Co je to?
Odborný výraz, definice slova Darjeeling. Co znamená pojem Darjeeling z kategorie Nápoje?

Co je to Darjeeling? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Darjeeling

Darjeeling je velmi oblíbený exkluzivní čaj. Jeho sklizeň probíhá pod Himalájem a jeho sběračkami jsou hlavně ženy. Proslulý je především nasládlou výraznou chutí. Jde o druh černého čaje s vyváženým chuťovým profilem.
Je ho možno sklízet víckrát za sebou za sezónu, nejcennější je první sklizeň. Darjeelingu jsou přisuzovány také příznivé zdravotní účinky. Má podpořit imunitní systém, udržuje hladinu krevního cukru, pomáhá i při žaludečních obtížích nebo při nachlazení.


Co je to Darjeeling? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Darjeeling. Co znamená pojem Darjeeling z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Darjeeling? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Darjeeling je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: Nápoje, Darjeeling, informace, formulace, synonymum, slovník, význam slova, vysvětlení, wiki, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, popis, co je to Darjeeling?, význam, definice, terminus technicus, terminologie


Pojem Darjeeling je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Darjeeling? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Darjeeling je v evropských zemích vysoce ceněný černý čaj z oblasti Dárdžiling ze Západního Bengálska ve východní Indii.

Čajové plantáže

Čajové plantáže v oblasti Darjeeling (východní Indie). Autor: Asif Anwar, zdroj: Pixabay
Čajové plantáže v oblasti Darjeeling (východní Indie). Autor: Asif Anwar, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Darjeeling ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Darjeeling na Google.cz

Hledat videa s názvem Darjeeling na Youtube

Hledat heslo Darjeeling ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Darjeeling ve Wikislovníku

Najít výraz Darjeeling ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Darjeeling například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Darjeeling? resp. co označuje slovo Darjeeling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Darjeeling, odpověď na dotaz co je to Darjeeling?. Víte např. kdo to je Tom Hardy? Znáte a víte kdo je Samoplátce? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Darjeeling hledat i v jiných kategoriích (než Nápoje) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.