Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Čepovka. Co znamená pojem Čepovka z kategorie Nástroje?

Co to je Čepovka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Čepovka?

Čepovka je druh pily, se kterou je možno vyřezávat čepy buď ve dřevu, nebo v podobných materiálech. Tato speciální čepovací pila má tvar, který práci s ní usnadňuje. Její list je silný a stabilní obdélník, který je na horní hraně zesílený. Proto s ní nelze provádět průchozí řezy, ale plátek je stálý a při řezání se neohne.
Část zdokonalených čepovek má rukojeť upravenou tak, že je listem možno otáčet na obě strany. Pilový list se zařezává do materiálu takovým způsobem, že zářez probíhá rovnoběžně s plochou materiálu. Hloubku řezu omezuje výška listu a usazení rukojeti. Tento typ pily využívají především tesaři nebo truhláři.


Co je to Čepovka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Čepovka. Co znamená pojem Čepovka z kategorie Nástroje?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čepovka? Pak se o ní podělte s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Čepovka patří do sekce nástroje

Klíčová slova: termín, odborný výraz, nástroje, co je to Čepovka?, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, definice, význam pojmu, terminologie, přesný význam, názvosloví, slovo, pojem, Čepovka, synonymum


Pojem Čepovka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Čepovka dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čepovka (čepovací pila, pila čepovka) je pila k vyřezávání čepů ve dřevě nebo materiálech na bázi dřeva.
Jde o specializovanou pilu, která je určena už svým tvarem pro snadnější vyřezání čepů. List je ve tvaru obdélníku, na rozdíl od ocasky, nebo děrovky. Většinou mívá na horní hraně plátku nalisované zesílení, které sice znemožňuje provádět průběžné (průchozí) řezy, například podélně říznout deskový materiál, ale velmi dobře stabilizuje pilu a nedochází k ohýbání plátku při řezání. Některé moderní čepovky mají rukojeť vyosenou a zesílení uzpůsobeno tak, že se list dá otáčet a pila tak použít i pro řezání u krajů na obě strany.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Čepovka ve Wikizdrojích

Najít termín Čepovka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Čepovka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čepovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Čepovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Čepovka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čepovka například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Čepovka? resp. jaká je definice slova Čepovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čepovka, odpověď na dotaz co je to Čepovka?. Víte např. kdo to je Onkolog? Znáte a víte kdo je Paraplegik? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.