Co je to?
Definice odborného termínu, slova Čepovka. Co znamená pojem Čepovka z kategorie Nástroje?

Co je to Čepovka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Čepovka

Čepovka je druh pily, se kterou je možno vyřezávat čepy buď ve dřevu, nebo v podobných materiálech. Tato speciální čepovací pila má tvar, který práci s ní usnadňuje. Její list je silný a stabilní obdélník, který je na horní hraně zesílený. Proto s ní nelze provádět průchozí řezy, ale plátek je stálý a při řezání se neohne.
Část zdokonalených čepovek má rukojeť upravenou tak, že je listem možno otáčet na obě strany. Pilový list se zařezává do materiálu takovým způsobem, že zářez probíhá rovnoběžně s plochou materiálu. Hloubku řezu omezuje výška listu a usazení rukojeti. Tento typ pily využívají především tesaři nebo truhláři.


Co je to Čepovka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Čepovka. Co znamená pojem Čepovka z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čepovka se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, terminus technicus, popis, wiki, přesný význam, termín, definice, význam pojmu, terminologie, slovo, definice pojmu, lexikon, co to je, Čepovka, co je to Čepovka?, odborný výraz, slovník


Pojem Čepovka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čepovka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čepovka (čepovací pila, pila čepovka) je pila k vyřezávání čepů ve dřevě nebo materiálech na bázi dřeva.
Jde o specializovanou pilu, která je určena už svým tvarem pro snadnější vyřezání čepů. List je ve tvaru obdélníku, na rozdíl od ocasky, nebo děrovky. Většinou mívá na horní hraně plátku nalisované zesílení, které sice znemožňuje provádět průběžné (průchozí) řezy, například podélně říznout deskový materiál, ale velmi dobře stabilizuje pilu a nedochází k ohýbání plátku při řezání. Některé moderní čepovky mají rukojeť vyosenou a zesílení uzpůsobeno tak, že se list dá otáčet a pila tak použít i pro řezání u krajů na obě strany.

Jiné zdroje informací o pojmu Čepovka

Najít heslo Čepovka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čepovka ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Čepovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Čepovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Čepovka na Google.cz

Vyhledat slovo Čepovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čepovka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Čepovka? resp. co přesně označuje termín Čepovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čepovka, odpověď na dotaz co je to Čepovka?. Víte např. kdo to je Jeff Bezos? Znáte a víte kdo je Josef Suk? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nástroje Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.