Co je to?
Výraz, termín, definice slova Benelux. Co znamená odborný pojem Benelux z kategorie Politika?

Co je to Benelux? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Benelux?

Benelux se pojem, kterým se označují země Belgie, Nizozemí a Lucembursko. Jde o volné společenství těchto tří zemí. Samotný název je tvořen počátečními písmeny jmen států, tedy Belgium, Netherlands a Luxembourg. Důvodem pro vznik tohoto společenství byly společné dějiny, kdy tyto tři země byly součástí tzv. Habsburského Nizozemí. Celní unie vznikla v roce 1948, časem se změnila na hospodářskou unii. Země Beneluxu mají společnou malou rozlohu, jsou hustě zalidněné a řadí se k nejvyspělejším státům Evropy. Celkovou rozlohou je Benelux menší než ČR, zahrnuje necelých 74 tisíc kilometrů čtverečních.
V Belgii žijí Vlámové a Valoni, mluví se zde nizozemsky a francouzsky. Hlavní město Brusel je sídlem EU. Průmyslově se Belgie orientuje na strojnictví a hutě, proslulé jsou také krajky, broušené diamanty a čokoláda. Velkým přístavem jsou Antverpy. Nizozemí leží kolem ústí řeky Rýna. Významné je zde zemědělství, především pěstování květin a chov skotu pro mléčnou produkci, zvláště sýrů, a také rybolov. Známé jsou přístroje značky Phillips. Velkými přístavními městy jsou Rotterdam a Amsterdam. Lucembursko je malý stát s hlavním městem Lucemburkem. Vyniká výrobou oceli a sýrů a nejvyšším průměrným HDP na člověka.


Co je to Benelux? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Benelux. Co znamená odborný pojem Benelux z kategorie Politika?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Benelux patří do kategorie politika

Klíčová slova: lexikon, politika, Benelux, význam slova, slovo, co znamená, popis, co je to Benelux?, vysvětlení, terminus technicus, synonymum, politika, názvosloví, odborný výraz, formulace, pojem, terminologie, wiki


Pojem Benelux je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Benelux lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Benelux ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Benelux na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Benelux ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Benelux ve Wikipedii

Hledat heslo Benelux ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Benelux ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Benelux například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Benelux? resp. co znamená výraz Benelux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benelux, odpověď na dotaz co je to Benelux?. Víte např. kdo to je Jan Perner? Znáte a víte kdo je Leviatan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Benelux hledat i v jiných kategoriích (než politika) Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.