Co je to?
Definice výrazu Expresionismus. Co znamená odborný pojem Expresionismus z kategorie Literatura?

Co to je Expresionismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Expresionismus

Expresionismus je název evropského uměleckého směru, běžného především v Německu. Měl být protikladem dalších druhů umění-naturalismu a impresionismu. Odmítal takové umění, které by zobrazovalo skutečnost nebo takové, které chtělo působit na smysly a skutečnost zobrazit prostřednictvím dojmů.
Expresionisté chtěli vyjádřit své vlastní pocity a zážitky, aniž by brali ohled na jakékoli zvyklosti. Realita v jejich pojetí byla často deformovaná.


Co je to Expresionismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Expresionismus. Co znamená odborný pojem Expresionismus z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Expresionismus doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Expresionismus se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: wiki, formulace, informace, názvosloví, pojem, synonymum, co je to Expresionismus?, odborný výraz, význam slova, slovník, přesný význam, význam pojmu, termín, přesný výraz, Literatura, co to je, slovo, lexikon


Pojem Expresionismus je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Expresionismus?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Expresionismus byl (severo)evropský, především německý umělecký směr. Vznikl jako protiklad impresionismu a naturalismu tzn. odmítl umění zobrazující skutečnost i umění snažící zprostředkovat skutečnost pomocí dojmů. Jeho hlavním cílem je vyjádřit vlastní prožitky a vlastní pocity bez ohledu na jakékoli konvence. Pro zvýšení efektu prožitku často dochází k deformaci reality.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Expresionismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Expresionismus ve Wikislovníku

Hledat výraz Expresionismus ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Expresionismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Expresionismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Expresionismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Expresionismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Expresionismus? resp. co vlastně znamená slovo Expresionismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Expresionismus, odpověď na dotaz co je to Expresionismus?. Víte např. kdo to je Mesiáš? Znáte a víte kdo je Cukrouš? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Expresionismus hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.