Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mangold. Co znamená odborný pojem Mangold z kategorie Jídlo?

Co je to Mangold? Význam slova

Co znamená termín Mangold? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mangold je druh zeleniny, který u nás není ani příliš známý, ani příliš využívaný. Jeho hlavní předností je zajímavá chuť a také obsah vitamínu C. Mangold je příbuzný řepy a řadí se mezi merlíkovité. Je znám již od dob starověkého Egypta, kdy byl hojně pěstován a šlechtěn.
Z mangoldu se využívají nejvíce řapíky, které je možno použít podobně jako chřest, z listů se dá připravit směs podobná špenátu nebo se dají nakrájet do salátu.


Co je to Mangold? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mangold. Co znamená odborný pojem Mangold z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Mangold? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Mangold je v kategorii jídlo

Klíčová slova: informace, význam slova, slovo, jídlo, popis, formulace, synonymum, co je to Mangold?, názvosloví, přesný význam, co znamená, jídlo, definice pojmu, Mangold, wiki, heslo, význam, odborný výraz


Pojem Mangold je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Mangold můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mangold je zelenina pocházející původně ze Středomoří.
Mangold byl poprvé vědecky popsán v roce 1753 Carlem Linné jako Beta vulgaris var. cicla.
Tato rostlina obsahuje dostatek vitaminu C, který může klesnout neopatrným zpracováváním. Dále obsahuje vitamín A, B, E a minerální látky, jako je například vápník – až 2 %, železo, fosfor, draslík a hořčík. Jinak obsahuje asi 2,5 % bílkovin, 87 – 92 % vody a dále cukry, které mu dávají lehce nasládlou chuť.

Mangold v truhlíku

Zelenina mangold v truhlíku. Autor: Mabel Amber, zdroj: Pixabay
Zelenina mangold v truhlíku. Autor: Mabel Amber, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Mangold

Vyhledat výraz Mangold ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mangold ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Mangold ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Mangold ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Mangold ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Mangold ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mangold například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mangold? resp. co se skrývá pod slovem Mangold? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mangold, odpověď na dotaz co je to Mangold?. Víte např. kdo to je Dalibor Dědek? Znáte a víte kdo je Mamlas? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.