Co je to?
Definice výrazu, termínu Distanční výuka. Co znamená odborný pojem Distanční výuka z kategorie Školství?

Co je to Distanční výuka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Distanční výuka

Distanční výuka je druh studia. Jedná se o samostudium, při kterém neprobíhá klasická výuka v učebně a učitelé ani žáci nemusí být ve škole osobě přítomni. Žáci a učitelé spolu komunikují prostřednictvím elektronické komunikace, například interaktivních programů, internetu, digitálních učeben, sociálních sítí, e-mailu a podobně. Určujícím prvkem jsou možnosti technického vybavení žáků i školy. Vybraným informačním technologiím se pak přizpůsobuje výuka i učební pomůcky. Žáci se s učiteli pravidelně setkávají v interaktivním prostředí. Během komunikace učitelé pomáhají studentům s organizací a řízením studia a konzultují s nimi veškeré problémy.
Režim studia si z velké části určuje sám žák, což je sice výhodou, ovšem klade to větší nároky na osobní kázeň a vůli k plnění úkolů. Délka studia je stejná jako u prezenční formy. Tuto formu studia využívají nejen lidé, kteří nemohou prezenčně studovat nebo nemohou do školy dojíždět, ale je to forma použitá i v případě nouzového stavu a omezení školní docházky, například při pandemii.


Co je to Distanční výuka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Distanční výuka. Co znamená odborný pojem Distanční výuka z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Distanční výuka s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Distanční výuka se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: názvosloví, co je to Distanční výuka?, termín, terminus technicus, heslo, přesný význam, vysvětlení, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz, co to je, wiki, Distanční výuka, slovo, lexikon


Pojem Distanční výuka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Distanční výuka

Zkusit najít pojem Distanční výuka ve Wikislovníku

Najít heslo Distanční výuka na Google.cz

Hledat heslo Distanční výuka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Distanční výuka na Youtube

Najít pojem Distanční výuka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Distanční výuka ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Distanční výuka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Distanční výuka? resp. co vlastně znamená slovo Distanční výuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Distanční výuka, odpověď na dotaz co je to Distanční výuka?. Víte např. kdo to je Warren Buffett? Znáte a víte kdo je Rudolf Hrušínský mladší? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Distanční výuka v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je Školství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.