Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Odstupné. Co znamená pojem Odstupné z kategorie Právo?

Co to je Odstupné? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Odstupné

Odstupné je pojem právní, který se spojuje s výpovědí. V případě odstupného jde o výpověď, kterou dává zaměstnavatel zaměstnanci. Jedná se o určité odškodnění zaměstnance za to, že dostal výpověď z důvodů na straně zaměstnavatele. Může se jednat o zrušení celého zaměstnavatele nebo jeho části, přemístění nebo nadbytečnost.
Odstupné se vyplácí i při skončení pracovního poměru dohodou ze stejných důvodů. Výše odstupného je dvojnásobek průměrného výdělku. Kolektivní smlouva může stanovit vyšší odstupné. Vyplácí se v dohodnutý den nebo v den nejbližší výplaty.


Co je to Odstupné? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Odstupné. Co znamená pojem Odstupné z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Odstupné patří do sekce Právo

Klíčová slova: Odstupné, odborný výraz, význam, Právo, význam slova, pojem, popis, definice, wiki, heslo, slovo, co je to Odstupné?, informace, vysvětlení, slovník, odborné názvosloví, Právo, význam pojmu


Pojem Odstupné je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Odstupné na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Odstupné ve Wikimedia Commons

Hledat termín Odstupné na Google.cz

Vyhledat slovo Odstupné ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Odstupné ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Odstupné ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Odstupné například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Odstupné? resp. jaký je význam pojmu Odstupné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstupné, odpověď na dotaz co je to Odstupné?. Víte např. kdo to je Můra? Znáte a víte kdo je Žid? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.