Co je to?
Výraz, termín, definice slova Etnikum. Co znamená odborný pojem Etnikum z kategorie Kultura?

Co je to Etnikum? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Etnikum?

Etnikum je označení národa, kmene nebo etnické skupiny, tedy lidí, kteří mají stejnou etnicitu. Tyto jedince spojuje původ, historie a společné kulturní prvky. Mají také silný pocit sounáležitosti.
Protože docházelo a dochází k míšení různých etnik, které je způsobeno především migrací, nemají tyto skupiny společný genetický základ, pouze kulturu. Pojem se v současnosti nepoužívá jako odborný výraz.

Co je to Etnikum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Etnikum. Co znamená odborný pojem Etnikum z kategorie Kultura?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Etnikum doporučujeme sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Etnikum se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, kultura, význam, názvosloví, význam pojmu, Etnikum, definice, slovo, kultura, přesný výraz, lexikon, význam slova, slovník, heslo, popis, co znamená, terminologie, informace


Pojem Etnikum je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Etnikum? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Etnikum (z řeckého ethnos, tj. lid) je souhrn jedinců sdílejících společnou etnicitu. Používá se také jako synonymum pro etnickou skupinu, národ a kmen. Příslušníky etnika spojuje pocit sounáležitosti, víra ve společný původ a dějiny, společné označení sama sebe neboli endoetnonymum, a kulturní prvky odlišující je od jiných etnik.) Ve skutečnosti je představa společného genetického původu příslušníků jednoho etnika zavádějící, a to kvůli migraci a míšení různých etnik mezi sebou, a odborníci proto chápou etnikum spíše jen jako skupinu lidí, kteří sdílí společnou kulturu. Členové etnika mohou žít i v dlouhodobém odloučení, například rozptýlení v diasporách. V českém prostředí se tento pojem používal především v 80. a 90. letech pro skupiny sdílející společnou kulturu, ale pro svou rozvolněnost se v současnosti jako analytický nástroj nepoužívá.

Zkuste zjistit více informací o slovu Etnikum v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Etnikum ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Etnikum na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Etnikum ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Etnikum na Youtube

Vyhledat termín Etnikum ve Wikizdrojích

Najít termín Etnikum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Etnikum například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Etnikum? resp. co se skrývá pod slovem Etnikum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etnikum, odpověď na dotaz co je to Etnikum?. Víte např. kdo to je Drvoštěp? Znáte a víte kdo je Chris Cornell? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než kultura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.