Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čepovka. Co znamená odborný pojem Čepovka z kategorie Nástroje?

Co je Čepovka?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Čepovka

Čepovka je druh pily, se kterou je možno vyřezávat čepy buď ve dřevu, nebo v podobných materiálech. Tato speciální čepovací pila má tvar, který práci s ní usnadňuje. Její list je silný a stabilní obdélník, který je na horní hraně zesílený. Proto s ní nelze provádět průchozí řezy, ale plátek je stálý a při řezání se neohne.
Část zdokonalených čepovek má rukojeť upravenou tak, že je listem možno otáčet na obě strany. Pilový list se zařezává do materiálu takovým způsobem, že zářez probíhá rovnoběžně s plochou materiálu. Hloubku řezu omezuje výška listu a usazení rukojeti. Tento typ pily využívají především tesaři nebo truhláři.


Co je to Čepovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čepovka. Co znamená odborný pojem Čepovka z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Čepovka sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Čepovka je v kategorii nástroje

Klíčová slova: význam, vysvětlení, slovník, přesný význam, terminus technicus, heslo, nástroje, definice, co znamená, slovo, informace, synonymum, terminologie, názvosloví, wiki, co je to Čepovka?, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Čepovka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Čepovka?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čepovka (čepovací pila, pila čepovka) je pila k vyřezávání čepů ve dřevě nebo materiálech na bázi dřeva.
Jde o specializovanou pilu, která je určena už svým tvarem pro snadnější vyřezání čepů. List je ve tvaru obdélníku, na rozdíl od ocasky, nebo děrovky. Většinou mívá na horní hraně plátku nalisované zesílení, které sice znemožňuje provádět průběžné (průchozí) řezy, například podélně říznout deskový materiál, ale velmi dobře stabilizuje pilu a nedochází k ohýbání plátku při řezání. Některé moderní čepovky mají rukojeť vyosenou a zesílení uzpůsobeno tak, že se list dá otáčet a pila tak použít i pro řezání u krajů na obě strany.

Hledejte pojem Čepovka v následujících vyhledávačích

Zkusit najít Čepovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čepovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Čepovka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Čepovka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čepovka ve Wikimedia Commons

Najít pojem Čepovka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Čepovka například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Čepovka? resp. co přesně znamená slovo Čepovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čepovka, odpověď na dotaz co je to Čepovka?. Víte např. kdo to je Sandra Menges? Znáte a víte kdo je Flexitarián? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Čepovka v jiné sekci než nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.