Co je to?
Výraz, termín, definice slova Etický kodex. Co znamená odborný pojem Etický kodex z kategorie Právo?

Co je to Etický kodex? Význam slova

Co znamená termín Etický kodex? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Etický kodex je název používaný pro takový dokument, který se vytvořil systematickým způsobem. Jde o soubor norem a předpisů v obecné i konkrétní rovině. Takto vytvořený kodex pak určuje pravidla práce i chování v určité organizaci či podniku nebo profesi. Rozlišují se pravidla závazná a nezávazná. Pokud dojde k porušení závazného kodexu, následují postihy a následné porušení může vést až ke ztrátě zaměstnání. Tyto postihy se rozdělují podle závažnosti provinění a také podle toho, kterého bodu kodexu se týkají. Dodržování nezávazného etického kodexu je sice dobrovolné, ale pokud se jednotlivec zaváže k jeho dodržování, stává se pro něj závazným.
Pomocí kodexu jsou tak stanovena pravidla, vymezující hranic chování. Etické kodex má zavedené a zveřejněné řada firem, dále např. poslanci nebo některé profese jako policisté, novináři, lékaři, právníci a další. Etický kodex se netýká jen chování, ale také zacházení s informacemi, oblečení a vzhledu, profesionality, odbornosti nebo fair play jednání. Tvůrcem etického kodexu je samotná organizace.


Co je to Etický kodex? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Etický kodex. Co znamená odborný pojem Etický kodex z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Etický kodex doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Etický kodex se nachází v sekci právo

Klíčová slova: lexikon, termín, definice pojmu, význam pojmu, odborný výraz, synonymum, právo, Etický kodex, informace, terminus technicus, vysvětlení, význam slova, odborné názvosloví, co to je, přesný význam, heslo, definice, názvosloví


Pojem Etický kodex je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Etický kodex? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Etický kodex, též kodex chování (anglicky code of conduct) je pravidlo nebo dokument, který upravuje obecné i konkrétní postupy v jednotlivých organizacích a profesích. Svůj etický kodex mají např. lékaři (Hippokratova přísaha), právníci, novináři a další profese. Také některé organizace, sdružení nebo firmy mohou vytvářet kodex pro své zaměstnance, a to buď závazné (zaměstnanec může dostat při smlouvě kodex k podepsání a na základě jeho porušení mu hrozí výpověď) nebo nezávazné (jejich dodržování je dobrovolné).

Hledejte pojem Etický kodex v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Etický kodex na Youtube

Vyhledat heslo Etický kodex ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Etický kodex ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Etický kodex ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Etický kodex ve Wikimedia Commons

Najít pojem Etický kodex na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Etický kodex například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Etický kodex? resp. co označuje slovo Etický kodex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etický kodex, odpověď na dotaz co je to Etický kodex?. Víte např. kdo to je Lenka Dusilová? Znáte a víte kdo je Wolverine? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.