Co je to?
Výraz, termín, definice slova Darjeeling. Co znamená odborný pojem Darjeeling z kategorie Nápoje?

Co je to Darjeeling? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Darjeeling

Darjeeling je velmi oblíbený exkluzivní čaj. Jeho sklizeň probíhá pod Himalájem a jeho sběračkami jsou hlavně ženy. Proslulý je především nasládlou výraznou chutí. Jde o druh černého čaje s vyváženým chuťovým profilem.
Je ho možno sklízet víckrát za sebou za sezónu, nejcennější je první sklizeň. Darjeelingu jsou přisuzovány také příznivé zdravotní účinky. Má podpořit imunitní systém, udržuje hladinu krevního cukru, pomáhá i při žaludečních obtížích nebo při nachlazení.


Co je to Darjeeling? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Darjeeling. Co znamená odborný pojem Darjeeling z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Darjeeling? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Darjeeling se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, informace, wiki, nápoje, odborné názvosloví, význam slova, terminologie, slovo, co je to Darjeeling?, pojem, význam pojmu, definice pojmu, co znamená, formulace, význam, odborný výraz, vysvětlení, Darjeeling


Pojem Darjeeling je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Darjeeling? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Darjeeling je v evropských zemích vysoce ceněný černý čaj z oblasti Dárdžiling ze Západního Bengálska ve východní Indii.

Čajové plantáže

Čajové plantáže v oblasti Darjeeling (východní Indie). Autor: Asif Anwar, zdroj: Pixabay
Čajové plantáže v oblasti Darjeeling (východní Indie). Autor: Asif Anwar, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Darjeeling

Hledat termín Darjeeling ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Darjeeling ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Darjeeling na Youtube

Zkusit najít pojem Darjeeling na Google.cz

Vyhledat termín Darjeeling ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Darjeeling ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Darjeeling například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Darjeeling? resp. co označuje slovo Darjeeling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Darjeeling, odpověď na dotaz co je to Darjeeling?. Víte např. kdo to je Charles Babbage? Znáte a víte kdo je Jan Slabák? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.