Co je to?
Výraz, termín, definice slova Matematická indukce. Co znamená odborný pojem Matematická indukce z kategorie Matematika?

Co je to Matematická indukce? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Matematická indukce?

Matematická indukce je pojem z oblasti matematiky. Jedná se o metodu dokazování, týkající se matematických vět a tvrzení při práci s přirozenými čísly a posloupnostmi.
Základem je důkaz tvrzení platného pro všechna přirozená čísla. Důkaz se provede na prvním prvku dosazením a pokračuje implikací na další prvky.


Co je to Matematická indukce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Matematická indukce. Co znamená odborný pojem Matematická indukce z kategorie Matematika?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Matematická indukce sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Matematická indukce patří do sekce matematika

Klíčová slova: co je to Matematická indukce?, význam slova, odborný výraz, pojem, lexikon, slovník, termín, definice, terminologie, názvosloví, vysvětlení, wiki, slovo, Matematická indukce, heslo, co to je, význam, matematika


Pojem Matematická indukce je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Matematická indukce?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Matematická indukce je metoda dokazování matematických vět a tvrzení, která se používá, pokud chceme ukázat, že dané tvrzení platí pro všechna přirozená čísla, případně jinou, předem danou nekonečnou posloupnost. Typicky se užívá k důkazům těch tvrzení o přirozených číslech, u nichž je snadné ověřit, že platí pro číslo 1, a zároveň lze platnost pro každé dané n převést v konečně mnoha krocích na platnost pro 1 s tím, že počet těchto kroků s rostoucím n také roste.

Další informační zdroje o slovu Matematická indukce

Hledat výraz Matematická indukce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Matematická indukce na Google.cz

Najít slovo Matematická indukce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Matematická indukce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Matematická indukce ve Wikislovníku

Najít heslo Matematická indukce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Matematická indukce například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Matematická indukce? resp. co je to Matematická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Matematická indukce, odpověď na dotaz co je to Matematická indukce?. Víte např. kdo to je Jöel Veltman? Znáte a víte kdo je Jiří Helekal? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.