Co je to?
Definice výrazu, termínu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Co je to Egocentrismus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Egocentrismus

Egocentrismus znamená zaměření člověka výhradně na jeho vlastní ego ("já"), a to v takové míře, kterou lze označit jako přehnanou a neadekvátní. Egocentrik se stará výhradně o svoje zájmy a cíle, není empatický, ve vztahu k ostatním lidem je povrchní, není schopen navazovat hlubší vztahy. O ostatní se nezajímá, ve společnosti bývá dost neoblíbený.


Co je to Egocentrismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Egocentrismus můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Egocentrismus je v sekci Psychologie

Klíčová slova: co je to Egocentrismus?, co znamená, definice, význam slova, popis, slovo, Egocentrismus, co to je, odborné názvosloví, přesný výraz, definice pojmu, význam, slovník, pojem, termín, lexikon, formulace, Psychologie


Pojem Egocentrismus je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Egocentrismus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Egocentrismus (z lat. doslova sebestřednost) v centru zájmu toho egocentrického člověka je jenom jeho vlastní ego (odtud pak název tohoto slova –centrum ega). V praxi se egocentrismus projevuje tak, že dotyčný člověk buď zčásti nebo zcela opomíjí jiné dění, problémy ostatních, nevnímá své okolí apod. Vyhrocená forma egocentrismu je nazývána jako egoismus, jenž mívá často podobu prostého sobectví (antonymum k altruismu).

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz Egocentrismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Egocentrismus ve Wikizdrojích

Hledat slovo Egocentrismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Egocentrismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Egocentrismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Egocentrismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Egocentrismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Egocentrismus? resp. jaký je význam pojmu Egocentrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Egocentrismus, odpověď na dotaz co je to Egocentrismus?. Víte např. kdo to je Kelt? Znáte a víte kdo je Radek Faksa? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.