Co je to?
Odborný výraz, definice slova Povodí. Co znamená slovo Povodí z kategorie Věda?

Co je Povodí?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Povodí

Povodí je obecné označení oblasti, z níž sladká voda odtéká do jedné řeky či jezera. Hranice povodí se nazývá rozvodí.


Co je to Povodí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Povodí. Co znamená slovo Povodí z kategorie Věda?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Povodí patří do kategorie věda

Klíčová slova: formulace, význam slova, vysvětlení, terminus technicus, odborný výraz, názvosloví, wiki, odborné názvosloví, popis, definice pojmu, věda, co to je, synonymum, termín, význam, přesný výraz, informace, slovo


Pojem Povodí je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Povodí? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Povodí je oblast, ze které voda odtéká do jedné konkrétní řeky či jezera. Hranice mezi dvěma povodími se nazývá rozvodí. Všechna povodí konkrétního moře či oceánu pak nazýváme úmoří. Povodí je základní jednotkou pro vyhodnocování toků látek v přírodě. Většina prvků je totiž svými biogeochemickými cykly navázána na vodu, a tak při vyhodnocování toků lze vycházet ze základní hydrologické bilance povodí, která je dána srážkami a průtokem na konci povodí. Podobně i správa a údržba toků včetně veškerých protipovodňových opatření se provádí podle jednotlivých povodí.

Pro více informací o heslu Povodí zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Povodí na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Povodí na Youtube

Najít slovo Povodí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Povodí ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Povodí ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Povodí ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Povodí například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je význam slova Povodí? resp. co se skrývá pod slovem Povodí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Povodí, odpověď na dotaz co je to Povodí?. Víte např. kdo to je Franz Schubert? Znáte a víte kdo je Astronom? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Povodí v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je věda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, vědec biologie, povodí, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.