Co je to?
Definice odborného termínu, slova Čepovka. Co znamená pojem Čepovka z kategorie Nástroje?

Co je to Čepovka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čepovka?

Čepovka je druh pily, se kterou je možno vyřezávat čepy buď ve dřevu, nebo v podobných materiálech. Tato speciální čepovací pila má tvar, který práci s ní usnadňuje. Její list je silný a stabilní obdélník, který je na horní hraně zesílený. Proto s ní nelze provádět průchozí řezy, ale plátek je stálý a při řezání se neohne.
Část zdokonalených čepovek má rukojeť upravenou tak, že je listem možno otáčet na obě strany. Pilový list se zařezává do materiálu takovým způsobem, že zářez probíhá rovnoběžně s plochou materiálu. Hloubku řezu omezuje výška listu a usazení rukojeti. Tento typ pily využívají především tesaři nebo truhláři.


Co je to Čepovka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Čepovka. Co znamená pojem Čepovka z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čepovka patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, definice, slovo, význam slova, pojem, slovník, Čepovka, synonymum, termín, co je to Čepovka?, co to je, význam pojmu, heslo, význam, popis, definice pojmu, terminologie


Pojem Čepovka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čepovka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Čepovka (čepovací pila, pila čepovka) je pila k vyřezávání čepů ve dřevě nebo materiálech na bázi dřeva.
Jde o specializovanou pilu, která je určena už svým tvarem pro snadnější vyřezání čepů. List je ve tvaru obdélníku, na rozdíl od ocasky, nebo děrovky. Většinou mívá na horní hraně plátku nalisované zesílení, které sice znemožňuje provádět průběžné (průchozí) řezy, například podélně říznout deskový materiál, ale velmi dobře stabilizuje pilu a nedochází k ohýbání plátku při řezání. Některé moderní čepovky mají rukojeť vyosenou a zesílení uzpůsobeno tak, že se list dá otáčet a pila tak použít i pro řezání u krajů na obě strany.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Čepovka ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Čepovka ve Wikislovníku

Hledat pojem Čepovka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Čepovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čepovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čepovka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Čepovka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Čepovka? resp. co přesně znamená slovo Čepovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čepovka, odpověď na dotaz co je to Čepovka?. Víte např. kdo to je Ivan Vyskočil? Znáte a víte kdo je Jan Macháček? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.