Co je to?
Definice odborného termínu, slova Odstupné. Co znamená pojem Odstupné z kategorie Právo?

Co je Odstupné?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Odstupné?

Odstupné je pojem právní, který se spojuje s výpovědí. V případě odstupného jde o výpověď, kterou dává zaměstnavatel zaměstnanci. Jedná se o určité odškodnění zaměstnance za to, že dostal výpověď z důvodů na straně zaměstnavatele. Může se jednat o zrušení celého zaměstnavatele nebo jeho části, přemístění nebo nadbytečnost.
Odstupné se vyplácí i při skončení pracovního poměru dohodou ze stejných důvodů. Výše odstupného je dvojnásobek průměrného výdělku. Kolektivní smlouva může stanovit vyšší odstupné. Vyplácí se v dohodnutý den nebo v den nejbližší výplaty.


Co je to Odstupné? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Odstupné. Co znamená pojem Odstupné z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Odstupné patří do sekce právo

Klíčová slova: termín, názvosloví, formulace, slovník, pojem, Odstupné, co znamená, přesný výraz, informace, co je to Odstupné?, právo, terminologie, popis, co to je, právo, význam, význam pojmu, význam slova


Pojem Odstupné je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Odstupné?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Odstupné je peněžité plnění, jehož zaplacením dojde ke zrušení uzavřeného závazku. Zvláštní význam má odstupné v pracovněprávní oblasti, kde jde o jistou kompenzaci při rozvázání pracovního poměru.
V případě obecného odstoupení od smlouvy vždy platí, že je třeba odstupné sjednat předem, jinak ke zrušení závazku nedojde. Ani poskytnutí odstupného navíc nemůže znamenat zrušení smlouvy, pokud tato již byla alespoň částečně splněna.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Odstupné ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Odstupné ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odstupné ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Odstupné ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Odstupné ve Wikizdrojích

Najít heslo Odstupné ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Odstupné například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teďka už zajisté víte co znamená Odstupné? resp. co vlastně znamená slovo Odstupné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstupné, odpověď na dotaz co je to Odstupné?. Víte např. kdo to je Jaroslav Plesl? Znáte a víte kdo je Hugo Haas? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.