Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aviváž. Co znamená odborný pojem Aviváž z kategorie Různé?

Co je Aviváž? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Aviváž?

Aviváž je pojem s více významy. Může se jednat o úpravu vláken umělého původu nebo hedvábí přírodního původu při zpracování či o označení speciálního přípravku pro úpravu látek, který proniká až do struktury látky. Namáčením v aviváži se látky stávají jemnější a měkčí, dochází také ke zlepšení vzhledu látky. Látka se pak také méně mačká, lépe se žehlí a má svěží dlouhotrvající vůni. Dochází i k omezení statického náboje.

Co je to Aviváž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aviváž. Co znamená odborný pojem Aviváž z kategorie Různé?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Aviváž sdílejte s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Aviváž je v kategorii různé

Klíčová slova: různé, definice pojmu, pojem, názvosloví, heslo, význam slova, popis, různé, definice, termín, wiki, formulace, odborné názvosloví, informace, co je to Aviváž?, lexikon, slovo, význam pojmu


Pojem Aviváž je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Aviváž?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Aviváž (franc. avivage, oživení) je v textilním průmyslu mokrý chemický proces, kterým se oživují barvy textilií.
Název se v češtině jako metafora přenesl i na chemické látky a přípravky, které se přidávají do vody během praní prádla za účelem jeho změkčení, zamezení vzniku elektrostatického náboje na látce a dodání příjemné vůně prádlu. Moderní pračky mají oddělený zásobník na aviváž, která se většinou přidává během pracího cyklu k poslednímu máchání.

Další zdroje informací o slovu Aviváž

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aviváž ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Aviváž ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aviváž ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Aviváž ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Aviváž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Aviváž na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aviváž například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Aviváž? resp. jaký je přesný význam slova Aviváž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aviváž, odpověď na dotaz co je to Aviváž?. Víte např. kdo to je Kakabus? Znáte a víte kdo je Petra Janů? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než různé. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.