Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kortikoidy. Co znamená pojem Kortikoidy z kategorie Lékařství?

Co je to Kortikoidy? Význam slova

Co znamená termín Kortikoidy? Vysvětlení pojmu, definice hesla

V lékařství se můžete setkat s poměrně účinnými syntetickými steroidními hormony, které jsou velice podobné hormonu kortizol. Kortikoidy jsou samozřejmě poměrně účinné, nicméně najdeme u nich i celou řadu negativ, jelikož fungují na principu tlumení imunitního systému. Bývají obsaženy taktéž v různých mastech nebo emulzích.


Co je to Kortikoidy? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kortikoidy. Co znamená pojem Kortikoidy z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kortikoidy doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kortikoidy se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovník, formulace, lexikon, co to je, význam slova, význam pojmu, co znamená, přesný výraz, terminus technicus, slovo, Kortikoidy, význam, odborné názvosloví, Lékařství, terminologie, heslo, Lékařství, co je to Kortikoidy?


Pojem Kortikoidy je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kortikoidy? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kortikoidy jsou syntetické chemické látky, které mají stejnou strukturu jako hormony z kůry nadledvin – kortikosteroidy. Jejich účinek je široký a hlavní využití v medicíně je tlumení imunitního systému na mnoha úrovních, a mohou tak tedy zablokovat silnou autoimunitní či alergickou reakci, například u astmatu nebo u atopického ekzému. Pojem kortikoidy se někdy nesprávně používá pro označení kortikosteroidů.

Další informační zdroje o slovu Kortikoidy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kortikoidy ve Wikimedia Commons

Najít výraz Kortikoidy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Kortikoidy ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Kortikoidy ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Kortikoidy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kortikoidy ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kortikoidy například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Kortikoidy? resp. jaká je definice termínu Kortikoidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kortikoidy, odpověď na dotaz co je to Kortikoidy?. Víte např. kdo to je Ombudsman? Znáte a víte kdo je Papež? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?