Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bilaterální dohoda. Co znamená pojem Bilaterální dohoda z kategorie Právo?

Co je to Bilaterální dohoda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bilaterální dohoda

Bilaterální dohoda je typ smlouvy, který se uzavírá mezi dvěma stranami. V bilaterálních dohodách se převážně jedná o politické či obchodní vztahy a bývají mezinárodní.
Formou bilaterálních dohod v současnosti probíhá většina mezinárodních diplomatických ujednání, ať se již jedná o smlouvy mezi dvěma zeměmi, výměny či návštěvy státníků. Tento způsob však přestává vyhovovat, přednost dostávají mnohostranné formy dohod.


Co je to Bilaterální dohoda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bilaterální dohoda. Co znamená pojem Bilaterální dohoda z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bilaterální dohoda? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bilaterální dohoda je v kategorii Právo

Klíčová slova: wiki, co je to Bilaterální dohoda?, co znamená, odborné názvosloví, Právo, slovo, význam, slovník, terminologie, význam slova, význam pojmu, lexikon, přesný výraz, názvosloví, heslo, odborný výraz, popis, Bilaterální dohoda


Pojem Bilaterální dohoda je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bilaterální dohoda?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bilaterální dohoda (z latinského bi- = dva, latus = strana) je dohoda, nejčastěji mezinárodní smlouva, která řeší obchodní, politické či jiné vztahy mezi dvěma stranami. Je-li účastníky dohody více stran, jde o dohodu mnohostrannou čili multilaterální.
Většina mezinárodní diplomacie dnes probíhá na bilaterální úrovni. Příkladem může být smlouva mezi dvěma zeměmi, výměna velvyslanců, státní návštěva a další.
Systém bilaterálních dohod začal nedostačovat po první světové válce, kdy vznikaly mnohostranné dohody v rámci Společnosti národů, po druhé světové válce pak vznikl celý mnohostranný systém dohod, který zahrnuje např. GATT a OSN.

Zkuste zjistit více informací o slovu Bilaterální dohoda v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Bilaterální dohoda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bilaterální dohoda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Bilaterální dohoda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Bilaterální dohoda ve Wikislovníku

Hledat výraz Bilaterální dohoda ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Bilaterální dohoda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bilaterální dohoda například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bilaterální dohoda? resp. co vlastně znamená slovo Bilaterální dohoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bilaterální dohoda, odpověď na dotaz co je to Bilaterální dohoda?. Víte např. kdo to je Opatrovník? Znáte a víte kdo je Alexandr Mitrofanov? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Bilaterální dohoda hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.