Co je to?
Definice výrazu Kavitace. Co znamená odborný pojem Kavitace z kategorie Technika?

Co to je Kavitace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kavitace?

Kavitací se rozumí vznik dutin v kapalině při místním poklesu tlaku. Následuje jejich imploze. Pokles tlaku může mít souvislost s lokálním zvýšením rychlosti. Kavitace je nejprve vyplněna vakuem, ale později se naplní párou z okolní kapaliny. Jakmile vymizí podtlak, následuje kolaps za vzniku rázové vlny, která má ničivý efekt pro okolní materiál.
Kavitace může vznikat na čerpadlech či na lopatkách lodních šroubů. Jednoduše se kavitace vyskytuje na všech místech, kde se nachází pohyb velkou rychlostí v kapalině. Nepříjemným efektem kavitace je hluk, snížení účinnosti nebo poškození.


Co je to Kavitace? Význam slova, termín, Definice výrazu Kavitace. Co znamená odborný pojem Kavitace z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kavitace se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: terminologie, vysvětlení, názvosloví, přesný výraz, přesný význam, Technika, význam pojmu, odborné názvosloví, slovník, synonymum, informace, lexikon, formulace, co znamená, slovo, definice pojmu, wiki, odborný výraz


Pojem Kavitace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Kavitace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kavitace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kavitace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Kavitace ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Kavitace ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kavitace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kavitace například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kavitace? resp. co znamená Kavitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kavitace, odpověď na dotaz co je to Kavitace?. Víte např. kdo to je Vojtěch Pikal? Znáte a víte kdo je Kvestor? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.