Co je to?
Výraz, termín, definice slova Natura 2000. Co znamená odborný pojem Natura 2000 z kategorie Příroda?

Co je to Natura 2000? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Natura 2000?

Natura 2000 je název soustavy chráněných území, která mají chránit biologickou různost. Na vytváření této soustavy se společně podílejí členské státy Evropské unie. Pro zařazení musí území splňovat přesně stanovené podmínky.
Předmětem ochrany jsou nejohroženější a nejvzácnější rostliny, živočichové a přírodní stanoviště. Do Natury 2000 je zatím zařazeno cca 250 přírodních stanovišť, přes 200 druhů živočichů, necelé dvě stovky ptáků a skoro 450 druhů rostlin.


Co je to Natura 2000? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Natura 2000. Co znamená odborný pojem Natura 2000 z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Natura 2000 s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Natura 2000 je v kategorii Příroda

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, Příroda, termín, význam pojmu, pojem, slovník, co je to Natura 2000?, definice, definice pojmu, wiki, přesný výraz, význam, přesný význam, Natura 2000, názvosloví, význam slova, synonymum


Pojem Natura 2000 je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Natura 2000 dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Natura 2000 je soustava chráněných území, kterou společně vytvářejí členské státy Evropské unie. Je určena k ochraně nejvzácnějších a nejvíce ohrožených druhů živočichů, rostlin a nejvzácnějších přírodních stanovišť na území Evropské unie. Záměrem Natury 2000 je ochrana biologické rozmanitosti a jednotlivá území jsou navrhována podle přesně stanovených kritérií.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Natura 2000 ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Natura 2000 ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Natura 2000 ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Natura 2000 ve Wikislovníku

Najít termín Natura 2000 ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Natura 2000 ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Natura 2000 například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Natura 2000? resp. co znamená výraz Natura 2000? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Natura 2000, odpověď na dotaz co je to Natura 2000?. Víte např. kdo to je Meryl Streep? Znáte a víte kdo je George Soros? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..