Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bohoslužba. Co znamená pojem Bohoslužba z kategorie Náboženství?

Co je Bohoslužba? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bohoslužba

Bohoslužba je označení setkání určitého počtu lidí, které má náboženský motiv. Tito lidé se chtějí setkat s božstvem, komunikovat s ním nebo mu přinášet oběti. Tato setkání se mohou konat na jakémkoli místě, nejčastěji ve stavbách pro bohoslužby určených, jako jsou kostely, chrámy, mešity, synagogy a podobně. Může se však odehrávat i v soukromém obydlí, v přírodě nebo volném prostranství v městě.
Průběh bohoslužby mívá předem daný průběh podle zvyklostí, ale může se odehrávat i odlišně podle momentální situace. Pojetí i průběh bohoslužby se v jednotlivých náboženstvích liší.


Co je to Bohoslužba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bohoslužba. Co znamená pojem Bohoslužba z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Bohoslužba se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: co to je, co znamená, formulace, lexikon, slovo, odborné názvosloví, náboženství, odborný výraz, synonymum, význam pojmu, termín, přesný význam, slovník, co je to Bohoslužba?, pojem, náboženství, význam, popis


Pojem Bohoslužba je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bohoslužba?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bohoslužba je nábožensky motivované setkání lidí za účelem komunikace s božstvem, setkání s ním nebo oběti, která mu má být přinesena. Bohoslužba se může odehrávat v prostoru pro ní určeném (chrám, kostel, modlitebna, synagoga, mešita, pagoda apod.), v obyčejném domě nebo na volném prostranství či v přírodě. Bohoslužba má často ritualizovaný, tradičně předávaný průběh, avšak existují i bohoslužby spontánní.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Bohoslužba ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Bohoslužba ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Bohoslužba na Youtube

Najít výraz Bohoslužba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Bohoslužba ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bohoslužba ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohoslužba například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bohoslužba? resp. co označuje slovo Bohoslužba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bohoslužba, odpověď na dotaz co je to Bohoslužba?. Víte např. kdo to je Daniel Vávra? Znáte a víte kdo je Labužník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Bohoslužba i v jiné části webu než je kategorie náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..