Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čepovka. Co znamená odborný pojem Čepovka z kategorie Nástroje?

Co je to Čepovka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Čepovka

Čepovka je druh pily, se kterou je možno vyřezávat čepy buď ve dřevu, nebo v podobných materiálech. Tato speciální čepovací pila má tvar, který práci s ní usnadňuje. Její list je silný a stabilní obdélník, který je na horní hraně zesílený. Proto s ní nelze provádět průchozí řezy, ale plátek je stálý a při řezání se neohne.
Část zdokonalených čepovek má rukojeť upravenou tak, že je listem možno otáčet na obě strany. Pilový list se zařezává do materiálu takovým způsobem, že zářez probíhá rovnoběžně s plochou materiálu. Hloubku řezu omezuje výška listu a usazení rukojeti. Tento typ pily využívají především tesaři nebo truhláři.


Co je to Čepovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čepovka. Co znamená odborný pojem Čepovka z kategorie Nástroje?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Čepovka patří do sekce nástroje

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, názvosloví, odborné názvosloví, slovo, slovník, termín, Čepovka, význam slova, nástroje, význam pojmu, přesný význam, význam, co to je, nástroje, odborný výraz, synonymum, popis


Pojem Čepovka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Čepovka píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Čepovka (čepovací pila, pila čepovka) je pila k vyřezávání čepů ve dřevě nebo materiálech na bázi dřeva.
Jde o specializovanou pilu, která je určena už svým tvarem pro snadnější vyřezání čepů. List je ve tvaru obdélníku, na rozdíl od ocasky, nebo děrovky. Většinou mívá na horní hraně plátku nalisované zesílení, které sice znemožňuje provádět průběžné (průchozí) řezy, například podélně říznout deskový materiál, ale velmi dobře stabilizuje pilu a nedochází k ohýbání plátku při řezání. Některé moderní čepovky mají rukojeť vyosenou a zesílení uzpůsobeno tak, že se list dá otáčet a pila tak použít i pro řezání u krajů na obě strany.

Více informací o slovu Čepovka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Čepovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čepovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Čepovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Čepovka ve Wikislovníku

Vyhledat termín Čepovka ve Wikizdrojích

Hledat slovo Čepovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Čepovka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Čepovka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Čepovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čepovka, odpověď na dotaz co je to Čepovka?. Víte např. kdo to je Legionář? Znáte a víte kdo je Petr Kolář? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.