Co je to?
Výraz, termín, definice slova Postulát. Co znamená odborný pojem Postulát z kategorie Filozofie?

Co je to Postulát? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Postulát

Postulát je výraz užívaný v přírodních vědách, logice a filozofii. Pojmenovává se tak předpoklad, který je východiskem, není ho možné dokázat, a přesto je považován za pravdivý.
Výraz se používá v různých teoriích, kde tvoří základ pro logické odvození dalších tvrzení, která jsou následně ověřována, potvrzena či vyvrácena. Pokud existuje více na sobě nezávislých a logických postulátů, má taková teorie ve vědě přednost.


Co je to Postulát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Postulát. Co znamená odborný pojem Postulát z kategorie Filozofie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Postulát s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Postulát patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: synonymum, slovník, co znamená, lexikon, co to je, terminus technicus, přesný výraz, popis, přesný význam, filozofie, odborný výraz, co je to Postulát?, filozofie, definice pojmu, Postulát, heslo, formulace, odborné názvosloví


Pojem Postulát je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Postulát? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Postulát je jedním ze základních pojmů logiky, přírodních věd (zejména fyziky) i filozofie a označuje výchozí předpoklad, který je v dané teorii přijímán jako pravdivý. Jeho pravdivost přitom není v rámci dané teorie logicky dokazována ani dokazatelná. Pojem postulátu je často užíván zejména ve fyzice, kde je v podstatě synonymem pojmu axiom, který je častější v matematice a geometrii, zatímco další pojem hypotéza je častější v méně formálních či formalizovatelných teoretických systémech (biologie, společenské vědy, atp.) a je možné ji po určitém ověřování buď potvrdit či vyvrátit.

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Postulát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Postulát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Postulát ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Postulát ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Postulát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Postulát ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Postulát například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte co to je Postulát? resp. co je to Postulát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postulát, odpověď na dotaz co je to Postulát?. Víte např. kdo to je Titán? Znáte a víte kdo je Peter Dvorský? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Postulát i v jiných kategoriích (než filozofie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.