Co je to?
Odborný výraz, definice slova Darjeeling. Co znamená pojem Darjeeling z kategorie Nápoje?

Co je to Darjeeling? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Darjeeling

Darjeeling je velmi oblíbený exkluzivní čaj. Jeho sklizeň probíhá pod Himalájem a jeho sběračkami jsou hlavně ženy. Proslulý je především nasládlou výraznou chutí. Jde o druh černého čaje s vyváženým chuťovým profilem.
Je ho možno sklízet víckrát za sebou za sezónu, nejcennější je první sklizeň. Darjeelingu jsou přisuzovány také příznivé zdravotní účinky. Má podpořit imunitní systém, udržuje hladinu krevního cukru, pomáhá i při žaludečních obtížích nebo při nachlazení.


Co je to Darjeeling? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Darjeeling. Co znamená pojem Darjeeling z kategorie Nápoje?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Darjeeling s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Darjeeling je v kategorii nápoje

Klíčová slova: nápoje, nápoje, názvosloví, slovník, přesný význam, pojem, terminus technicus, odborný výraz, význam slova, termín, popis, co to je, definice, Darjeeling, definice pojmu, význam pojmu, wiki, informace


Pojem Darjeeling je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Darjeeling?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Darjeeling je v evropských zemích vysoce ceněný černý čaj z oblasti Dárdžiling ze Západního Bengálska ve východní Indii.

Čajové plantáže

Čajové plantáže v oblasti Darjeeling (východní Indie). Autor: Asif Anwar, zdroj: Pixabay
Čajové plantáže v oblasti Darjeeling (východní Indie). Autor: Asif Anwar, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Darjeeling ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Darjeeling ve Wikislovníku

Najít slovo Darjeeling ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Darjeeling ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Darjeeling ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Darjeeling na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Darjeeling například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Darjeeling? resp. co znamená výraz Darjeeling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Darjeeling, odpověď na dotaz co je to Darjeeling?. Víte např. kdo to je Marek Vašut? Znáte a víte kdo je Josef Bláha? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Darjeeling v jiné sekci než nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.