Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kortikoidy. Co znamená pojem Kortikoidy z kategorie Lékařství?

Co je to Kortikoidy? Význam slova

Co znamená termín Kortikoidy? Vysvětlení pojmu, definice hesla

V lékařství se můžete setkat s poměrně účinnými syntetickými steroidními hormony, které jsou velice podobné hormonu kortizol. Kortikoidy jsou samozřejmě poměrně účinné, nicméně najdeme u nich i celou řadu negativ, jelikož fungují na principu tlumení imunitního systému. Bývají obsaženy taktéž v různých mastech nebo emulzích.


Co je to Kortikoidy? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kortikoidy. Co znamená pojem Kortikoidy z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kortikoidy? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kortikoidy je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, heslo, definice, odborné názvosloví, pojem, význam pojmu, co znamená, slovo, terminologie, Lékařství, přesný význam, definice pojmu, popis, synonymum, přesný výraz, terminus technicus, wiki


Pojem Kortikoidy je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kortikoidy?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kortikoidy jsou syntetické chemické látky, které mají stejnou strukturu jako hormony z kůry nadledvin – kortikosteroidy. Jejich účinek je široký a hlavní využití v medicíně je tlumení imunitního systému na mnoha úrovních, a mohou tak tedy zablokovat silnou autoimunitní či alergickou reakci, například u astmatu nebo u atopického ekzému. Pojem kortikoidy se někdy nesprávně používá pro označení kortikosteroidů.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Kortikoidy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kortikoidy ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kortikoidy ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Kortikoidy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Kortikoidy ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kortikoidy na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kortikoidy například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kortikoidy? resp. co znamená slovo Kortikoidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kortikoidy, odpověď na dotaz co je to Kortikoidy?. Víte např. kdo to je Lingvista? Znáte a víte kdo je Apoštol? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kortikoidy v jiné sekci než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?