Co je to?
Definice výrazu Matematická indukce. Co znamená odborný pojem Matematická indukce z kategorie Matematika?

Co je Matematická indukce?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Matematická indukce?

Matematická indukce je pojem z oblasti matematiky. Jedná se o metodu dokazování, týkající se matematických vět a tvrzení při práci s přirozenými čísly a posloupnostmi.
Základem je důkaz tvrzení platného pro všechna přirozená čísla. Důkaz se provede na prvním prvku dosazením a pokračuje implikací na další prvky.


Co je to Matematická indukce? Význam slova, termín, Definice výrazu Matematická indukce. Co znamená odborný pojem Matematická indukce z kategorie Matematika?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Matematická indukce? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Matematická indukce je v sekci matematika

Klíčová slova: matematika, synonymum, pojem, přesný význam, matematika, wiki, význam pojmu, co je to Matematická indukce?, lexikon, terminologie, termín, odborný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, heslo, přesný výraz, popis, definice pojmu


Pojem Matematická indukce je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Matematická indukce píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Matematická indukce je metoda dokazování matematických vět a tvrzení, která se používá, pokud chceme ukázat, že dané tvrzení platí pro všechna přirozená čísla, případně jinou, předem danou nekonečnou posloupnost. Typicky se užívá k důkazům těch tvrzení o přirozených číslech, u nichž je snadné ověřit, že platí pro číslo 1, a zároveň lze platnost pro každé dané n převést v konečně mnoha krocích na platnost pro 1 s tím, že počet těchto kroků s rostoucím n také roste.

Více informací o pojmu Matematická indukce lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Matematická indukce ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Matematická indukce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Matematická indukce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Matematická indukce ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Matematická indukce ve Wikizdrojích

Hledat pojem Matematická indukce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Matematická indukce například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Matematická indukce? resp. co znamená slovo Matematická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Matematická indukce, odpověď na dotaz co je to Matematická indukce?. Víte např. kdo to je Mulat? Znáte a víte kdo je Morgan Wallen? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Matematická indukce v jiné sekci než matematika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, matematicke vypocty, matematická indukce, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.