Co je to?
Výraz, termín, definice slova Distanční výuka. Co znamená odborný pojem Distanční výuka z kategorie Školství?

Co je to Distanční výuka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Distanční výuka?

Distanční výuka je druh studia. Jedná se o samostudium, při kterém neprobíhá klasická výuka v učebně a učitelé ani žáci nemusí být ve škole osobě přítomni. Žáci a učitelé spolu komunikují prostřednictvím elektronické komunikace, například interaktivních programů, internetu, digitálních učeben, sociálních sítí, e-mailu a podobně. Určujícím prvkem jsou možnosti technického vybavení žáků i školy. Vybraným informačním technologiím se pak přizpůsobuje výuka i učební pomůcky. Žáci se s učiteli pravidelně setkávají v interaktivním prostředí. Během komunikace učitelé pomáhají studentům s organizací a řízením studia a konzultují s nimi veškeré problémy.
Režim studia si z velké části určuje sám žák, což je sice výhodou, ovšem klade to větší nároky na osobní kázeň a vůli k plnění úkolů. Délka studia je stejná jako u prezenční formy. Tuto formu studia využívají nejen lidé, kteří nemohou prezenčně studovat nebo nemohou do školy dojíždět, ale je to forma použitá i v případě nouzového stavu a omezení školní docházky, například při pandemii.


Co je to Distanční výuka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Distanční výuka. Co znamená odborný pojem Distanční výuka z kategorie Školství?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Distanční výuka) můžete sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Distanční výuka patří do kategorie Školství

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, terminologie, Školství, co je to Distanční výuka?, co znamená, termín, význam pojmu, definice, odborné názvosloví, názvosloví, pojem, Distanční výuka, popis, slovo, vysvětlení, formulace, co to je


Pojem Distanční výuka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Distanční výuka na Youtube

Vyhledat termín Distanční výuka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Distanční výuka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Distanční výuka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Distanční výuka ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Distanční výuka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Distanční výuka například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Distanční výuka? resp. co označuje slovo Distanční výuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Distanční výuka, odpověď na dotaz co je to Distanční výuka?. Víte např. kdo to je John Rawls? Znáte a víte kdo je Daniel Farnbauer? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Školství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.