Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bilaterální dohoda. Co znamená odborný pojem Bilaterální dohoda z kategorie Právo?

Co je to Bilaterální dohoda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bilaterální dohoda

Bilaterální dohoda je typ smlouvy, který se uzavírá mezi dvěma stranami. V bilaterálních dohodách se převážně jedná o politické či obchodní vztahy a bývají mezinárodní.
Formou bilaterálních dohod v současnosti probíhá většina mezinárodních diplomatických ujednání, ať se již jedná o smlouvy mezi dvěma zeměmi, výměny či návštěvy státníků. Tento způsob však přestává vyhovovat, přednost dostávají mnohostranné formy dohod.


Co je to Bilaterální dohoda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bilaterální dohoda. Co znamená odborný pojem Bilaterální dohoda z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Bilaterální dohoda? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Bilaterální dohoda je v sekci právo

Klíčová slova: Bilaterální dohoda, slovo, co znamená, definice, popis, synonymum, definice pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, heslo, wiki, termín, slovník, význam, přesný význam, terminus technicus, význam slova, význam pojmu


Pojem Bilaterální dohoda je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bilaterální dohoda dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Bilaterální dohoda (z latinského bi- = dva, latus = strana) je dohoda, nejčastěji mezinárodní smlouva, která řeší obchodní, politické či jiné vztahy mezi dvěma stranami. Je-li účastníky dohody více stran, jde o dohodu mnohostrannou čili multilaterální.
Většina mezinárodní diplomacie dnes probíhá na bilaterální úrovni. Příkladem může být smlouva mezi dvěma zeměmi, výměna velvyslanců, státní návštěva a další.
Systém bilaterálních dohod začal nedostačovat po první světové válce, kdy vznikaly mnohostranné dohody v rámci Společnosti národů, po druhé světové válce pak vznikl celý mnohostranný systém dohod, který zahrnuje např. GATT a OSN.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Bilaterální dohoda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Bilaterální dohoda ve Wikislovníku

Najít slovo Bilaterální dohoda ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bilaterální dohoda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bilaterální dohoda ve Wikimedia Commons

Hledat termín Bilaterální dohoda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bilaterální dohoda například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte jaká je definice termínu Bilaterální dohoda? resp. co přesně označuje termín Bilaterální dohoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bilaterální dohoda, odpověď na dotaz co je to Bilaterální dohoda?. Víte např. kdo to je Slovan? Znáte a víte kdo je Ann Wilson? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.