Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Postulát. Co znamená pojem Postulát z kategorie Filozofie?

Co to je Postulát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Postulát

Postulát je výraz užívaný v přírodních vědách, logice a filozofii. Pojmenovává se tak předpoklad, který je východiskem, není ho možné dokázat, a přesto je považován za pravdivý.
Výraz se používá v různých teoriích, kde tvoří základ pro logické odvození dalších tvrzení, která jsou následně ověřována, potvrzena či vyvrácena. Pokud existuje více na sobě nezávislých a logických postulátů, má taková teorie ve vědě přednost.


Co je to Postulát? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Postulát. Co znamená pojem Postulát z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Postulát? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Postulát patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: lexikon, informace, synonymum, termín, přesný výraz, definice, Postulát, odborný výraz, Filozofie, popis, slovník, co je to Postulát?, Filozofie, význam pojmu, co znamená, co to je, názvosloví, význam slova


Pojem Postulát je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Postulát? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Postulát je jedním ze základních pojmů logiky, přírodních věd (zejména fyziky) i filozofie a označuje výchozí předpoklad, který je v dané teorii přijímán jako pravdivý. Jeho pravdivost přitom není v rámci dané teorie logicky dokazována ani dokazatelná. Pojem postulátu je často užíván zejména ve fyzice, kde je v podstatě synonymem pojmu axiom, který je častější v matematice a geometrii, zatímco další pojem hypotéza je častější v méně formálních či formalizovatelných teoretických systémech (biologie, společenské vědy, atp.) a je možné ji po určitém ověřování buď potvrdit či vyvrátit.

Jiné zdroje informací o pojmu Postulát

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Postulát ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Postulát na Youtube

Zkusit najít slovo Postulát ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Postulát ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Postulát ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Postulát ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Postulát například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Postulát? resp. jaký je význam slova Postulát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postulát, odpověď na dotaz co je to Postulát?. Víte např. kdo to je Mentál? Znáte a víte kdo je Sommelier? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.