Co je to?
Odborný výraz, definice slova Duatlon. Co znamená pojem Duatlon z kategorie Sport?

Co je Duatlon?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Duatlon?

Duatlon patří k atletickým disciplínám. Označuje se jako mladší disciplína vycházející z triatlonu, při které však chybí plavání. Nejedná se o olympijský sport. Má část běžeckou, po ní následuje cyklistika, a závod je uzavřen o pět během. Závodník se musí snažit o absolvování všech částí za sebou v co nejkratším čase.
Může mít podobu sprintu, kdy se běží pět km, pak 20 km na kole a 2,5 km běhu, nebo krátkého a dlouhého duatlonu. V krátkém duatlonu se běží 10km, jede 40 km a na závěr běží 5km. Dlouhý duatlon má běh na 10km, pak jízdu 60km a na závěr běh 10km. V současnosti duatlon poněkud ztratil na popularitě, přednost mívá klasický triatlon.


Co je to Duatlon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Duatlon. Co znamená pojem Duatlon z kategorie Sport?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Duatlon doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Duatlon se nachází v sekci sport

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, sport, definice, sport, vysvětlení, definice pojmu, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví, co je to Duatlon?, formulace, co to je, odborný výraz, informace, heslo, termín, popis


Pojem Duatlon je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Duatlon píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Duatlon je atletická disciplína, která se skládá z běžecké části, následované cyklistickou částí a ukončena opět běžeckou částí. Závodník musí absolvovat všechny disciplíny co nejrychleji za sebou.

Další informační zdroje

Najít pojem Duatlon ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Duatlon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Duatlon na Google obrázcích

Najít pojem Duatlon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Duatlon ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Duatlon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Duatlon například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co je to Duatlon? resp. co znamená Duatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duatlon, odpověď na dotaz co je to Duatlon?. Víte např. kdo to je Kateřina Veliká? Znáte a víte kdo je Vozka? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, voleyball žena, duatlon, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?