Co je to?
Definice výrazu, termínu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Co je to Egocentrismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Egocentrismus?

Egocentrismus znamená zaměření člověka výhradně na jeho vlastní ego ("já"), a to v takové míře, kterou lze označit jako přehnanou a neadekvátní. Egocentrik se stará výhradně o svoje zájmy a cíle, není empatický, ve vztahu k ostatním lidem je povrchní, není schopen navazovat hlubší vztahy. O ostatní se nezajímá, ve společnosti bývá dost neoblíbený.


Co je to Egocentrismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Egocentrismus je v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, význam, odborný výraz, Egocentrismus, Psychologie, co to je, názvosloví, přesný výraz, slovník, Psychologie, terminus technicus, informace, lexikon, heslo, definice pojmu, termín, popis, synonymum


Pojem Egocentrismus je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Egocentrismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Egocentrismus (z lat. doslova sebestřednost) v centru zájmu toho egocentrického člověka je jenom jeho vlastní ego (odtud pak název tohoto slova –centrum ega). V praxi se egocentrismus projevuje tak, že dotyčný člověk buď zčásti nebo zcela opomíjí jiné dění, problémy ostatních, nevnímá své okolí apod. Vyhrocená forma egocentrismu je nazývána jako egoismus, jenž mívá často podobu prostého sobectví (antonymum k altruismu).

Hledejte pojem Egocentrismus v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Egocentrismus ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Egocentrismus na Google.cz

Najít termín Egocentrismus ve Wikislovníku

Hledat slovo Egocentrismus ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Egocentrismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Egocentrismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Egocentrismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Egocentrismus? resp. co znamená Egocentrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Egocentrismus, odpověď na dotaz co je to Egocentrismus?. Víte např. kdo to je Čarodejnice? Znáte a víte kdo je Edward Norton? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Egocentrismus hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.