Co je to?
Definice výrazu, termínu Bilaterální dohoda. Co znamená odborný pojem Bilaterální dohoda z kategorie Právo?

Co je Bilaterální dohoda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bilaterální dohoda?

Bilaterální dohoda je typ smlouvy, který se uzavírá mezi dvěma stranami. V bilaterálních dohodách se převážně jedná o politické či obchodní vztahy a bývají mezinárodní.
Formou bilaterálních dohod v současnosti probíhá většina mezinárodních diplomatických ujednání, ať se již jedná o smlouvy mezi dvěma zeměmi, výměny či návštěvy státníků. Tento způsob však přestává vyhovovat, přednost dostávají mnohostranné formy dohod.


Co je to Bilaterální dohoda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bilaterální dohoda. Co znamená odborný pojem Bilaterální dohoda z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Bilaterální dohoda je v kategorii právo

Klíčová slova: názvosloví, slovník, přesný význam, slovo, odborné názvosloví, definice pojmu, synonymum, termín, Bilaterální dohoda, odborný výraz, co je to Bilaterální dohoda?, informace, pojem, co znamená, vysvětlení, význam slova, přesný výraz, formulace


Pojem Bilaterální dohoda je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bilaterální dohoda dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Bilaterální dohoda (z latinského bi- = dva, latus = strana) je dohoda, nejčastěji mezinárodní smlouva, která řeší obchodní, politické či jiné vztahy mezi dvěma stranami. Je-li účastníky dohody více stran, jde o dohodu mnohostrannou čili multilaterální.
Většina mezinárodní diplomacie dnes probíhá na bilaterální úrovni. Příkladem může být smlouva mezi dvěma zeměmi, výměna velvyslanců, státní návštěva a další.
Systém bilaterálních dohod začal nedostačovat po první světové válce, kdy vznikaly mnohostranné dohody v rámci Společnosti národů, po druhé světové válce pak vznikl celý mnohostranný systém dohod, který zahrnuje např. GATT a OSN.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Bilaterální dohoda ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Bilaterální dohoda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Bilaterální dohoda ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Bilaterální dohoda na Google.cz

Hledat pojem Bilaterální dohoda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Bilaterální dohoda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bilaterální dohoda například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Bilaterální dohoda? resp. co přesně znamená slovo Bilaterální dohoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bilaterální dohoda, odpověď na dotaz co je to Bilaterální dohoda?. Víte např. kdo to je Jan Kačer? Znáte a víte kdo je Jakub Smolík? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Bilaterální dohoda i v jiné kategorii než v právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.