Co je to?
Definice výrazu Mangold. Co znamená odborný pojem Mangold z kategorie Jídlo?

Co to je Mangold? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mangold

Mangold je druh zeleniny, který u nás není ani příliš známý, ani příliš využívaný. Jeho hlavní předností je zajímavá chuť a také obsah vitamínu C. Mangold je příbuzný řepy a řadí se mezi merlíkovité. Je znám již od dob starověkého Egypta, kdy byl hojně pěstován a šlechtěn.
Z mangoldu se využívají nejvíce řapíky, které je možno použít podobně jako chřest, z listů se dá připravit směs podobná špenátu nebo se dají nakrájet do salátu.


Co je to Mangold? Význam slova, termín, Definice výrazu Mangold. Co znamená odborný pojem Mangold z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mangold s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mangold se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, wiki, lexikon, terminologie, Jídlo, popis, přesný výraz, termín, terminus technicus, vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, heslo, definice pojmu, názvosloví, pojem, co je to Mangold?


Pojem Mangold je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Mangold píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Mangold je zelenina pocházející původně ze Středomoří.

Mangold v truhlíku

Zelenina mangold v truhlíku. Autor: Mabel Amber, zdroj: Pixabay
Zelenina mangold v truhlíku. Autor: Mabel Amber, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Mangold ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mangold na Youtube

Hledat heslo Mangold na Google.cz

Zkusit najít heslo Mangold ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Mangold ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Mangold ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mangold například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Mangold? resp. jaký je přesný význam slova Mangold? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mangold, odpověď na dotaz co je to Mangold?. Víte např. kdo to je Kate Winslet? Znáte a víte kdo je Čórkař? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.