Co je to?
Výraz, termín, definice slova Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Co je to Egocentrismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Egocentrismus?

Egocentrismus znamená zaměření člověka výhradně na jeho vlastní ego ("já"), a to v takové míře, kterou lze označit jako přehnanou a neadekvátní. Egocentrik se stará výhradně o svoje zájmy a cíle, není empatický, ve vztahu k ostatním lidem je povrchní, není schopen navazovat hlubší vztahy. O ostatní se nezajímá, ve společnosti bývá dost neoblíbený.


Co je to Egocentrismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Egocentrismus s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Egocentrismus se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, odborný výraz, informace, popis, co to je, názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, pojem, wiki, psychologie, formulace, co znamená, Egocentrismus, definice, význam slova, definice pojmu


Pojem Egocentrismus je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Egocentrismus? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Egocentrismus (z lat. doslova sebestřednost) v centru zájmu toho egocentrického člověka je jenom jeho vlastní ego (odtud pak název tohoto slova –centrum ega). V praxi se egocentrismus projevuje tak, že dotyčný člověk buď zčásti nebo zcela opomíjí jiné dění, problémy ostatních, nevnímá své okolí apod. Vyhrocená forma egocentrismu je nazývána jako egoismus, jenž mívá často podobu prostého sobectví (antonymum k altruismu).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Egocentrismus ve Wikizdrojích

Hledat slovo Egocentrismus ve Wikislovníku

Najít heslo Egocentrismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Egocentrismus ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Egocentrismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Egocentrismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Egocentrismus například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Egocentrismus? resp. co znamená Egocentrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Egocentrismus, odpověď na dotaz co je to Egocentrismus?. Víte např. kdo to je Svatopluk Skopal? Znáte a víte kdo je Předák? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.