Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Odstupné. Co znamená pojem Odstupné z kategorie Právo?

Co to je Odstupné? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Odstupné

Odstupné je pojem právní, který se spojuje s výpovědí. V případě odstupného jde o výpověď, kterou dává zaměstnavatel zaměstnanci. Jedná se o určité odškodnění zaměstnance za to, že dostal výpověď z důvodů na straně zaměstnavatele. Může se jednat o zrušení celého zaměstnavatele nebo jeho části, přemístění nebo nadbytečnost.
Odstupné se vyplácí i při skončení pracovního poměru dohodou ze stejných důvodů. Výše odstupného je dvojnásobek průměrného výdělku. Kolektivní smlouva může stanovit vyšší odstupné. Vyplácí se v dohodnutý den nebo v den nejbližší výplaty.


Co je to Odstupné? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Odstupné. Co znamená pojem Odstupné z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Odstupné doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Odstupné se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: wiki, význam, přesný význam, informace, co to je, odborný výraz, vysvětlení, Odstupné, synonymum, definice pojmu, význam slova, pojem, lexikon, terminologie, Právo, heslo, co znamená, terminus technicus


Pojem Odstupné je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Odstupné na Youtube

Najít výraz Odstupné na Google.cz

Vyhledat heslo Odstupné ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Odstupné ve Wikimedia Commons

Hledat termín Odstupné ve Wikipedii

Zkusit najít termín Odstupné ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Odstupné například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Odstupné? resp. co to je Odstupné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstupné, odpověď na dotaz co je to Odstupné?. Víte např. kdo to je Řezník? Znáte a víte kdo je Žid? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.