Co je to?
Definice výrazu Etnikum. Co znamená odborný pojem Etnikum z kategorie Kultura?

Co to je Etnikum? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Etnikum?

Etnikum je označení národa, kmene nebo etnické skupiny, tedy lidí, kteří mají stejnou etnicitu. Tyto jedince spojuje původ, historie a společné kulturní prvky. Mají také silný pocit sounáležitosti.
Protože docházelo a dochází k míšení různých etnik, které je způsobeno především migrací, nemají tyto skupiny společný genetický základ, pouze kulturu. Pojem se v současnosti nepoužívá jako odborný výraz.


Co je to Etnikum? Význam slova, termín, Definice výrazu Etnikum. Co znamená odborný pojem Etnikum z kategorie Kultura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Etnikum s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Etnikum je v kategorii Kultura

Klíčová slova: význam slova, lexikon, co znamená, terminus technicus, slovo, definice pojmu, Etnikum, slovník, přesný výraz, odborné názvosloví, heslo, termín, vysvětlení, názvosloví, definice, informace, Kultura, význam


Pojem Etnikum je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Etnikum? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Etnikum (z řeckého ethnos, tj. lid) je souhrn jedinců sdílejících společnou etnicitu. Používá se také jako synonymum pro etnickou skupinu, národ a kmen. Příslušníky etnika spojuje pocit sounáležitosti, víra ve společný původ a dějiny, společné označení sama sebe neboli endoetnonymum, a kulturní prvky odlišující je od jiných etnik.) Ve skutečnosti je představa společného genetického původu příslušníků jednoho etnika zavádějící, a to kvůli migraci a míšení různých etnik mezi sebou, a odborníci proto chápou etnikum spíše jen jako skupinu lidí, kteří sdílí společnou kulturu. Členové etnika mohou žít i v dlouhodobém odloučení, například rozptýlení v diasporách. V českém prostředí se tento pojem používal především v 80. a 90. letech pro skupiny sdílející společnou kulturu, ale pro svou rozvolněnost se v současnosti jako analytický nástroj nepoužívá.

Jiné zdroje informací o pojmu Etnikum

Zkusit najít heslo Etnikum ve Wikislovníku

Najít heslo Etnikum ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Etnikum ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Etnikum na Youtube

Hledat výraz Etnikum ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Etnikum ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Etnikum například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Etnikum? resp. co se přesně ukrývá za slovem Etnikum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etnikum, odpověď na dotaz co je to Etnikum?. Víte např. kdo to je Vymaštěnec? Znáte a víte kdo je Jiří Šmejc? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Etnikum i v jiných kategoriích (než Kultura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.