Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úpal. Co znamená pojem Úpal z kategorie Lékařství?

Co je to Úpal? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Úpal

Úpal je název poškození těla, ke kterému dochází při přílišném nahromadění tepla. Organizmus nedokáže odvádět z těla přebytečné teplo, tělo se přehřívá a zvyšuje se jeho teplota – až přes 40 stupňů. Teplo pak může poškodit některé orgány, například mozek, srdce nebo negativně ovlivní krevní tlak.
K příznakům úpalu patří bolesti hlavy, bezvědomí, zvracení a šok, teplota a křeče, suchá kůže, rychlé dýchání a zmatené jednání. Prevencí je pokrytí hlavy, úkryt před sluncem a dostatek tekutin.


Co je to Úpal? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Úpal. Co znamená pojem Úpal z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Úpal je v sekci Lékařství

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, synonymum, formulace, slovník, co znamená, odborné názvosloví, Úpal, význam slova, význam pojmu, Lékařství, informace, terminus technicus, slovo, co je to Úpal?, terminologie, termín, co to je


Pojem Úpal je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Úpal na Youtube

Hledat pojem Úpal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Úpal ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Úpal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Úpal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Úpal ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Úpal například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Úpal? resp. jaká je definice slova Úpal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úpal, odpověď na dotaz co je to Úpal?. Víte např. kdo to je Radek John? Znáte a víte kdo je Bubák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!