Co je to?
Definice výrazu Etnikum. Co znamená odborný pojem Etnikum z kategorie Kultura?

Co to je Etnikum? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Etnikum?

Etnikum je označení národa, kmene nebo etnické skupiny, tedy lidí, kteří mají stejnou etnicitu. Tyto jedince spojuje původ, historie a společné kulturní prvky. Mají také silný pocit sounáležitosti.
Protože docházelo a dochází k míšení různých etnik, které je způsobeno především migrací, nemají tyto skupiny společný genetický základ, pouze kulturu. Pojem se v současnosti nepoužívá jako odborný výraz.

Co je to Etnikum? Význam slova, termín, Definice výrazu Etnikum. Co znamená odborný pojem Etnikum z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Etnikum s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Etnikum je v kategorii Kultura

Klíčová slova: informace, terminus technicus, vysvětlení, lexikon, Etnikum, slovo, Kultura, přesný výraz, význam pojmu, heslo, odborné názvosloví, definice pojmu, co je to Etnikum?, co to je, synonymum, wiki, slovník, pojem


Pojem Etnikum je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Etnikum? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Etnikum (z řeckého ethnos, tj. lid) je souhrn jedinců sdílejících společnou etnicitu. Používá se také jako synonymum pro etnickou skupinu, národ a kmen. Příslušníky etnika spojuje pocit sounáležitosti, víra ve společný původ a dějiny, společné označení sama sebe neboli endoetnonymum, a kulturní prvky odlišující je od jiných etnik.) Ve skutečnosti je představa společného genetického původu příslušníků jednoho etnika zavádějící, a to kvůli migraci a míšení různých etnik mezi sebou, a odborníci proto chápou etnikum spíše jen jako skupinu lidí, kteří sdílí společnou kulturu. Členové etnika mohou žít i v dlouhodobém odloučení, například rozptýlení v diasporách. V českém prostředí se tento pojem používal především v 80. a 90. letech pro skupiny sdílející společnou kulturu, ale pro svou rozvolněnost se v současnosti jako analytický nástroj nepoužívá.

Hledejte pojem Etnikum v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Etnikum na Google.cz

Zkusit najít výraz Etnikum ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Etnikum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Etnikum na Youtube

Hledat výraz Etnikum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Etnikum ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Etnikum například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Etnikum? resp. co se skrývá pod slovem Etnikum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etnikum, odpověď na dotaz co je to Etnikum?. Víte např. kdo to je Finanční poradce? Znáte a víte kdo je Notorik? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.