Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Distanční výuka. Co znamená pojem Distanční výuka z kategorie Školství?

Co to je Distanční výuka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Distanční výuka?

Distanční výuka je druh studia. Jedná se o samostudium, při kterém neprobíhá klasická výuka v učebně a učitelé ani žáci nemusí být ve škole osobě přítomni. Žáci a učitelé spolu komunikují prostřednictvím elektronické komunikace, například interaktivních programů, internetu, digitálních učeben, sociálních sítí, e-mailu a podobně. Určujícím prvkem jsou možnosti technického vybavení žáků i školy. Vybraným informačním technologiím se pak přizpůsobuje výuka i učební pomůcky. Žáci se s učiteli pravidelně setkávají v interaktivním prostředí. Během komunikace učitelé pomáhají studentům s organizací a řízením studia a konzultují s nimi veškeré problémy.
Režim studia si z velké části určuje sám žák, což je sice výhodou, ovšem klade to větší nároky na osobní kázeň a vůli k plnění úkolů. Délka studia je stejná jako u prezenční formy. Tuto formu studia využívají nejen lidé, kteří nemohou prezenčně studovat nebo nemohou do školy dojíždět, ale je to forma použitá i v případě nouzového stavu a omezení školní docházky, například při pandemii.


Odborný termín, výraz, slovo Distanční výuka. Co znamená pojem Distanční výuka z kategorie Školství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Distanční výuka? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Distanční výuka je v sekci Školství

Klíčová slova: slovník, co to je, co znamená, synonymum, Školství, odborný výraz, přesný výraz, popis, slovo, význam slova, Distanční výuka, Školství, heslo, význam, terminus technicus, názvosloví, význam pojmu, formulace


Pojem Distanční výuka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Distanční výuka zkuste tyto odkazy

Najít pojem Distanční výuka na Google.cz

Vyhledat výraz Distanční výuka ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Distanční výuka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Distanční výuka ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Distanční výuka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Distanční výuka ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Distanční výuka například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Distanční výuka? resp. co znamená Distanční výuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Distanční výuka, odpověď na dotaz co je to Distanční výuka?. Víte např. kdo to je Barbora Krejčíková? Znáte a víte kdo je Producent? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Školství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.