Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Odstupné. Co znamená pojem Odstupné z kategorie Právo?

Co to je Odstupné? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Odstupné?

Odstupné je pojem právní, který se spojuje s výpovědí. V případě odstupného jde o výpověď, kterou dává zaměstnavatel zaměstnanci. Jedná se o určité odškodnění zaměstnance za to, že dostal výpověď z důvodů na straně zaměstnavatele. Může se jednat o zrušení celého zaměstnavatele nebo jeho části, přemístění nebo nadbytečnost.
Odstupné se vyplácí i při skončení pracovního poměru dohodou ze stejných důvodů. Výše odstupného je dvojnásobek průměrného výdělku. Kolektivní smlouva může stanovit vyšší odstupné. Vyplácí se v dohodnutý den nebo v den nejbližší výplaty.


Co je to Odstupné? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Odstupné. Co znamená pojem Odstupné z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Odstupné s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Odstupné je v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, odborné názvosloví, informace, Odstupné, názvosloví, popis, odborný výraz, termín, Právo, synonymum, definice, co znamená, co je to Odstupné?, co to je, terminologie, terminus technicus, heslo


Pojem Odstupné je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Odstupné? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Odstupné je peněžité plnění, jehož zaplacením dojde ke zrušení uzavřeného závazku. Zvláštní význam má odstupné v pracovněprávní oblasti, kde jde o jistou kompenzaci při rozvázání pracovního poměru.
V případě obecného odstoupení od smlouvy vždy platí, že je třeba odstupné sjednat předem, jinak ke zrušení závazku nedojde. Ani poskytnutí odstupného navíc nemůže znamenat zrušení smlouvy, pokud tato již byla alespoň částečně splněna.

Pro více informací o heslu Odstupné zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odstupné ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Odstupné ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Odstupné ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Odstupné na Youtube

Hledat výraz Odstupné na Google.cz

Hledat heslo Odstupné ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Odstupné například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Odstupné? resp. co se skrývá pod slovem Odstupné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstupné, odpověď na dotaz co je to Odstupné?. Víte např. kdo to je Daniela Drtinová? Znáte a víte kdo je Michal Krčmář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Odstupné i v jiných kategoriích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.