synonymum, odborné názvosloví, lexikon, popis, co to je, vysvětlení, Náboženství


Pojem Bohoslužba je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bohoslužba? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bohoslužba je nábožensky motivované setkání lidí za účelem komunikace s božstvem, setkání s ním nebo oběti, která mu má být přinesena. Bohoslužba se může odehrávat v prostoru pro ní určeném (chrám, kostel, modlitebna, synagoga, mešita, pagoda apod.), v obyčejném domě nebo na volném prostranství či v přírodě. Bohoslužba má často ritualizovaný, tradičně předávaný průběh, avšak existují i bohoslužby spontánní.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Bohoslužba ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Bohoslužba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bohoslužba ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Bohoslužba ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bohoslužba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bohoslužba na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohoslužba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Bohoslužba? resp. co to je Bohoslužba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bohoslužba, odpověď na dotaz co je to Bohoslužba?. Víte např. kdo to je Vozataj? Znáte a víte kdo je Frajer? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bohoslužba v jiné sekci než Náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..