Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aviváž. Co znamená odborný pojem Aviváž z kategorie Různé?

Co je to Aviváž? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aviváž?

Aviváž je pojem s více významy. Může se jednat o úpravu vláken umělého původu nebo hedvábí přírodního původu při zpracování či o označení speciálního přípravku pro úpravu látek, který proniká až do struktury látky. Namáčením v aviváži se látky stávají jemnější a měkčí, dochází také ke zlepšení vzhledu látky. Látka se pak také méně mačká, lépe se žehlí a má svěží dlouhotrvající vůni. Dochází i k omezení statického náboje.

Co je to Aviváž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aviváž. Co znamená odborný pojem Aviváž z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Aviváž je v kategorii různé

Klíčová slova: význam pojmu, informace, terminologie, co znamená, co to je, Aviváž, lexikon, definice, termín, vysvětlení, slovník, co je to Aviváž?, význam, odborný výraz, názvosloví, heslo, popis, synonymum


Pojem Aviváž je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aviváž? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aviváž (franc. avivage, oživení) je v textilním průmyslu mokrý chemický proces, kterým se oživují barvy textilií.
Název se v češtině jako metafora přenesl i na chemické látky a přípravky, které se přidávají do vody během praní prádla za účelem jeho změkčení, zamezení vzniku elektrostatického náboje na látce a dodání příjemné vůně prádlu. Moderní pračky mají oddělený zásobník na aviváž, která se většinou přidává během pracího cyklu k poslednímu máchání.

Další zdroje informací o slovu Aviváž

Vyhledat pojem Aviváž ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Aviváž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Aviváž na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aviváž ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Aviváž ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Aviváž ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aviváž například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Aviváž? resp. co znamená Aviváž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aviváž, odpověď na dotaz co je to Aviváž?. Víte např. kdo to je Cobie Smulders? Znáte a víte kdo je Leona Machálková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než různé). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.