Co je to?
Odborný výraz, definice slova Povodí. Co znamená pojem Povodí z kategorie Věda?

Co je to Povodí? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Povodí?

Povodí je obecné označení oblasti, z níž sladká voda odtéká do jedné řeky či jezera. Hranice povodí se nazývá rozvodí.


Co je to Povodí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Povodí. Co znamená pojem Povodí z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Povodí? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Povodí patří do sekce Věda

Klíčová slova: vysvětlení, terminologie, odborné názvosloví, definice pojmu, heslo, Věda, slovo, slovník, terminus technicus, význam pojmu, synonymum, formulace, lexikon, význam, pojem, co to je, přesný význam, co je to Povodí?


Pojem Povodí je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Povodí?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Povodí je oblast, ze které voda odtéká do jedné konkrétní řeky či jezera. Hranice mezi dvěma povodími se nazývá rozvodí. Všechna povodí konkrétního moře či oceánu pak nazýváme úmoří. Povodí je základní jednotkou pro vyhodnocování toků látek v přírodě. Většina prvků je totiž svými biogeochemickými cykly navázána na vodu, a tak při vyhodnocování toků lze vycházet ze základní hydrologické bilance povodí, která je dána srážkami a průtokem na konci povodí. Podobně i správa a údržba toků včetně veškerých protipovodňových opatření se provádí podle jednotlivých povodí.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Povodí ve Wikizdrojích

Najít slovo Povodí na Google.cz

Zkusit najít pojem Povodí ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Povodí na Youtube

Najít pojem Povodí ve Wikislovníku

Hledat termín Povodí ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Povodí například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Povodí? resp. jaká je definice termínu Povodí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Povodí, odpověď na dotaz co je to Povodí?. Víte např. kdo to je William Shakespeare? Znáte a víte kdo je Vdova? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.