Co je to?
Definice výrazu, termínu Bohoslužba. Co znamená odborný pojem Bohoslužba z kategorie Náboženství?

Co je to Bohoslužba? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bohoslužba?

Bohoslužba je označení setkání určitého počtu lidí, které má náboženský motiv. Tito lidé se chtějí setkat s božstvem, komunikovat s ním nebo mu přinášet oběti. Tato setkání se mohou konat na jakémkoli místě, nejčastěji ve stavbách pro bohoslužby určených, jako jsou kostely, chrámy, mešity, synagogy a podobně. Může se však odehrávat i v soukromém obydlí, v přírodě nebo volném prostranství v městě.
Průběh bohoslužby mívá předem daný průběh podle zvyklostí, ale může se odehrávat i odlišně podle momentální situace. Pojetí i průběh bohoslužby se v jednotlivých náboženstvích liší.


Co je to Bohoslužba? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bohoslužba. Co znamená odborný pojem Bohoslužba z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bohoslužba patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: Bohoslužba, co je to Bohoslužba?, odborné názvosloví, co znamená, pojem, synonymum, wiki, termín, heslo, co to je, Náboženství, význam slova, definice, vysvětlení, popis, Náboženství, přesný výraz, přesný význam


Pojem Bohoslužba je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bohoslužba? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bohoslužba je nábožensky motivované setkání lidí za účelem komunikace s božstvem, setkání s ním nebo oběti, která mu má být přinesena. Bohoslužba se může odehrávat v prostoru pro ní určeném (chrám, kostel, modlitebna, synagoga, mešita, pagoda apod.), v obyčejném domě nebo na volném prostranství či v přírodě. Bohoslužba má často ritualizovaný, tradičně předávaný průběh, avšak existují i bohoslužby spontánní.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Bohoslužba na Google.cz

Hledat heslo Bohoslužba ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Bohoslužba ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Bohoslužba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Bohoslužba ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bohoslužba na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohoslužba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Bohoslužba? resp. co vlastně znamená slovo Bohoslužba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bohoslužba, odpověď na dotaz co je to Bohoslužba?. Víte např. kdo to je Tatiana Pauhofová? Znáte a víte kdo je Robert Fico? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..