Co je to?
Definice výrazu Mangold. Co znamená odborný pojem Mangold z kategorie Jídlo?

Co to je Mangold? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mangold

Mangold je druh zeleniny, který u nás není ani příliš známý, ani příliš využívaný. Jeho hlavní předností je zajímavá chuť a také obsah vitamínu C. Mangold je příbuzný řepy a řadí se mezi merlíkovité. Je znám již od dob starověkého Egypta, kdy byl hojně pěstován a šlechtěn.
Z mangoldu se využívají nejvíce řapíky, které je možno použít podobně jako chřest, z listů se dá připravit směs podobná špenátu nebo se dají nakrájet do salátu.


Co je to Mangold? Význam slova, termín, Definice výrazu Mangold. Co znamená odborný pojem Mangold z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mangold? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mangold se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminologie, Jídlo, význam pojmu, co to je, formulace, heslo, wiki, odborné názvosloví, Mangold, vysvětlení, co je to Mangold?, přesný význam, přesný výraz, definice pojmu, co znamená, termín, význam, informace


Pojem Mangold je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mangold? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mangold je zelenina pocházející původně ze Středomoří.
Mangold byl poprvé vědecky popsán v roce 1753 Carlem Linné jako Beta vulgaris var. cicla.
Tato rostlina obsahuje dostatek vitaminu C, který může klesnout neopatrným zpracováváním. Dále obsahuje vitamín A, B, E a minerální látky, jako je například vápník – až 2 %, železo, fosfor, draslík a hořčík. Jinak obsahuje asi 2,5 % bílkovin, 87 – 92 % vody a dále cukry, které mu dávají lehce nasládlou chuť.

Mangold v truhlíku

Zelenina mangold v truhlíku. Autor: Mabel Amber, zdroj: Pixabay
Zelenina mangold v truhlíku. Autor: Mabel Amber, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Mangold zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mangold ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Mangold ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Mangold na Google.cz

Zkusit najít výraz Mangold ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Mangold ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Mangold ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mangold například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Mangold? resp. jaký je význam pojmu Mangold? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mangold, odpověď na dotaz co je to Mangold?. Víte např. kdo to je Kreativec? Znáte a víte kdo je Hysterka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.