Co je to?
Definice odborného termínu, slova Roční obrat. Co znamená pojem Roční obrat z kategorie Účetnictví?

Co je Roční obrat? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Roční obrat

Roční obrat je termín z oblasti ekonomie. Jde o pojmenování pro množství financí, které přijal ekonomický subjekt za účetní období jednoho roku. Jinak se roční výnos označuje také jako příjmy, tržby nebo výnosy. Obrat je tedy zisk a náklady. Podle obratu firmy se pak určí, zda bude firma plátcem DPH.
Díky obratu se dá sledovat, jak se firma vyvíjí, jak je úspěšná na trhu a je také podkladem pro finanční analýzy. Roční obrat tak sledují akcionáři, investoři i vedení firmy.


Co je to Roční obrat? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Roční obrat. Co znamená pojem Roční obrat z kategorie Účetnictví?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Roční obrat sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Roční obrat patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: heslo, pojem, popis, Roční obrat, význam, co to je, informace, definice pojmu, význam slova, slovník, přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, vysvětlení, definice, lexikon, wiki, co znamená


Pojem Roční obrat je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roční obrat ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Roční obrat ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Roční obrat na Google.cz

Hledat termín Roční obrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Roční obrat ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Roční obrat na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Roční obrat například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Roční obrat? resp. co je to Roční obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roční obrat, odpověď na dotaz co je to Roční obrat?. Víte např. kdo to je Optometrista? Znáte a víte kdo je Jana Mařasová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Roční obrat i v jiné sekci než je kategorie Účetnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.