Co je to?
Výraz, termín, definice slova Duatlon. Co znamená odborný pojem Duatlon z kategorie Sport?

Co je to Duatlon? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Duatlon?

Duatlon patří k atletickým disciplínám. Označuje se jako mladší disciplína vycházející z triatlonu, při které však chybí plavání. Nejedná se o olympijský sport. Má část běžeckou, po ní následuje cyklistika, a závod je uzavřen o pět během. Závodník se musí snažit o absolvování všech částí za sebou v co nejkratším čase.
Může mít podobu sprintu, kdy se běží pět km, pak 20 km na kole a 2,5 km běhu, nebo krátkého a dlouhého duatlonu. V krátkém duatlonu se běží 10km, jede 40 km a na závěr běží 5km. Dlouhý duatlon má běh na 10km, pak jízdu 60km a na závěr běh 10km. V současnosti duatlon poněkud ztratil na popularitě, přednost mívá klasický triatlon.


Co je to Duatlon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Duatlon. Co znamená odborný pojem Duatlon z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Duatlon s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Duatlon je v kategorii sport

Klíčová slova: co znamená, terminologie, odborný výraz, heslo, synonymum, definice, přesný výraz, slovník, definice pojmu, lexikon, Duatlon, význam slova, přesný význam, co to je, popis, význam, názvosloví, pojem


Pojem Duatlon je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Duatlon?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Duatlon je atletická disciplína, která se skládá z běžecké části, následované cyklistickou částí a ukončena opět běžeckou částí. Závodník musí absolvovat všechny disciplíny co nejrychleji za sebou.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Duatlon ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Duatlon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Duatlon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Duatlon ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Duatlon ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Duatlon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Duatlon například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Duatlon? resp. co znamená Duatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duatlon, odpověď na dotaz co je to Duatlon?. Víte např. kdo to je Jessica Biel? Znáte a víte kdo je Prognostik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?