Co je to?
Definice výrazu Roční obrat. Co znamená odborný pojem Roční obrat z kategorie Účetnictví?

Co to je Roční obrat? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Roční obrat

Roční obrat je termín z oblasti ekonomie. Jde o pojmenování pro množství financí, které přijal ekonomický subjekt za účetní období jednoho roku. Jinak se roční výnos označuje také jako příjmy, tržby nebo výnosy. Obrat je tedy zisk a náklady. Podle obratu firmy se pak určí, zda bude firma plátcem DPH.
Díky obratu se dá sledovat, jak se firma vyvíjí, jak je úspěšná na trhu a je také podkladem pro finanční analýzy. Roční obrat tak sledují akcionáři, investoři i vedení firmy.


Definice výrazu Roční obrat. Co znamená odborný pojem Roční obrat z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Roční obrat se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, Roční obrat, slovník, význam pojmu, formulace, terminologie, co znamená, co je to Roční obrat?, slovo, terminus technicus, význam slova, Účetnictví, Účetnictví, lexikon, wiki, vysvětlení, význam


Pojem Roční obrat je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Roční obrat ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Roční obrat na Youtube

Vyhledat výraz Roční obrat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Roční obrat ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Roční obrat ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Roční obrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Roční obrat například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Roční obrat? resp. jaký je přesný význam slova Roční obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roční obrat, odpověď na dotaz co je to Roční obrat?. Víte např. kdo to je Křesťan? Znáte a víte kdo je Poletucha? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Účetnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.