Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kardamom. Co znamená odborný pojem Kardamom z kategorie Jídlo?

Co je Kardamom? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kardamom?

Kardamom je název tradičního a známého druhu koření, oblíbeného především v Orientu. Znali ho již ve starověkém Řecku a Římě. V Orientu se používá nejen při přípravě jídel, ale je také přísadou do čaje a kávy. Kardamom je mohutný keř, rostoucí v tropech. Pochází z Kardamomských hor, nacházejících se v Indii. V současnosti se pěstuje nejen v Indii, ale i na Srí Lance, Sumatře, v Číně, Tanzánii a Guatemale.
Lidově se nazývá také mouřenínský pepř nebo egyptský pepř. Jeho plody jsou tobolky se semeny. Při zpracování mže zůstat nebělený nebo se bělí, mele nebo zůstává v celku. Koření vyniká vůní podobnou kafru a má trochu štiplavou chuť. V našich krajích se přidává do sladkého pečiva, například do perníku nebo některých druhů koláčů, dochutit se jím mohou i kaše a velmi malé množství se přidává i do uzenin. Indové pijí silný slazený černý čaj s kardamomem, Egypťané ho přidávají hlavně do kávy.


Co je to Kardamom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kardamom. Co znamená odborný pojem Kardamom z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Kardamom sdílejte s kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Kardamom je v kategorii jídlo

Klíčová slova: Kardamom, význam, slovník, jídlo, termín, terminologie, vysvětlení, přesný výraz, co to je, odborný výraz, význam pojmu, heslo, lexikon, odborné názvosloví, synonymum, slovo, co znamená, jídlo


Pojem Kardamom je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Kardamom v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Kardamom ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Kardamom na Google.cz

Vyhledat heslo Kardamom ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kardamom ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kardamom ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Kardamom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kardamom například ve Wikipedii, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kardamom? resp. co znamená Kardamom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kardamom, odpověď na dotaz co je to Kardamom?. Víte např. kdo to je Trockista? Znáte a víte kdo je Petra Pyšová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Kardamom i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.