Co je to?
Definice výrazu, termínu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Co je to Egocentrismus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Egocentrismus?

Egocentrismus znamená zaměření člověka výhradně na jeho vlastní ego ("já"), a to v takové míře, kterou lze označit jako přehnanou a neadekvátní. Egocentrik se stará výhradně o svoje zájmy a cíle, není empatický, ve vztahu k ostatním lidem je povrchní, není schopen navazovat hlubší vztahy. O ostatní se nezajímá, ve společnosti bývá dost neoblíbený.


Co je to Egocentrismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Egocentrismus s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Egocentrismus se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, slovník, přesný výraz, význam slova, vysvětlení, Psychologie, lexikon, přesný význam, definice, informace, wiki, co znamená, terminus technicus, význam pojmu, co je to Egocentrismus?, popis


Pojem Egocentrismus je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Egocentrismus dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Egocentrismus (z lat. doslova sebestřednost) v centru zájmu toho egocentrického člověka je jenom jeho vlastní ego (odtud pak název tohoto slova –centrum ega). V praxi se egocentrismus projevuje tak, že dotyčný člověk buď zčásti nebo zcela opomíjí jiné dění, problémy ostatních, nevnímá své okolí apod. Vyhrocená forma egocentrismu je nazývána jako egoismus, jenž mívá často podobu prostého sobectví (antonymum k altruismu).

Zkuste zjistit více informací o slovu Egocentrismus v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Egocentrismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Egocentrismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Egocentrismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Egocentrismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Egocentrismus na Google.cz

Vyhledat heslo Egocentrismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Egocentrismus například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Egocentrismus? resp. co je to Egocentrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Egocentrismus, odpověď na dotaz co je to Egocentrismus?. Víte např. kdo to je Polír? Znáte a víte kdo je Alan Rickman? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Egocentrismus i v jiných kategoriích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.