Co je to?
Výraz, termín, definice slova Natura 2000. Co znamená odborný pojem Natura 2000 z kategorie Příroda?

Co je to Natura 2000? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Natura 2000

Natura 2000 je název soustavy chráněných území, která mají chránit biologickou různost. Na vytváření této soustavy se společně podílejí členské státy Evropské unie. Pro zařazení musí území splňovat přesně stanovené podmínky.
Předmětem ochrany jsou nejohroženější a nejvzácnější rostliny, živočichové a přírodní stanoviště. Do Natury 2000 je zatím zařazeno cca 250 přírodních stanovišť, přes 200 druhů živočichů, necelé dvě stovky ptáků a skoro 450 druhů rostlin.


Co je to Natura 2000? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Natura 2000. Co znamená odborný pojem Natura 2000 z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Natura 2000 můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Natura 2000 je v sekci příroda

Klíčová slova: slovo, heslo, wiki, názvosloví, co to je, co znamená, přesný výraz, popis, terminologie, slovník, formulace, význam pojmu, synonymum, význam slova, lexikon, přesný význam, pojem, vysvětlení


Pojem Natura 2000 je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Natura 2000 píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Natura 2000 je soustava chráněných území, kterou společně vytvářejí členské státy Evropské unie. Je určena k ochraně nejvzácnějších a nejvíce ohrožených druhů živočichů, rostlin a nejvzácnějších přírodních stanovišť na území Evropské unie. Záměrem Natury 2000 je ochrana biologické rozmanitosti a jednotlivá území jsou navrhována podle přesně stanovených kritérií.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Natura 2000 ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Natura 2000 ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Natura 2000 ve Wikizdrojích

Najít slovo Natura 2000 ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Natura 2000 ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Natura 2000 ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Natura 2000 například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Natura 2000? resp. co označuje slovo Natura 2000? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Natura 2000, odpověď na dotaz co je to Natura 2000?. Víte např. kdo to je Daniel Krejčík? Znáte a víte kdo je Simone de Beauvoir? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Natura 2000 hledat i v jiných kategoriích (než příroda) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..