Co je to?
Definice výrazu, termínu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Co je to Egocentrismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Egocentrismus?

Egocentrismus znamená zaměření člověka výhradně na jeho vlastní ego ("já"), a to v takové míře, kterou lze označit jako přehnanou a neadekvátní. Egocentrik se stará výhradně o svoje zájmy a cíle, není empatický, ve vztahu k ostatním lidem je povrchní, není schopen navazovat hlubší vztahy. O ostatní se nezajímá, ve společnosti bývá dost neoblíbený.


Co je to Egocentrismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Egocentrismus? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Egocentrismus se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: lexikon, význam, wiki, slovo, definice pojmu, přesný výraz, odborný výraz, co znamená, pojem, definice, Egocentrismus, odborné názvosloví, formulace, popis, terminologie, terminus technicus, heslo, Psychologie


Pojem Egocentrismus je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Egocentrismus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Egocentrismus (z lat. doslova sebestřednost) v centru zájmu toho egocentrického člověka je jenom jeho vlastní ego (odtud pak název tohoto slova –centrum ega). V praxi se egocentrismus projevuje tak, že dotyčný člověk buď zčásti nebo zcela opomíjí jiné dění, problémy ostatních, nevnímá své okolí apod. Vyhrocená forma egocentrismu je nazývána jako egoismus, jenž mívá často podobu prostého sobectví (antonymum k altruismu).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Egocentrismus na Google.cz

Vyhledat pojem Egocentrismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Egocentrismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Egocentrismus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Egocentrismus na Youtube

Zkusit najít pojem Egocentrismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Egocentrismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Egocentrismus? resp. co přesně označuje termín Egocentrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Egocentrismus, odpověď na dotaz co je to Egocentrismus?. Víte např. kdo to je Kazi? Znáte a víte kdo je Radek Faksa? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.