Co je to?
Výraz, termín, definice slova Matematická indukce. Co znamená odborný pojem Matematická indukce z kategorie Matematika?

Co je Matematická indukce? Význam slova

Co znamená termín Matematická indukce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Matematická indukce je pojem z oblasti matematiky. Jedná se o metodu dokazování, týkající se matematických vět a tvrzení při práci s přirozenými čísly a posloupnostmi.
Základem je důkaz tvrzení platného pro všechna přirozená čísla. Důkaz se provede na prvním prvku dosazením a pokračuje implikací na další prvky.


Co je to Matematická indukce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Matematická indukce. Co znamená odborný pojem Matematická indukce z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Matematická indukce? Pak se o ní podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Matematická indukce je v kategorii matematika

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, význam, wiki, význam slova, informace, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, popis, slovník, přesný význam, Matematická indukce, matematika, názvosloví, co to je, slovo, definice


Pojem Matematická indukce je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Matematická indukce? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Matematická indukce je metoda dokazování matematických vět a tvrzení, která se používá, pokud chceme ukázat, že dané tvrzení platí pro všechna přirozená čísla, případně jinou, předem danou nekonečnou posloupnost. Typicky se užívá k důkazům těch tvrzení o přirozených číslech, u nichž je snadné ověřit, že platí pro číslo 1, a zároveň lze platnost pro každé dané n převést v konečně mnoha krocích na platnost pro 1 s tím, že počet těchto kroků s rostoucím n také roste.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Matematická indukce ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Matematická indukce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Matematická indukce na Google.cz

Hledat frázi Matematická indukce ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Matematická indukce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Matematická indukce na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Matematická indukce například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Matematická indukce? resp. co označuje slovo Matematická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Matematická indukce, odpověď na dotaz co je to Matematická indukce?. Víte např. kdo to je Rudolf Schuster? Znáte a víte kdo je Chris Stapleton? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Matematická indukce i jinde než v sekci než v matematika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.