Co je to?
Definice výrazu Mangold. Co znamená odborný pojem Mangold z kategorie Jídlo?

Co to je Mangold? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mangold

Mangold je druh zeleniny, který u nás není ani příliš známý, ani příliš využívaný. Jeho hlavní předností je zajímavá chuť a také obsah vitamínu C. Mangold je příbuzný řepy a řadí se mezi merlíkovité. Je znám již od dob starověkého Egypta, kdy byl hojně pěstován a šlechtěn.
Z mangoldu se využívají nejvíce řapíky, které je možno použít podobně jako chřest, z listů se dá připravit směs podobná špenátu nebo se dají nakrájet do salátu.


Co je to Mangold? Význam slova, termín, Definice výrazu Mangold. Co znamená odborný pojem Mangold z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mangold? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mangold patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, význam, co znamená, názvosloví, co je to Mangold?, termín, terminologie, popis, lexikon, definice, co to je, odborné názvosloví, odborný výraz, vysvětlení, definice pojmu, slovo, slovník, Jídlo


Pojem Mangold je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mangold?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mangold je zelenina pocházející původně ze Středomoří.

Jiné zdroje informací o pojmu Mangold

Najít pojem Mangold na Google.cz

Najít výraz Mangold ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Mangold na Youtube

Zkusit najít pojem Mangold ve Wikislovníku

Hledat heslo Mangold ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Mangold ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mangold například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Mangold? resp. co znamená Mangold? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mangold, odpověď na dotaz co je to Mangold?. Víte např. kdo to je Kurt Cobain? Znáte a víte kdo je Čórkař? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.