Co je to?
Výraz, termín, definice slova Roční obrat. Co znamená odborný pojem Roční obrat z kategorie Účetnictví?

Co je to Roční obrat? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Roční obrat?

Roční obrat je termín z oblasti ekonomie. Jde o pojmenování pro množství financí, které přijal ekonomický subjekt za účetní období jednoho roku. Jinak se roční výnos označuje také jako příjmy, tržby nebo výnosy. Obrat je tedy zisk a náklady. Podle obratu firmy se pak určí, zda bude firma plátcem DPH.
Díky obratu se dá sledovat, jak se firma vyvíjí, jak je úspěšná na trhu a je také podkladem pro finanční analýzy. Roční obrat tak sledují akcionáři, investoři i vedení firmy.


Co je to Roční obrat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Roční obrat. Co znamená odborný pojem Roční obrat z kategorie Účetnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Roční obrat s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Roční obrat patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, lexikon, odborné názvosloví, odborný výraz, wiki, terminus technicus, pojem, Roční obrat, informace, popis, přesný význam, význam pojmu, definice, co znamená, synonymum, význam, co je to Roční obrat?


Pojem Roční obrat je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Roční obrat ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Roční obrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Roční obrat na Google.cz

Vyhledat heslo Roční obrat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roční obrat ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Roční obrat na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Roční obrat například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Roční obrat? resp. co se přesně ukrývá za slovem Roční obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roční obrat, odpověď na dotaz co je to Roční obrat?. Víte např. kdo to je Enrico Fermi? Znáte a víte kdo je Zikmund? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.