Co je to?
Odborný výraz, definice slova Matematická indukce. Co znamená pojem Matematická indukce z kategorie Matematika?

Co je to Matematická indukce? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Matematická indukce?

Matematická indukce je pojem z oblasti matematiky. Jedná se o metodu dokazování, týkající se matematických vět a tvrzení při práci s přirozenými čísly a posloupnostmi.
Základem je důkaz tvrzení platného pro všechna přirozená čísla. Důkaz se provede na prvním prvku dosazením a pokračuje implikací na další prvky.


Co je to Matematická indukce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Matematická indukce. Co znamená pojem Matematická indukce z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Matematická indukce? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Matematická indukce je v kategorii Matematika

Klíčová slova: formulace, přesný význam, slovo, pojem, terminus technicus, Matematika, wiki, popis, význam, definice, Matematika, názvosloví, heslo, odborné názvosloví, Matematická indukce, význam pojmu, co je to Matematická indukce?, informace


Pojem Matematická indukce je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Matematická indukce?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Matematická indukce je metoda dokazování matematických vět a tvrzení, která se používá, pokud chceme ukázat, že dané tvrzení platí pro všechna přirozená čísla, případně jinou, předem danou nekonečnou posloupnost. Typicky se užívá k důkazům těch tvrzení o přirozených číslech, u nichž je snadné ověřit, že platí pro číslo 1, a zároveň lze platnost pro každé dané n převést v konečně mnoha krocích na platnost pro 1 s tím, že počet těchto kroků s rostoucím n také roste.

Více informací o pojmu Matematická indukce lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Matematická indukce na Google.cz

Najít heslo Matematická indukce ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Matematická indukce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Matematická indukce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Matematická indukce ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Matematická indukce na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Matematická indukce například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Matematická indukce? resp. co znamená slovo Matematická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Matematická indukce, odpověď na dotaz co je to Matematická indukce?. Víte např. kdo to je Kripl? Znáte a víte kdo je Kaplan? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.