Co je to?
Definice výrazu Roční obrat. Co znamená odborný pojem Roční obrat z kategorie Účetnictví?

Co je Roční obrat?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Roční obrat?

Roční obrat je termín z oblasti ekonomie. Jde o pojmenování pro množství financí, které přijal ekonomický subjekt za účetní období jednoho roku. Jinak se roční výnos označuje také jako příjmy, tržby nebo výnosy. Obrat je tedy zisk a náklady. Podle obratu firmy se pak určí, zda bude firma plátcem DPH.
Díky obratu se dá sledovat, jak se firma vyvíjí, jak je úspěšná na trhu a je také podkladem pro finanční analýzy. Roční obrat tak sledují akcionáři, investoři i vedení firmy.


Co je to Roční obrat? Význam slova, termín, Definice výrazu Roční obrat. Co znamená odborný pojem Roční obrat z kategorie Účetnictví?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Roční obrat je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: význam pojmu, definice, terminus technicus, co to je, význam slova, definice pojmu, lexikon, synonymum, informace, vysvětlení, popis, slovo, co znamená, slovník, přesný výraz, odborný výraz, formulace, odborné názvosloví


Pojem Roční obrat je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Roční obrat na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Roční obrat na Youtube

Zkusit najít heslo Roční obrat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Roční obrat ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Roční obrat ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Roční obrat ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Roční obrat například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaká je definice slova Roční obrat? resp. co znamená výraz Roční obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roční obrat, odpověď na dotaz co je to Roční obrat?. Víte např. kdo to je Tereza Rychlá? Znáte a víte kdo je Barry Gibb? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Účetnictví, složky knihy faktury, roční obrat, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.