Co je to?
Definice výrazu Kavitace. Co znamená odborný pojem Kavitace z kategorie Technika?

Co to je Kavitace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kavitace?

Kavitací se rozumí vznik dutin v kapalině při místním poklesu tlaku. Následuje jejich imploze. Pokles tlaku může mít souvislost s lokálním zvýšením rychlosti. Kavitace je nejprve vyplněna vakuem, ale později se naplní párou z okolní kapaliny. Jakmile vymizí podtlak, následuje kolaps za vzniku rázové vlny, která má ničivý efekt pro okolní materiál.
Kavitace může vznikat na čerpadlech či na lopatkách lodních šroubů. Jednoduše se kavitace vyskytuje na všech místech, kde se nachází pohyb velkou rychlostí v kapalině. Nepříjemným efektem kavitace je hluk, snížení účinnosti nebo poškození.


Co je to Kavitace? Význam slova, termín, Definice výrazu Kavitace. Co znamená odborný pojem Kavitace z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kavitace doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kavitace se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: co je to Kavitace?, přesný význam, co to je, popis, odborné názvosloví, názvosloví, termín, Kavitace, synonymum, přesný výraz, heslo, význam slova, lexikon, formulace, definice pojmu, terminus technicus, Technika, wiki


Pojem Kavitace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Kavitace v následujících vyhledávačích

Najít termín Kavitace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Kavitace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Kavitace ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kavitace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Kavitace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kavitace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kavitace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kavitace? resp. jaký je význam pojmu Kavitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kavitace, odpověď na dotaz co je to Kavitace?. Víte např. kdo to je Šmak? Znáte a víte kdo je Ivan Vladimirovič Mičurin? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.