Co je to?
Výraz, termín, definice slova Expresionismus. Co znamená odborný pojem Expresionismus z kategorie Literatura?

Co je to Expresionismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Expresionismus

Expresionismus je název evropského uměleckého směru, běžného především v Německu. Měl být protikladem dalších druhů umění-naturalismu a impresionismu. Odmítal takové umění, které by zobrazovalo skutečnost nebo takové, které chtělo působit na smysly a skutečnost zobrazit prostřednictvím dojmů.
Expresionisté chtěli vyjádřit své vlastní pocity a zážitky, aniž by brali ohled na jakékoli zvyklosti. Realita v jejich pojetí byla často deformovaná.


Co je to Expresionismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Expresionismus. Co znamená odborný pojem Expresionismus z kategorie Literatura?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Expresionismus je v sekci literatura

Klíčová slova: lexikon, literatura, co znamená, definice pojmu, terminologie, co to je, literatura, názvosloví, pojem, termín, terminus technicus, co je to Expresionismus?, Expresionismus, synonymum, definice, heslo, wiki, slovo


Pojem Expresionismus je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Expresionismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Expresionismus byl (severo)evropský, především německý umělecký směr. Vznikl jako protiklad impresionismu a naturalismu tzn. odmítl umění zobrazující skutečnost i umění snažící zprostředkovat skutečnost pomocí dojmů. Jeho hlavním cílem je vyjádřit vlastní prožitky a vlastní pocity bez ohledu na jakékoli konvence. Pro zvýšení efektu prožitku často dochází k deformaci reality.

Další zdroje informací

Hledat heslo Expresionismus ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Expresionismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Expresionismus na Youtube

Vyhledat termín Expresionismus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Expresionismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Expresionismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Expresionismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Expresionismus? resp. co označuje slovo Expresionismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Expresionismus, odpověď na dotaz co je to Expresionismus?. Víte např. kdo to je Renáta Kellnerová? Znáte a víte kdo je Alexander Bárta? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Expresionismus i v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.