Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bohoslužba. Co znamená pojem Bohoslužba z kategorie Náboženství?

Co je to Bohoslužba? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bohoslužba?

Bohoslužba je označení setkání určitého počtu lidí, které má náboženský motiv. Tito lidé se chtějí setkat s božstvem, komunikovat s ním nebo mu přinášet oběti. Tato setkání se mohou konat na jakémkoli místě, nejčastěji ve stavbách pro bohoslužby určených, jako jsou kostely, chrámy, mešity, synagogy a podobně. Může se však odehrávat i v soukromém obydlí, v přírodě nebo volném prostranství v městě.
Průběh bohoslužby mívá předem daný průběh podle zvyklostí, ale může se odehrávat i odlišně podle momentální situace. Pojetí i průběh bohoslužby se v jednotlivých náboženstvích liší.


Co je to Bohoslužba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bohoslužba. Co znamená pojem Bohoslužba z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bohoslužba s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Bohoslužba se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: popis, význam, slovo, náboženství, definice, co je to Bohoslužba?, odborné názvosloví, přesný výraz, co to je, terminologie, vysvětlení, wiki, informace, pojem, lexikon, definice pojmu, význam slova, odborný výraz


Pojem Bohoslužba je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bohoslužba dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Bohoslužba je nábožensky motivované setkání lidí za účelem komunikace s božstvem, setkání s ním nebo oběti, která mu má být přinesena. Bohoslužba se může odehrávat v prostoru pro ní určeném (chrám, kostel, modlitebna, synagoga, mešita, pagoda apod.), v obyčejném domě nebo na volném prostranství či v přírodě. Bohoslužba má často ritualizovaný, tradičně předávaný průběh, avšak existují i bohoslužby spontánní.

Další zdroje informací o slovu Bohoslužba

Hledat videa s názvem Bohoslužba na Youtube

Zkusit najít Bohoslužba ve Wikizdrojích

Hledat slovo Bohoslužba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Bohoslužba ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bohoslužba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Bohoslužba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohoslužba například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bohoslužba? resp. co je to Bohoslužba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bohoslužba, odpověď na dotaz co je to Bohoslužba?. Víte např. kdo to je Vítězslav Jandák? Znáte a víte kdo je Tutanchamon? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Bohoslužba hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..