Co je to?
Výraz, termín, definice slova Expresionismus. Co znamená odborný pojem Expresionismus z kategorie Literatura?

Co je to Expresionismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Expresionismus?

Expresionismus je název evropského uměleckého směru, běžného především v Německu. Měl být protikladem dalších druhů umění-naturalismu a impresionismu. Odmítal takové umění, které by zobrazovalo skutečnost nebo takové, které chtělo působit na smysly a skutečnost zobrazit prostřednictvím dojmů.
Expresionisté chtěli vyjádřit své vlastní pocity a zážitky, aniž by brali ohled na jakékoli zvyklosti. Realita v jejich pojetí byla často deformovaná.


Co je to Expresionismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Expresionismus. Co znamená odborný pojem Expresionismus z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Expresionismus s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Expresionismus patří do kategorie literatura

Klíčová slova: slovník, lexikon, odborný výraz, formulace, Expresionismus, názvosloví, přesný výraz, slovo, význam slova, pojem, terminologie, termín, vysvětlení, literatura, synonymum, informace, odborné názvosloví, přesný význam


Pojem Expresionismus je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Expresionismus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Expresionismus byl (severo)evropský, především německý umělecký směr. Vznikl jako protiklad impresionismu a naturalismu tzn. odmítl umění zobrazující skutečnost i umění snažící zprostředkovat skutečnost pomocí dojmů. Jeho hlavním cílem je vyjádřit vlastní prožitky a vlastní pocity bez ohledu na jakékoli konvence. Pro zvýšení efektu prožitku často dochází k deformaci reality.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Expresionismus na Google.cz

Hledat heslo Expresionismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Expresionismus ve Wikislovníku

Hledat výraz Expresionismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Expresionismus ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Expresionismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Expresionismus například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Expresionismus? resp. co znamená Expresionismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Expresionismus, odpověď na dotaz co je to Expresionismus?. Víte např. kdo to je Obchodní analytik? Znáte a víte kdo je Švagrová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.