Co je to?
Definice výrazu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Co je Egocentrismus?

Co znamená pojem, definice termínu Egocentrismus?

Egocentrismus znamená zaměření člověka výhradně na jeho vlastní ego ("já"), a to v takové míře, kterou lze označit jako přehnanou a neadekvátní. Egocentrik se stará výhradně o svoje zájmy a cíle, není empatický, ve vztahu k ostatním lidem je povrchní, není schopen navazovat hlubší vztahy. O ostatní se nezajímá, ve společnosti bývá dost neoblíbený.


Co je to Egocentrismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Egocentrismus můžete samozřejmě sdílet s ostatními na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Egocentrismus je v sekci psychologie

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, pojem, co znamená, význam, heslo, co to je, přesný význam, názvosloví, přesný výraz, slovník, slovo, formulace, termín, vysvětlení, psychologie, lexikon, odborné názvosloví


Pojem Egocentrismus je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Egocentrismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Egocentrismus (z lat. doslova sebestřednost) v centru zájmu toho egocentrického člověka je jenom jeho vlastní ego (odtud pak název tohoto slova –centrum ega). V praxi se egocentrismus projevuje tak, že dotyčný člověk buď zčásti nebo zcela opomíjí jiné dění, problémy ostatních, nevnímá své okolí apod. Vyhrocená forma egocentrismu je nazývána jako egoismus, jenž mívá často podobu prostého sobectví (antonymum k altruismu).

Jiné informační zdroje o pojmu Egocentrismus

Vyhledat pojem Egocentrismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Egocentrismus ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Egocentrismus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Egocentrismus na Youtube

Zkusit najít frázi Egocentrismus na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Egocentrismus ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Egocentrismus například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Egocentrismus? resp. co přesně znamená slovo Egocentrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Egocentrismus, odpověď na dotaz co je to Egocentrismus?. Víte např. kdo to je Štěpánka Decastelo? Znáte a víte kdo je Al Pacino? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Egocentrismus i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.