Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aviváž. Co znamená slovo Aviváž z kategorie Různé?

Co je Aviváž? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Aviváž

Aviváž je pojem s více významy. Může se jednat o úpravu vláken umělého původu nebo hedvábí přírodního původu při zpracování či o označení speciálního přípravku pro úpravu látek, který proniká až do struktury látky. Namáčením v aviváži se látky stávají jemnější a měkčí, dochází také ke zlepšení vzhledu látky. Látka se pak také méně mačká, lépe se žehlí a má svěží dlouhotrvající vůni. Dochází i k omezení statického náboje.

Co je to Aviváž? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aviváž. Co znamená slovo Aviváž z kategorie Různé?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text (Aviváž) můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Aviváž patří do kategorie různé

Klíčová slova: co znamená, co je to Aviváž?, terminologie, různé, informace, různé, lexikon, názvosloví, formulace, slovo, význam slova, odborný výraz, slovník, terminus technicus, co to je, odborné názvosloví, Aviváž, termín


Pojem Aviváž je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aviváž? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aviváž (franc. avivage, oživení) je v textilním průmyslu mokrý chemický proces, kterým se oživují barvy textilií.
Název se v češtině jako metafora přenesl i na chemické látky a přípravky, které se přidávají do vody během praní prádla za účelem jeho změkčení, zamezení vzniku elektrostatického náboje na látce a dodání příjemné vůně prádlu. Moderní pračky mají oddělený zásobník na aviváž, která se většinou přidává během pracího cyklu k poslednímu máchání.

Další informační zdroje o slovu Aviváž

Najít pojem Aviváž ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Aviváž ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Aviváž na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aviváž ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Aviváž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Aviváž ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aviváž například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte co znamená slovo Aviváž? resp. co znamená slovo Aviváž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aviváž, odpověď na dotaz co je to Aviváž?. Víte např. kdo to je Chris Evans? Znáte a víte kdo je Heidi Janků? Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než různé). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.