Co je to?
Výraz, termín, definice slova Natura 2000. Co znamená odborný pojem Natura 2000 z kategorie Příroda?

Co je to Natura 2000? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Natura 2000?

Natura 2000 je název soustavy chráněných území, která mají chránit biologickou různost. Na vytváření této soustavy se společně podílejí členské státy Evropské unie. Pro zařazení musí území splňovat přesně stanovené podmínky.
Předmětem ochrany jsou nejohroženější a nejvzácnější rostliny, živočichové a přírodní stanoviště. Do Natury 2000 je zatím zařazeno cca 250 přírodních stanovišť, přes 200 druhů živočichů, necelé dvě stovky ptáků a skoro 450 druhů rostlin.


Co je to Natura 2000? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Natura 2000. Co znamená odborný pojem Natura 2000 z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Natura 2000 můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Natura 2000 je v kategorii příroda

Klíčová slova: přesný výraz, definice, pojem, informace, definice pojmu, přesný význam, slovo, co je to Natura 2000?, vysvětlení, odborný výraz, lexikon, slovník, Natura 2000, názvosloví, význam pojmu, co to je, příroda, popis


Pojem Natura 2000 je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Natura 2000? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Natura 2000 je soustava chráněných území, kterou společně vytvářejí členské státy Evropské unie. Je určena k ochraně nejvzácnějších a nejvíce ohrožených druhů živočichů, rostlin a nejvzácnějších přírodních stanovišť na území Evropské unie. Záměrem Natury 2000 je ochrana biologické rozmanitosti a jednotlivá území jsou navrhována podle přesně stanovených kritérií.

Jiné zdroje informací o pojmu Natura 2000

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Natura 2000 ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Natura 2000 ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Natura 2000 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Natura 2000 ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Natura 2000 ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Natura 2000 ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Natura 2000 například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Natura 2000? resp. jaká je definice termínu Natura 2000? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Natura 2000, odpověď na dotaz co je to Natura 2000?. Víte např. kdo to je Pardál? Znáte a víte kdo je Oto Mádr? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než příroda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..