Co je to?
Definice odborného termínu, slova Louka. Co znamená pojem Louka z kategorie Příroda?

Co je Louka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Louka

Louka je název přírodního společenství, které vniklo přirozenou cestou nebo uměle. Říká se jí také niva nebo lučina. Může jít také o zemědělskou kulturu. Louku tvoří více různých druhů bylin, travin a jetelovin. Louky přirozené vznikají tam, kde okolní prostředí brání růst dřevinám. Může jít o louku alpskou, pobřežní, zaplavovanou, step či lesostep. Evropské louky bývají náhradou lesního porostu a jsou člověkem udržovány tak, aby se znovu lesem nestaly.
Využití luk je poměrně široké, mohou sloužit pro pastvu hospodářských zvířat, pro která jsou zdrojem potravy, popřípadě jsou zdrojem pro sušení sena na krmení v zimě. V tom případě je využijí nejen hospodářská zvířata, ale i lesní zvěř, která je senem přikrmována. Louky jsou také zdrojem biomasy i pro jiné účely. Louka slouží také jako náhrada za odstraněné původní lesy a udržuje se právě pastvou nebo sekáním. Mnohé plochy však udržovány nejsou a zarůstají. Existuje tak více typů luk, jako jsou louky suché, ovsíkové, střídavě vlhké, vlhké nebo smilkové louky.


Co je to Louka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Louka. Co znamená pojem Louka z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Louka sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Louka patří do sekce příroda

Klíčová slova: příroda, význam slova, definice, odborné názvosloví, informace, názvosloví, přesný význam, slovník, odborný výraz, Louka, terminologie, vysvětlení, slovo, formulace, přesný výraz, co to je, terminus technicus, pojem


Pojem Louka je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Louka? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Louka (botanicky, geologicky, knižně či nářečně též niva či lučina) je přírodní společenstvo či zemědělská kultura tvořená společenstvím různých druhů trav, jetelovin a bylin. Louka je buď vytvořena uměle, nebo vzniká přirozeně. Příkladem přirozených luk jsou stepi, alpské louky nebo zaplavované louky na vlhčích pozemcích, nejčastěji v blízkosti vodních toků. Ve středoevropských podmínkách je naprostá většina luk druhotnou vegetací, vzniklou jako náhradní společenstvo původních listnatých a smíšených lesů a dlouhodobě udržovanou lidskými zásahy, které jí brání opětovné přeměně v les.

Další informační zdroje

Najít termín Louka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Louka ve Wikizdrojích

Hledat heslo Louka ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Louka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Louka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Louka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Louka například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Louka? resp. co znamená výraz Louka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Louka, odpověď na dotaz co je to Louka?. Víte např. kdo to je Sociopat? Znáte a víte kdo je Vitalij Kličko? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Louka i v jiné sekci než je kategorie příroda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.