Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aproximace. Co znamená odborný pojem Aproximace z kategorie Matematika?

Co je to Aproximace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aproximace?

Přiblížení k nepřesnému a špatně vyjádřitelnému výsledku. Aproximace vyjadřuje přiblížení k něčemu, co nelze přesně analyticky vyjádřit. Používá se v matematice nebo ve fyzice tam, kde dostupné metody analýz a výpočtů jsou příliš složité a nenabízejí přesný výsledek. Aproximace poskytuje řešení a zjednodušuje složitost problému.


Co je to Aproximace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aproximace. Co znamená odborný pojem Aproximace z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Aproximace? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Aproximace patří do sekce matematika

Klíčová slova: názvosloví, termín, Aproximace, co to je, odborné názvosloví, slovo, formulace, co znamená, heslo, terminus technicus, synonymum, matematika, popis, matematika, přesný výraz, co je to Aproximace?, odborný výraz, význam


Pojem Aproximace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aproximace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aproximace (přiblížení) je znázornění něčeho, co není přesné, ale je to stále dost blízko na to, aby to bylo použitelné. I když je nejčastěji používána na čísla, používá se i na matematické funkce, tvary a fyzikální zákony.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Aproximace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Aproximace na Youtube

Hledat heslo Aproximace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aproximace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aproximace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Aproximace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aproximace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Aproximace? resp. co to je Aproximace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aproximace, odpověď na dotaz co je to Aproximace?. Víte např. kdo to je Gejša? Znáte a víte kdo je Docent? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než matematika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?