Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aviváž. Co znamená odborný pojem Aviváž z kategorie Různé?

Co je to Aviváž? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Aviváž?

Aviváž je pojem s více významy. Může se jednat o úpravu vláken umělého původu nebo hedvábí přírodního původu při zpracování či o označení speciálního přípravku pro úpravu látek, který proniká až do struktury látky. Namáčením v aviváži se látky stávají jemnější a měkčí, dochází také ke zlepšení vzhledu látky. Látka se pak také méně mačká, lépe se žehlí a má svěží dlouhotrvající vůni. Dochází i k omezení statického náboje.

Co je to Aviváž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aviváž. Co znamená odborný pojem Aviváž z kategorie Různé?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Aviváž je v sekci různé

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, definice, definice pojmu, formulace, synonymum, wiki, význam, význam slova, přesný výraz, heslo, názvosloví, různé, co znamená, různé, význam pojmu, odborné názvosloví, informace


Pojem Aviváž je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aviváž? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Aviváž (franc. avivage, oživení) je v textilním průmyslu mokrý chemický proces, kterým se oživují barvy textilií.
Název se v češtině jako metafora přenesl i na chemické látky a přípravky, které se přidávají do vody během praní prádla za účelem jeho změkčení, zamezení vzniku elektrostatického náboje na látce a dodání příjemné vůně prádlu. Moderní pračky mají oddělený zásobník na aviváž, která se většinou přidává během pracího cyklu k poslednímu máchání.

Více informací o slovu Aviváž doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Aviváž ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Aviváž na Youtube

Najít výraz Aviváž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Aviváž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Aviváž ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Aviváž ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Aviváž například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Aviváž? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aviváž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aviváž, odpověď na dotaz co je to Aviváž?. Víte např. kdo to je Flegmatik? Znáte a víte kdo je Josef Suk? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je různé. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.