Co je to?
Definice výrazu, termínu Duatlon. Co znamená odborný pojem Duatlon z kategorie Sport?

Co je to Duatlon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Duatlon?

Duatlon patří k atletickým disciplínám. Označuje se jako mladší disciplína vycházející z triatlonu, při které však chybí plavání. Nejedná se o olympijský sport. Má část běžeckou, po ní následuje cyklistika, a závod je uzavřen o pět během. Závodník se musí snažit o absolvování všech částí za sebou v co nejkratším čase.
Může mít podobu sprintu, kdy se běží pět km, pak 20 km na kole a 2,5 km běhu, nebo krátkého a dlouhého duatlonu. V krátkém duatlonu se běží 10km, jede 40 km a na závěr běží 5km. Dlouhý duatlon má běh na 10km, pak jízdu 60km a na závěr běh 10km. V současnosti duatlon poněkud ztratil na popularitě, přednost mívá klasický triatlon.


Co je to Duatlon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Duatlon. Co znamená odborný pojem Duatlon z kategorie Sport?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Duatlon patří do sekce Sport

Klíčová slova: definice pojmu, popis, terminologie, názvosloví, pojem, význam slova, přesný význam, Duatlon, co znamená, slovník, přesný výraz, wiki, co to je, definice, Sport, vysvětlení, formulace, odborné názvosloví


Pojem Duatlon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Duatlon dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Duatlon je atletická disciplína, která se skládá z běžecké části, následované cyklistickou částí a ukončena opět běžeckou částí. Závodník musí absolvovat všechny disciplíny co nejrychleji za sebou.

Pro další informace o termínu Duatlon zkuste tyto odkazy

Najít heslo Duatlon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Duatlon na Youtube

Najít slovo Duatlon na Google.cz

Vyhledat termín Duatlon ve Wikislovníku

Najít termín Duatlon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Duatlon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Duatlon například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Duatlon? resp. jaký je význam slova Duatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duatlon, odpověď na dotaz co je to Duatlon?. Víte např. kdo to je Kominík? Znáte a víte kdo je Víla? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Duatlon i v jiných kategoriích (než Sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?