Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bilaterální dohoda. Co znamená pojem Bilaterální dohoda z kategorie Právo?

Co je to Bilaterální dohoda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bilaterální dohoda

Bilaterální dohoda je typ smlouvy, který se uzavírá mezi dvěma stranami. V bilaterálních dohodách se převážně jedná o politické či obchodní vztahy a bývají mezinárodní.
Formou bilaterálních dohod v současnosti probíhá většina mezinárodních diplomatických ujednání, ať se již jedná o smlouvy mezi dvěma zeměmi, výměny či návštěvy státníků. Tento způsob však přestává vyhovovat, přednost dostávají mnohostranné formy dohod.


Co je to Bilaterální dohoda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bilaterální dohoda. Co znamená pojem Bilaterální dohoda z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bilaterální dohoda s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bilaterální dohoda patří do kategorie Právo

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, heslo, co je to Bilaterální dohoda?, informace, odborný výraz, terminus technicus, termín, názvosloví, formulace, význam slova, pojem, slovo, význam, lexikon, slovník, Právo, synonymum


Pojem Bilaterální dohoda je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Bilaterální dohoda?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Bilaterální dohoda (z latinského bi- = dva, latus = strana) je dohoda, nejčastěji mezinárodní smlouva, která řeší obchodní, politické či jiné vztahy mezi dvěma stranami. Je-li účastníky dohody více stran, jde o dohodu mnohostrannou čili multilaterální.
Většina mezinárodní diplomacie dnes probíhá na bilaterální úrovni. Příkladem může být smlouva mezi dvěma zeměmi, výměna velvyslanců, státní návštěva a další.
Systém bilaterálních dohod začal nedostačovat po první světové válce, kdy vznikaly mnohostranné dohody v rámci Společnosti národů, po druhé světové válce pak vznikl celý mnohostranný systém dohod, který zahrnuje např. GATT a OSN.

Další zdroje informací

Hledat heslo Bilaterální dohoda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Bilaterální dohoda ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Bilaterální dohoda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Bilaterální dohoda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bilaterální dohoda ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Bilaterální dohoda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bilaterální dohoda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Bilaterální dohoda? resp. jaký je přesný význam slova Bilaterální dohoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bilaterální dohoda, odpověď na dotaz co je to Bilaterální dohoda?. Víte např. kdo to je Preceptor? Znáte a víte kdo je Samosoudce? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.