Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Postulát. Co znamená pojem Postulát z kategorie Filozofie?

Co to je Postulát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Postulát?

Postulát je výraz užívaný v přírodních vědách, logice a filozofii. Pojmenovává se tak předpoklad, který je východiskem, není ho možné dokázat, a přesto je považován za pravdivý.
Výraz se používá v různých teoriích, kde tvoří základ pro logické odvození dalších tvrzení, která jsou následně ověřována, potvrzena či vyvrácena. Pokud existuje více na sobě nezávislých a logických postulátů, má taková teorie ve vědě přednost.


Co je to Postulát? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Postulát. Co znamená pojem Postulát z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Postulát s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Postulát patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: co je to Postulát?, odborný výraz, formulace, termín, vysvětlení, pojem, terminologie, terminus technicus, lexikon, heslo, co znamená, přesný výraz, slovník, význam, definice pojmu, přesný význam, Filozofie, Filozofie


Pojem Postulát je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Postulát? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Postulát je jedním ze základních pojmů logiky, přírodních věd (zejména fyziky) i filozofie a označuje výchozí předpoklad, který je v dané teorii přijímán jako pravdivý. Jeho pravdivost přitom není v rámci dané teorie logicky dokazována ani dokazatelná. Pojem postulátu je často užíván zejména ve fyzice, kde je v podstatě synonymem pojmu axiom, který je častější v matematice a geometrii, zatímco další pojem hypotéza je častější v méně formálních či formalizovatelných teoretických systémech (biologie, společenské vědy, atp.) a je možné ji po určitém ověřování buď potvrdit či vyvrátit.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Postulát ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Postulát ve Wikizdrojích

Hledat výraz Postulát ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Postulát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Postulát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Postulát ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Postulát například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Postulát? resp. jaký je přesný význam slova Postulát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postulát, odpověď na dotaz co je to Postulát?. Víte např. kdo to je Moderátor? Znáte a víte kdo je Radikál? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.