Co je to?
Výraz, termín, definice slova Keramika. Co znamená odborný pojem Keramika z kategorie Materiály?

Co je to Keramika? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Keramika

Keramika je pojmenování pro materiál, který se používá v sochařství, stavebnictví a pro výrobu nádobí. Jedná se o neorganickou a nekovovou hmotu nebo uhlíkový materiál, který se vyrábí při vysokých teplotách.
Za keramiku se v současnosti považují i jiné materiály, označované jako hi-tech. Může jít o slinuté karbidy kovů, využívané hlavně v armádě nebo v nástrojařství. Typickou vlastností keramiky je nízká tepelná a elektrická vodivost. Keramika je pevná, ale současně křehká, a také není pružná. Odolává změnám teplot i rzi, vlhkosti a chemickým vlivům.


Co je to Keramika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Keramika. Co znamená odborný pojem Keramika z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Keramika s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Keramika se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: význam slova, terminologie, co je to Keramika?, vysvětlení, odborné názvosloví, termín, wiki, definice pojmu, terminus technicus, Keramika, lexikon, popis, co znamená, definice, přesný význam, přesný výraz, materiály, materiály


Pojem Keramika je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Keramika?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Keramika (řecky „pro hrnčířství“) je směs anorganických nekovových materiálů nebo uhlíkový materiál, vyrobený pálením v peci za vysokých teplot. Keramika se využívá pro výrobu nádobí, nástrojů, šperků, v sochařství, ve stavebnictví a kamnářství.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Keramika na Youtube

Vyhledat heslo Keramika ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Keramika ve Wikimedia Commons

Najít výraz Keramika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Keramika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Keramika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Keramika například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Keramika? resp. co označuje slovo Keramika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keramika, odpověď na dotaz co je to Keramika?. Víte např. kdo to je Úderník? Znáte a víte kdo je Will Smith? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Keramika v jiné sekci než materiály. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?