Co je to?
Definice výrazu Roční obrat. Co znamená odborný pojem Roční obrat z kategorie Účetnictví?

Co to je Roční obrat? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Roční obrat

Roční obrat je termín z oblasti ekonomie. Jde o pojmenování pro množství financí, které přijal ekonomický subjekt za účetní období jednoho roku. Jinak se roční výnos označuje také jako příjmy, tržby nebo výnosy. Obrat je tedy zisk a náklady. Podle obratu firmy se pak určí, zda bude firma plátcem DPH.
Díky obratu se dá sledovat, jak se firma vyvíjí, jak je úspěšná na trhu a je také podkladem pro finanční analýzy. Roční obrat tak sledují akcionáři, investoři i vedení firmy.


Definice výrazu Roční obrat. Co znamená odborný pojem Roční obrat z kategorie Účetnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Roční obrat s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Roční obrat se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: lexikon, pojem, informace, terminologie, význam pojmu, názvosloví, termín, synonymum, odborné názvosloví, význam, terminus technicus, Účetnictví, význam slova, slovník, Roční obrat, definice pojmu, vysvětlení, heslo


Pojem Roční obrat je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Roční obrat

Zkusit najít heslo Roční obrat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Roční obrat ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Roční obrat na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Roční obrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Roční obrat ve Wikislovníku

Hledat termín Roční obrat ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Roční obrat například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Roční obrat? resp. jaká je definice termínu Roční obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roční obrat, odpověď na dotaz co je to Roční obrat?. Víte např. kdo to je Čeledín? Znáte a víte kdo je Poletucha? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.