Co je to?
Odborný výraz, definice slova Darjeeling. Co znamená pojem Darjeeling z kategorie Nápoje?

Co je to Darjeeling? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Darjeeling

Darjeeling je velmi oblíbený exkluzivní čaj. Jeho sklizeň probíhá pod Himalájem a jeho sběračkami jsou hlavně ženy. Proslulý je především nasládlou výraznou chutí. Jde o druh černého čaje s vyváženým chuťovým profilem.
Je ho možno sklízet víckrát za sebou za sezónu, nejcennější je první sklizeň. Darjeelingu jsou přisuzovány také příznivé zdravotní účinky. Má podpořit imunitní systém, udržuje hladinu krevního cukru, pomáhá i při žaludečních obtížích nebo při nachlazení.


Co je to Darjeeling? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Darjeeling. Co znamená pojem Darjeeling z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Darjeeling můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Darjeeling je v sekci Nápoje

Klíčová slova: význam slova, význam, význam pojmu, co znamená, pojem, terminus technicus, termín, formulace, slovo, definice, Nápoje, co to je, popis, názvosloví, definice pojmu, slovník, Nápoje, synonymum


Pojem Darjeeling je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Darjeeling? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Darjeeling je v evropských zemích vysoce ceněný černý čaj z oblasti Dárdžiling ze Západního Bengálska ve východní Indii.

Čajové plantáže

Čajové plantáže v oblasti Darjeeling (východní Indie). Autor: Asif Anwar, zdroj: Pixabay
Čajové plantáže v oblasti Darjeeling (východní Indie). Autor: Asif Anwar, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Darjeeling ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Darjeeling ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Darjeeling ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Darjeeling ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Darjeeling ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Darjeeling ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Darjeeling například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Darjeeling? resp. co se skrývá pod slovem Darjeeling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Darjeeling, odpověď na dotaz co je to Darjeeling?. Víte např. kdo to je Jan Hřebejk? Znáte a víte kdo je Samoplátce? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Darjeeling i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.