Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kortikoidy. Co znamená pojem Kortikoidy z kategorie Lékařství?

Co je to Kortikoidy? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kortikoidy

V lékařství se můžete setkat s poměrně účinnými syntetickými steroidními hormony, které jsou velice podobné hormonu kortizol. Kortikoidy jsou samozřejmě poměrně účinné, nicméně najdeme u nich i celou řadu negativ, jelikož fungují na principu tlumení imunitního systému. Bývají obsaženy taktéž v různých mastech nebo emulzích.


Co je to Kortikoidy? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kortikoidy. Co znamená pojem Kortikoidy z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Kortikoidy můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kortikoidy je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, termín, formulace, wiki, slovo, informace, Kortikoidy, definice, terminus technicus, pojem, co to je, odborné názvosloví, význam pojmu, terminologie, význam, co znamená, Lékařství, synonymum


Pojem Kortikoidy je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kortikoidy? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kortikoidy jsou syntetické chemické látky, které mají stejnou strukturu jako hormony z kůry nadledvin – kortikosteroidy. Jejich účinek je široký a hlavní využití v medicíně je tlumení imunitního systému na mnoha úrovních, a mohou tak tedy zablokovat silnou autoimunitní či alergickou reakci, například u astmatu nebo u atopického ekzému. Pojem kortikoidy se někdy nesprávně používá pro označení kortikosteroidů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Kortikoidy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kortikoidy ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Kortikoidy ve vyhledávači Qwant

Najít termín Kortikoidy ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Kortikoidy ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kortikoidy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kortikoidy například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kortikoidy? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kortikoidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kortikoidy, odpověď na dotaz co je to Kortikoidy?. Víte např. kdo to je Marek Vašut? Znáte a víte kdo je Papež? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?