Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aproximace. Co znamená pojem Aproximace z kategorie Matematika?

Co to je Aproximace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Aproximace?

Přiblížení k nepřesnému a špatně vyjádřitelnému výsledku. Aproximace vyjadřuje přiblížení k něčemu, co nelze přesně analyticky vyjádřit. Používá se v matematice nebo ve fyzice tam, kde dostupné metody analýz a výpočtů jsou příliš složité a nenabízejí přesný výsledek. Aproximace poskytuje řešení a zjednodušuje složitost problému.


Co je to Aproximace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aproximace. Co znamená pojem Aproximace z kategorie Matematika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Aproximace s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aproximace patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: přesný výraz, terminologie, Matematika, význam slova, informace, pojem, Aproximace, co znamená, slovník, názvosloví, wiki, terminus technicus, synonymum, formulace, termín, význam pojmu, Matematika, odborné názvosloví


Pojem Aproximace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Aproximace píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Aproximace (přiblížení) je znázornění něčeho, co není přesné, ale je to stále dost blízko na to, aby to bylo použitelné. I když je nejčastěji používána na čísla, používá se i na matematické funkce, tvary a fyzikální zákony.

Jiné informační zdroje o pojmu Aproximace

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aproximace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aproximace ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Aproximace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Aproximace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Aproximace ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Aproximace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aproximace například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Aproximace? resp. jaký je význam slova Aproximace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aproximace, odpověď na dotaz co je to Aproximace?. Víte např. kdo to je Čobolák? Znáte a víte kdo je Kardinál? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?