Co je to?
Výraz, termín, definice slova Keramika. Co znamená odborný pojem Keramika z kategorie Materiály?

Co je Keramika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Keramika?

Keramika je pojmenování pro materiál, který se používá v sochařství, stavebnictví a pro výrobu nádobí. Jedná se o neorganickou a nekovovou hmotu nebo uhlíkový materiál, který se vyrábí při vysokých teplotách.
Za keramiku se v současnosti považují i jiné materiály, označované jako hi-tech. Může jít o slinuté karbidy kovů, využívané hlavně v armádě nebo v nástrojařství. Typickou vlastností keramiky je nízká tepelná a elektrická vodivost. Keramika je pevná, ale současně křehká, a také není pružná. Odolává změnám teplot i rzi, vlhkosti a chemickým vlivům.


Co je to Keramika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Keramika. Co znamená odborný pojem Keramika z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Keramika sdílejte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Keramika je v kategorii materiály

Klíčová slova: materiály, přesný význam, vysvětlení, definice, význam slova, synonymum, informace, odborné názvosloví, formulace, přesný výraz, materiály, termín, význam, wiki, odborný výraz, lexikon, co to je, pojem


Pojem Keramika je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Keramika? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Keramika (řecky „pro hrnčířství“) je směs anorganických nekovových materiálů nebo uhlíkový materiál, vyrobený pálením v peci za vysokých teplot. Keramika se využívá pro výrobu nádobí, nástrojů, šperků, v sochařství, ve stavebnictví a kamnářství.

Pro více informací o heslu Keramika zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Keramika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Keramika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Keramika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Keramika ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Keramika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Keramika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Keramika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Keramika? resp. co přesně označuje termín Keramika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keramika, odpověď na dotaz co je to Keramika?. Víte např. kdo to je Adam Sebastian Helcelet? Znáte a víte kdo je Miroslav Mareš? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Keramika i v jiných kategoriích (než materiály). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?