Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kortikoidy. Co znamená pojem Kortikoidy z kategorie Lékařství?

Co je to Kortikoidy? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kortikoidy?

V lékařství se můžete setkat s poměrně účinnými syntetickými steroidními hormony, které jsou velice podobné hormonu kortizol. Kortikoidy jsou samozřejmě poměrně účinné, nicméně najdeme u nich i celou řadu negativ, jelikož fungují na principu tlumení imunitního systému. Bývají obsaženy taktéž v různých mastech nebo emulzích.


Co je to Kortikoidy? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kortikoidy. Co znamená pojem Kortikoidy z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kortikoidy můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kortikoidy je v sekci Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, heslo, přesný význam, odborný výraz, význam pojmu, formulace, co znamená, slovo, lexikon, co to je, co je to Kortikoidy?, Kortikoidy, definice, význam, termín, Lékařství, terminus technicus, slovník


Pojem Kortikoidy je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kortikoidy?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kortikoidy jsou syntetické chemické látky, které mají stejnou strukturu jako hormony z kůry nadledvin – kortikosteroidy. Jejich účinek je široký a hlavní využití v medicíně je tlumení imunitního systému na mnoha úrovních, a mohou tak tedy zablokovat silnou autoimunitní či alergickou reakci, například u astmatu nebo u atopického ekzému. Pojem kortikoidy se někdy nesprávně používá pro označení kortikosteroidů.

Pro více informací o heslu Kortikoidy zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Kortikoidy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kortikoidy na Youtube

Vyhledat pojem Kortikoidy ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Kortikoidy ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kortikoidy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kortikoidy ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kortikoidy například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kortikoidy? resp. co to je Kortikoidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kortikoidy, odpověď na dotaz co je to Kortikoidy?. Víte např. kdo to je Antonín Novotný? Znáte a víte kdo je Apoštol? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?