Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kortikoidy. Co znamená odborný pojem Kortikoidy z kategorie Lékařství?

Co je to Kortikoidy? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kortikoidy

V lékařství se můžete setkat s poměrně účinnými syntetickými steroidními hormony, které jsou velice podobné hormonu kortizol. Kortikoidy jsou samozřejmě poměrně účinné, nicméně najdeme u nich i celou řadu negativ, jelikož fungují na principu tlumení imunitního systému. Bývají obsaženy taktéž v různých mastech nebo emulzích.


Co je to Kortikoidy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kortikoidy. Co znamená odborný pojem Kortikoidy z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Kortikoidy se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: formulace, význam, terminologie, co to je, význam slova, termín, co je to Kortikoidy?, slovník, pojem, popis, význam pojmu, synonymum, Kortikoidy, definice pojmu, definice, lexikon, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Kortikoidy je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kortikoidy dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kortikoidy jsou syntetické chemické látky, které mají stejnou strukturu jako hormony z kůry nadledvin – kortikosteroidy. Jejich účinek je široký a hlavní využití v medicíně je tlumení imunitního systému na mnoha úrovních, a mohou tak tedy zablokovat silnou autoimunitní či alergickou reakci, například u astmatu nebo u atopického ekzému. Pojem kortikoidy se někdy nesprávně používá pro označení kortikosteroidů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Kortikoidy ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kortikoidy ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Kortikoidy ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Kortikoidy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kortikoidy ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Kortikoidy ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kortikoidy například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili co znamená Kortikoidy? resp. jaká je definice slova Kortikoidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kortikoidy, odpověď na dotaz co je to Kortikoidy?. Víte např. kdo to je Jake Gyllenhaal? Znáte a víte kdo je Apoštol? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?