Co je to?
Odborný výraz, definice slova Darjeeling. Co znamená slovo Darjeeling z kategorie Nápoje?

Co je Darjeeling? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Darjeeling

Darjeeling je velmi oblíbený exkluzivní čaj. Jeho sklizeň probíhá pod Himalájem a jeho sběračkami jsou hlavně ženy. Proslulý je především nasládlou výraznou chutí. Jde o druh černého čaje s vyváženým chuťovým profilem.
Je ho možno sklízet víckrát za sebou za sezónu, nejcennější je první sklizeň. Darjeelingu jsou přisuzovány také příznivé zdravotní účinky. Má podpořit imunitní systém, udržuje hladinu krevního cukru, pomáhá i při žaludečních obtížích nebo při nachlazení.


Co je to Darjeeling? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Darjeeling. Co znamená slovo Darjeeling z kategorie Nápoje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Darjeeling s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Darjeeling patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, terminologie, význam, co je to Darjeeling?, nápoje, Darjeeling, terminus technicus, přesný výraz, co to je, nápoje, pojem, lexikon, formulace, názvosloví, přesný význam, vysvětlení, co znamená


Pojem Darjeeling je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Darjeeling? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Darjeeling je v evropských zemích vysoce ceněný černý čaj z oblasti Dárdžiling ze Západního Bengálska ve východní Indii.

Čajové plantáže

Čajové plantáže v oblasti Darjeeling (východní Indie). Autor: Asif Anwar, zdroj: Pixabay
Čajové plantáže v oblasti Darjeeling (východní Indie). Autor: Asif Anwar, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Darjeeling lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Darjeeling ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Darjeeling ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Darjeeling ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Darjeeling ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Darjeeling na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Darjeeling na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Darjeeling například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Darjeeling? resp. co znamená slovo Darjeeling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Darjeeling, odpověď na dotaz co je to Darjeeling?. Víte např. kdo to je Kateřina Ujfaluši? Znáte a víte kdo je Jaromír Mayer? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Darjeeling hledat i v jiných kategoriích (než nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.