Co je to?
Výraz, termín, definice slova Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Co je to Egocentrismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Egocentrismus

Egocentrismus znamená zaměření člověka výhradně na jeho vlastní ego ("já"), a to v takové míře, kterou lze označit jako přehnanou a neadekvátní. Egocentrik se stará výhradně o svoje zájmy a cíle, není empatický, ve vztahu k ostatním lidem je povrchní, není schopen navazovat hlubší vztahy. O ostatní se nezajímá, ve společnosti bývá dost neoblíbený.


Co je to Egocentrismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Egocentrismus? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Egocentrismus je v kategorii psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, popis, psychologie, heslo, terminus technicus, co znamená, lexikon, slovo, psychologie, definice, pojem, odborný výraz, přesný výraz, názvosloví, terminologie, definice pojmu, wiki


Pojem Egocentrismus je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Egocentrismus dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Egocentrismus (z lat. doslova sebestřednost) v centru zájmu toho egocentrického člověka je jenom jeho vlastní ego (odtud pak název tohoto slova –centrum ega). V praxi se egocentrismus projevuje tak, že dotyčný člověk buď zčásti nebo zcela opomíjí jiné dění, problémy ostatních, nevnímá své okolí apod. Vyhrocená forma egocentrismu je nazývána jako egoismus, jenž mívá často podobu prostého sobectví (antonymum k altruismu).

Více informací o pojmu Egocentrismus lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Egocentrismus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Egocentrismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Egocentrismus na Google.cz

Hledat termín Egocentrismus ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Egocentrismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Egocentrismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Egocentrismus například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Egocentrismus? resp. jaká je definice slova Egocentrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Egocentrismus, odpověď na dotaz co je to Egocentrismus?. Víte např. kdo to je Chodec? Znáte a víte kdo je Daniel Craig? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Egocentrismus hledat i v jiných kategoriích (než psychologie) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.