Co je to?
Odborný výraz, definice slova Povodí. Co znamená pojem Povodí z kategorie Věda?

Co je Povodí? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Povodí?

Povodí je obecné označení oblasti, z níž sladká voda odtéká do jedné řeky či jezera. Hranice povodí se nazývá rozvodí.


Co je to Povodí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Povodí. Co znamená pojem Povodí z kategorie Věda?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Povodí s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Povodí se nachází v sekci věda

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, přesný význam, informace, co je to Povodí?, termín, odborné názvosloví, Povodí, wiki, věda, význam, význam pojmu, slovo, terminus technicus, názvosloví, co znamená, heslo, význam slova


Pojem Povodí je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Povodí?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Povodí je oblast, ze které voda odtéká do jedné konkrétní řeky či jezera. Hranice mezi dvěma povodími se nazývá rozvodí. Všechna povodí konkrétního moře či oceánu pak nazýváme úmoří. Povodí je základní jednotkou pro vyhodnocování toků látek v přírodě. Většina prvků je totiž svými biogeochemickými cykly navázána na vodu, a tak při vyhodnocování toků lze vycházet ze základní hydrologické bilance povodí, která je dána srážkami a průtokem na konci povodí. Podobně i správa a údržba toků včetně veškerých protipovodňových opatření se provádí podle jednotlivých povodí.

Jiné informační zdroje o pojmu Povodí

Najít heslo Povodí ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Povodí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Povodí ve Wikizdrojích

Hledat frázi Povodí na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Povodí ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Povodí ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Povodí například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Povodí? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Povodí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Povodí, odpověď na dotaz co je to Povodí?. Víte např. kdo to je Haur? Znáte a víte kdo je Astronom? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Povodí i v jiné sekci než v věda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.