Co je to?
Výraz, termín, definice slova Keramika. Co znamená odborný pojem Keramika z kategorie Materiály?

Co je Keramika?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Keramika?

Keramika je pojmenování pro materiál, který se používá v sochařství, stavebnictví a pro výrobu nádobí. Jedná se o neorganickou a nekovovou hmotu nebo uhlíkový materiál, který se vyrábí při vysokých teplotách.
Za keramiku se v současnosti považují i jiné materiály, označované jako hi-tech. Může jít o slinuté karbidy kovů, využívané hlavně v armádě nebo v nástrojařství. Typickou vlastností keramiky je nízká tepelná a elektrická vodivost. Keramika je pevná, ale současně křehká, a také není pružná. Odolává změnám teplot i rzi, vlhkosti a chemickým vlivům.


Co je to Keramika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Keramika. Co znamená odborný pojem Keramika z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Keramika můžete sdílet s přáteli a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Keramika je v kategorii materiály

Klíčová slova: co je to Keramika?, pojem, definice, wiki, definice pojmu, význam, terminus technicus, lexikon, formulace, Keramika, popis, termín, co znamená, informace, odborné názvosloví, heslo, slovník, co to je


Pojem Keramika je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Keramika můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Keramika (řecky „pro hrnčířství“) je směs anorganických nekovových materiálů nebo uhlíkový materiál, vyrobený pálením v peci za vysokých teplot. Keramika se využívá pro výrobu nádobí, nástrojů, šperků, v sochařství, ve stavebnictví a kamnářství.

Jiné zdroje informací o pojmu Keramika

Zkusit najít pojem Keramika ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Keramika na Google.cz

Zkusit najít výraz Keramika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Keramika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Keramika ve Wikislovníku

Hledat výraz Keramika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Keramika například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Keramika? resp. jaká je definice termínu Keramika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keramika, odpověď na dotaz co je to Keramika?. Víte např. kdo to je Sales manager? Znáte a víte kdo je Daniela Drtinová? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než materiály). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?