Co je to?
Definice výrazu Expresionismus. Co znamená odborný pojem Expresionismus z kategorie Literatura?

Co je Expresionismus?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Expresionismus

Expresionismus je název evropského uměleckého směru, běžného především v Německu. Měl být protikladem dalších druhů umění-naturalismu a impresionismu. Odmítal takové umění, které by zobrazovalo skutečnost nebo takové, které chtělo působit na smysly a skutečnost zobrazit prostřednictvím dojmů.
Expresionisté chtěli vyjádřit své vlastní pocity a zážitky, aniž by brali ohled na jakékoli zvyklosti. Realita v jejich pojetí byla často deformovaná.


Co je to Expresionismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Expresionismus. Co znamená odborný pojem Expresionismus z kategorie Literatura?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Expresionismus? s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Expresionismus je v sekci literatura

Klíčová slova: heslo, literatura, popis, literatura, wiki, termín, definice, formulace, slovo, terminologie, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, terminus technicus, přesný význam, vysvětlení, co znamená, přesný výraz


Pojem Expresionismus je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Expresionismus?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Expresionismus byl (severo)evropský, především německý umělecký směr. Vznikl jako protiklad impresionismu a naturalismu tzn. odmítl umění zobrazující skutečnost i umění snažící zprostředkovat skutečnost pomocí dojmů. Jeho hlavním cílem je vyjádřit vlastní prožitky a vlastní pocity bez ohledu na jakékoli konvence. Pro zvýšení efektu prožitku často dochází k deformaci reality.

Další informace o pojmu Expresionismus hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat frázi Expresionismus ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Expresionismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Expresionismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Expresionismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Expresionismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Expresionismus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Expresionismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte jaká je definice slova Expresionismus? resp. co označuje slovo Expresionismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Expresionismus, odpověď na dotaz co je to Expresionismus?. Víte např. kdo to je Vera Farmiga? Znáte a víte kdo je Komtur? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, deník, expresionismus, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.