Co je to?
Výraz, termín, definice slova Defenestrace. Co znamená odborný pojem Defenestrace z kategorie Politika?

Co je to Defenestrace? Význam slova

Co znamená termín Defenestrace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Defenestrace je označení historické události, při níž byli z oken radnice vyhozeni političtí představitelé města. Historicky se rozlišují tři pražské defenestrace. První se odehrála v roce 1419 a znamenala začátek husitských válek, po druhé defenestraci 1483 byl nastolen kutnohorský náboženský mír, třetí defenestrace se odehrála v roce 1618, kdy byli vyhozeni habsburští místodržící vystupující proti reformaci. Tato defenestrace znamenala začátek třicetileté války.


Co je to Defenestrace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Defenestrace. Co znamená odborný pojem Defenestrace z kategorie Politika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Defenestrace je v sekci politika

Klíčová slova: definice, co je to Defenestrace?, slovník, terminologie, synonymum, přesný výraz, význam, lexikon, pojem, informace, názvosloví, wiki, slovo, Defenestrace, terminus technicus, význam pojmu, odborný výraz, co znamená


Pojem Defenestrace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Defenestrace?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Defenestrace (z latinské předložky de, z, od, pryč a fenestra, tj. okno) označuje násilné vyhození z okna. Původ slova je odvozován od pražské defenestrace v roce 1618, kdy nespokojení protestanští stavové vyhodili z okna dva královské místodržící a k tomuto činu sepsali obsáhlou apologii. Ovšem ve středověku a v raném novověku se defenestrace konaly poměrně často a toto konání neslo prvky lynče, ordálu a společně spáchané vraždy. Ve středověké a raně novověké společnosti, která je výrazně horizontálně členěna (přičemž význam vrstev směrem odshora klesá), má defenestrace charakter symbolického trestu (svržením odshora dolů dávají vykonavatele najevo, že se svržení v jim vymezené vrstvě chovali nepatřičně). Inspirace k defenestraci je také často spatřována ve starozákonním příběhu o bezbožné, nemravné a sadistické královně Jezábel, která byla po převratu prince Jehúa svržena z okna svého paláce vlastními služebníky.

Jiné zdroje informací o pojmu Defenestrace

Hledat slovo Defenestrace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Defenestrace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Defenestrace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Defenestrace ve Wikislovníku

Hledat výraz Defenestrace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Defenestrace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Defenestrace například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte co znamená slovo Defenestrace? resp. jaký je přesný význam slova Defenestrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Defenestrace, odpověď na dotaz co je to Defenestrace?. Víte např. kdo to je Absolvent? Znáte a víte kdo je Emil Zátopek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než politika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.