Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo MPV. Co znamená pojem MPV z kategorie Technika?

Co je MPV?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla MPV?

MPV je označení pro víceúčelové vozidlo, které je podobné dodávce. Zkratka MPV znamená multi purpose vehicle, tedy víceúčelové vozidlo. Jde o rodinný osobní vůz s velkým prostorem, celkově je vůz větší než kombi nebo hatchback. Mají ho v oblibě zvláště větší rodiny a je možné zvolit i sedmimístnou verzi. Jako příklad takového vozidla mže posloužit Volkswagen Touran nebo Škoda Roomster. Širší dveře vozidla ulehčují umístění dítěte do sedačky nebo uložení různých předmětů. Dítě sice musí být vyzvednuto do výšky, ale ne tak vysoko jako u vozů SUV. Šesté a sedmé sedadlo lze sklopit a prostor využít k uložení různých věcí.
MPV nabízí také velký zavazadlový prostor, do kterého se vejdou nejen velké nákupy, ale i veškerá rodinná zavazadla například na dovolenou. V Americe se často používá označení minidodávka. Motor má vozidlo umístěný vpředu, vzhledem k horší aerodynamice má poněkud vyšší spotřebu paliva.


Co je to MPV? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo MPV. Co znamená pojem MPV z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu MPV s vašimi kamarády, známými a přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz MPV se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: synonymum, technika, pojem, lexikon, co je to MPV?, MPV, názvosloví, slovník, odborné názvosloví, informace, přesný význam, slovo, význam, význam pojmu, přesný výraz, význam slova, termín, terminologie


Pojem MPV je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu MPV dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

MPV je označení pro víceúčelové vozidlo (z anglického multi-purpose vehicle). Jedná se o druh automobilu, jenž se tvarem podobá dodávce, je však určen k převážení osob. Označovány bývají též jako minidodávky. Minidodávky bývají vyšší než sedany, hatchbacky, stationy či kombíky a jsou navrženy tak, aby cestujícím poskytovaly maximální prostor a pohodlí.
Příklady MPV: Škoda Roomster, Peugeot 807, Kia Carnival, Kia Venga, Renault Espace, Renault Scenic, Citroën Xsara Picasso, Opel Meriva, Opel Zafira, Citroën Evasion, Hyundai Matrix, Fiat Multipla, Fiat Idea, Ford C-MAX, Ford S-MAX a Ford Galaxy.

Další zdroje informací o slovu MPV

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem MPV ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo MPV ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo MPV ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem MPV ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem MPV ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem MPV na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo MPV například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teďka už zajisté víte co znamená slovo MPV? resp. co vlastně znamená slovo MPV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MPV, odpověď na dotaz co je to MPV?. Víte např. kdo to je Chris Brown? Znáte a víte kdo je Peter Stašák? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, fotografka, mPV, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?