Co je to?
Definice odborného termínu, slova Keramika. Co znamená pojem Keramika z kategorie Materiály?

Co je to Keramika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Keramika

Keramika je pojmenování pro materiál, který se používá v sochařství, stavebnictví a pro výrobu nádobí. Jedná se o neorganickou a nekovovou hmotu nebo uhlíkový materiál, který se vyrábí při vysokých teplotách.
Za keramiku se v současnosti považují i jiné materiály, označované jako hi-tech. Může jít o slinuté karbidy kovů, využívané hlavně v armádě nebo v nástrojařství. Typickou vlastností keramiky je nízká tepelná a elektrická vodivost. Keramika je pevná, ale současně křehká, a také není pružná. Odolává změnám teplot i rzi, vlhkosti a chemickým vlivům.


Co je to Keramika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Keramika. Co znamená pojem Keramika z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Keramika) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Keramika patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: informace, lexikon, přesný výraz, slovo, co znamená, definice pojmu, wiki, co to je, odborné názvosloví, význam, terminus technicus, význam pojmu, slovník, význam slova, přesný význam, definice, co je to Keramika?, pojem


Pojem Keramika je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Keramika?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Keramika (řecky „pro hrnčířství“) je směs anorganických nekovových materiálů nebo uhlíkový materiál, vyrobený pálením v peci za vysokých teplot. Keramika se využívá pro výrobu nádobí, nástrojů, šperků, v sochařství, ve stavebnictví a kamnářství.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Keramika ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Keramika ve vyhledávači Yandex

Najít termín Keramika ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Keramika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Keramika ve Wikimedia Commons

Najít pojem Keramika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Keramika například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Keramika? resp. co je to Keramika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keramika, odpověď na dotaz co je to Keramika?. Víte např. kdo to je Thomas Alva Edison? Znáte a víte kdo je Mila Kunis? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Materiály). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?