Co je to?
Odborný výraz, definice slova Natura 2000. Co znamená slovo Natura 2000 z kategorie Příroda?

Co je Natura 2000?

Co znamená termín Natura 2000? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Natura 2000 je název soustavy chráněných území, která mají chránit biologickou různost. Na vytváření této soustavy se společně podílejí členské státy Evropské unie. Pro zařazení musí území splňovat přesně stanovené podmínky.
Předmětem ochrany jsou nejohroženější a nejvzácnější rostliny, živočichové a přírodní stanoviště. Do Natury 2000 je zatím zařazeno cca 250 přírodních stanovišť, přes 200 druhů živočichů, necelé dvě stovky ptáků a skoro 450 druhů rostlin.


Co je to Natura 2000? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Natura 2000. Co znamená slovo Natura 2000 z kategorie Příroda?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text (Natura 2000) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Natura 2000 patří do kategorie příroda

Klíčová slova: formulace, synonymum, lexikon, definice, odborný výraz, wiki, co je to Natura 2000?, názvosloví, příroda, termín, Natura 2000, pojem, přesný výraz, slovo, terminologie, slovník, co to je, terminus technicus


Pojem Natura 2000 je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Natura 2000 můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Natura 2000 je soustava chráněných území, kterou společně vytvářejí členské státy Evropské unie. Je určena k ochraně nejvzácnějších a nejvíce ohrožených druhů živočichů, rostlin a nejvzácnějších přírodních stanovišť na území Evropské unie. Záměrem Natury 2000 je ochrana biologické rozmanitosti a jednotlivá území jsou navrhována podle přesně stanovených kritérií.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Natura 2000 ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Natura 2000 ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Natura 2000 ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Natura 2000 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Natura 2000 na Google obrázcích

Vyhledat výraz Natura 2000 ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Natura 2000 například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Natura 2000? resp. jaký je přesný význam slova Natura 2000? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Natura 2000, odpověď na dotaz co je to Natura 2000?. Víte např. kdo to je Jindřich Forejt? Znáte a víte kdo je Wilhelm Conrad Röntgen? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Natura 2000 i v jiné kategorii než je sekce příroda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..