Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aviváž. Co znamená pojem Aviváž z kategorie Různé?

Co to je Aviváž? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Aviváž

Aviváž je pojem s více významy. Může se jednat o úpravu vláken umělého původu nebo hedvábí přírodního původu při zpracování či o označení speciálního přípravku pro úpravu látek, který proniká až do struktury látky. Namáčením v aviváži se látky stávají jemnější a měkčí, dochází také ke zlepšení vzhledu látky. Látka se pak také méně mačká, lépe se žehlí a má svěží dlouhotrvající vůni. Dochází i k omezení statického náboje.

Co je to Aviváž? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aviváž. Co znamená pojem Aviváž z kategorie Různé?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Aviváž? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aviváž je v sekci Různé

Klíčová slova: synonymum, co znamená, wiki, názvosloví, pojem, slovník, slovo, definice pojmu, terminus technicus, co to je, co je to Aviváž?, přesný výraz, formulace, Různé, Aviváž, význam, definice, lexikon


Pojem Aviváž je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aviváž? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Aviváž (franc. avivage, oživení) je v textilním průmyslu mokrý chemický proces, kterým se oživují barvy textilií.
Název se v češtině jako metafora přenesl i na chemické látky a přípravky, které se přidávají do vody během praní prádla za účelem jeho změkčení, zamezení vzniku elektrostatického náboje na látce a dodání příjemné vůně prádlu. Moderní pračky mají oddělený zásobník na aviváž, která se většinou přidává během pracího cyklu k poslednímu máchání.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Aviváž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Aviváž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Aviváž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Aviváž ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Aviváž ve Wikislovníku

Hledat slovo Aviváž ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aviváž například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Aviváž? resp. co se skrývá pod slovem Aviváž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aviváž, odpověď na dotaz co je to Aviváž?. Víte např. kdo to je Papež? Znáte a víte kdo je Dana Zátopková? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Různé). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.