Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aviváž. Co znamená pojem Aviváž z kategorie Různé?

Co to je Aviváž? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aviváž?

Aviváž je pojem s více významy. Může se jednat o úpravu vláken umělého původu nebo hedvábí přírodního původu při zpracování či o označení speciálního přípravku pro úpravu látek, který proniká až do struktury látky. Namáčením v aviváži se látky stávají jemnější a měkčí, dochází také ke zlepšení vzhledu látky. Látka se pak také méně mačká, lépe se žehlí a má svěží dlouhotrvající vůni. Dochází i k omezení statického náboje.

Co je to Aviváž? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aviváž. Co znamená pojem Aviváž z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Aviváž patří do kategorie Různé

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, odborný výraz, informace, co to je, pojem, wiki, přesný význam, odborné názvosloví, vysvětlení, synonymum, Různé, formulace, heslo, slovo, význam pojmu, Aviváž, terminologie


Pojem Aviváž je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aviváž? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aviváž (franc. avivage, oživení) je v textilním průmyslu mokrý chemický proces, kterým se oživují barvy textilií.
Název se v češtině jako metafora přenesl i na chemické látky a přípravky, které se přidávají do vody během praní prádla za účelem jeho změkčení, zamezení vzniku elektrostatického náboje na látce a dodání příjemné vůně prádlu. Moderní pračky mají oddělený zásobník na aviváž, která se většinou přidává během pracího cyklu k poslednímu máchání.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aviváž ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Aviváž ve Wikizdrojích

Najít výraz Aviváž ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Aviváž ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Aviváž na Google.cz

Zkusit najít výraz Aviváž ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aviváž například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Aviváž? resp. co znamená výraz Aviváž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aviváž, odpověď na dotaz co je to Aviváž?. Víte např. kdo to je Jason Derulo? Znáte a víte kdo je Josef Suk? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Různé. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.