Co je to?
Definice odborného termínu, slova Keramika. Co znamená pojem Keramika z kategorie Materiály?

Co je to Keramika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Keramika

Keramika je pojmenování pro materiál, který se používá v sochařství, stavebnictví a pro výrobu nádobí. Jedná se o neorganickou a nekovovou hmotu nebo uhlíkový materiál, který se vyrábí při vysokých teplotách.
Za keramiku se v současnosti považují i jiné materiály, označované jako hi-tech. Může jít o slinuté karbidy kovů, využívané hlavně v armádě nebo v nástrojařství. Typickou vlastností keramiky je nízká tepelná a elektrická vodivost. Keramika je pevná, ale současně křehká, a také není pružná. Odolává změnám teplot i rzi, vlhkosti a chemickým vlivům.


Co je to Keramika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Keramika. Co znamená pojem Keramika z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Keramika je v kategorii Materiály

Klíčová slova: pojem, co to je, slovo, termín, terminologie, odborný výraz, wiki, heslo, přesný význam, popis, slovník, Materiály, definice, odborné názvosloví, formulace, co znamená, význam pojmu, přesný výraz


Pojem Keramika je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Keramika? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Keramika (řecky „pro hrnčířství“) je směs anorganických nekovových materiálů nebo uhlíkový materiál, vyrobený pálením v peci za vysokých teplot. Keramika se využívá pro výrobu nádobí, nástrojů, šperků, v sochařství, ve stavebnictví a kamnářství.

Jiné zdroje informací o pojmu Keramika

Vyhledat pojem Keramika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Keramika ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Keramika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Keramika ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Keramika na Youtube

Hledat heslo Keramika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Keramika například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Keramika? resp. co znamená Keramika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keramika, odpověď na dotaz co je to Keramika?. Víte např. kdo to je Chris Stapleton? Znáte a víte kdo je Saruman? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?