Co je to?
Definice výrazu, termínu Benelux. Co znamená odborný pojem Benelux z kategorie Politika?

Co je Benelux?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Benelux

Benelux se pojem, kterým se označují země Belgie, Nizozemí a Lucembursko. Jde o volné společenství těchto tří zemí. Samotný název je tvořen počátečními písmeny jmen států, tedy Belgium, Netherlands a Luxembourg. Důvodem pro vznik tohoto společenství byly společné dějiny, kdy tyto tři země byly součástí tzv. Habsburského Nizozemí. Celní unie vznikla v roce 1948, časem se změnila na hospodářskou unii. Země Beneluxu mají společnou malou rozlohu, jsou hustě zalidněné a řadí se k nejvyspělejším státům Evropy. Celkovou rozlohou je Benelux menší než ČR, zahrnuje necelých 74 tisíc kilometrů čtverečních.
V Belgii žijí Vlámové a Valoni, mluví se zde nizozemsky a francouzsky. Hlavní město Brusel je sídlem EU. Průmyslově se Belgie orientuje na strojnictví a hutě, proslulé jsou také krajky, broušené diamanty a čokoláda. Velkým přístavem jsou Antverpy. Nizozemí leží kolem ústí řeky Rýna. Významné je zde zemědělství, především pěstování květin a chov skotu pro mléčnou produkci, zvláště sýrů, a také rybolov. Známé jsou přístroje značky Phillips. Velkými přístavními městy jsou Rotterdam a Amsterdam. Lucembursko je malý stát s hlavním městem Lucemburkem. Vyniká výrobou oceli a sýrů a nejvyšším průměrným HDP na člověka.


Co je to Benelux? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Benelux. Co znamená odborný pojem Benelux z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Benelux? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Benelux je v kategorii politika

Klíčová slova: terminologie, politika, co znamená, slovník, popis, přesný význam, definice, co to je, pojem, formulace, heslo, synonymum, význam, terminus technicus, informace, Benelux, význam slova, slovo


Pojem Benelux je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Benelux? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Benelux je označení pro volné společenství Belgie, Nizozemska a Lucemburska. Jeho název je odvozen od počátečních písmen jmen těchto zemí, tedy Belgium, Netherlands, Luxembourg.
Všechny tři státy mají i společnou historii, jelikož část dějin byly všechny součástí Habsburského Nizozemí, skládajícího se z řady malých autonomních provincií. V roce 1948 byla vytvořena celní unie, později byla přeměněna na hospodářskou unii. Země jsou malé a mají vysokou hustotu zalidnění, pokládají se za nejvyspělejší v Evropě. Celková rozloha jejich území je 74 622 km², tedy lehce menší než Česká republika.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Benelux ve Wikislovníku

Najít výraz Benelux ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Benelux ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Benelux na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Benelux na Youtube

Zkusit najít termín Benelux na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Benelux například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Benelux? resp. co znamená Benelux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benelux, odpověď na dotaz co je to Benelux?. Víte např. kdo to je Cheater? Znáte a víte kdo je Allison Williams? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Senát, benelux, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.