Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úpal. Co znamená pojem Úpal z kategorie Lékařství?

Co je to Úpal? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Úpal

Úpal je název poškození těla, ke kterému dochází při přílišném nahromadění tepla. Organizmus nedokáže odvádět z těla přebytečné teplo, tělo se přehřívá a zvyšuje se jeho teplota – až přes 40 stupňů. Teplo pak může poškodit některé orgány, například mozek, srdce nebo negativně ovlivní krevní tlak.
K příznakům úpalu patří bolesti hlavy, bezvědomí, zvracení a šok, teplota a křeče, suchá kůže, rychlé dýchání a zmatené jednání. Prevencí je pokrytí hlavy, úkryt před sluncem a dostatek tekutin.


Co je to Úpal? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Úpal. Co znamená pojem Úpal z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Úpal s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Úpal je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, vysvětlení, odborné názvosloví, termín, význam slova, definice pojmu, co znamená, wiki, Lékařství, přesný výraz, význam, informace, co to je, popis, význam pojmu, terminologie, heslo


Pojem Úpal je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Úpal

Najít heslo Úpal ve Wikislovníku

Najít pojem Úpal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Úpal na Youtube

Hledat pojem Úpal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Úpal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Úpal ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Úpal například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Úpal? resp. co se přesně ukrývá za slovem Úpal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úpal, odpověď na dotaz co je to Úpal?. Víte např. kdo to je Císařovna? Znáte a víte kdo je Bubák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!