Co je to?
Odborný výraz, definice slova Matematická indukce. Co znamená pojem Matematická indukce z kategorie Matematika?

Co je to Matematická indukce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Matematická indukce?

Matematická indukce je pojem z oblasti matematiky. Jedná se o metodu dokazování, týkající se matematických vět a tvrzení při práci s přirozenými čísly a posloupnostmi.
Základem je důkaz tvrzení platného pro všechna přirozená čísla. Důkaz se provede na prvním prvku dosazením a pokračuje implikací na další prvky.


Co je to Matematická indukce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Matematická indukce. Co znamená pojem Matematická indukce z kategorie Matematika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Matematická indukce se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: heslo, co znamená, popis, pojem, slovník, informace, co to je, význam, odborný výraz, formulace, přesný výraz, vysvětlení, termín, lexikon, názvosloví, Matematická indukce, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Matematická indukce je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Matematická indukce? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Matematická indukce je metoda dokazování matematických vět a tvrzení, která se používá, pokud chceme ukázat, že dané tvrzení platí pro všechna přirozená čísla, případně jinou, předem danou nekonečnou posloupnost. Typicky se užívá k důkazům těch tvrzení o přirozených číslech, u nichž je snadné ověřit, že platí pro číslo 1, a zároveň lze platnost pro každé dané n převést v konečně mnoha krocích na platnost pro 1 s tím, že počet těchto kroků s rostoucím n také roste.

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Matematická indukce na Google.cz

Najít termín Matematická indukce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Matematická indukce ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Matematická indukce ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Matematická indukce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Matematická indukce na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Matematická indukce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Matematická indukce? resp. co se skrývá pod slovem Matematická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Matematická indukce, odpověď na dotaz co je to Matematická indukce?. Víte např. kdo to je Jiří Paroubek? Znáte a víte kdo je Chodec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.