Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aproximace. Co znamená pojem Aproximace z kategorie Matematika?

Co to je Aproximace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Aproximace

Přiblížení k nepřesnému a špatně vyjádřitelnému výsledku. Aproximace vyjadřuje přiblížení k něčemu, co nelze přesně analyticky vyjádřit. Používá se v matematice nebo ve fyzice tam, kde dostupné metody analýz a výpočtů jsou příliš složité a nenabízejí přesný výsledek. Aproximace poskytuje řešení a zjednodušuje složitost problému.


Co je to Aproximace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aproximace. Co znamená pojem Aproximace z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aproximace je v sekci Matematika

Klíčová slova: Aproximace, co to je, lexikon, názvosloví, termín, terminus technicus, slovo, vysvětlení, význam slova, definice pojmu, co znamená, význam pojmu, terminologie, synonymum, význam, slovník, heslo, informace


Pojem Aproximace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Aproximace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aproximace (přiblížení) je znázornění něčeho, co není přesné, ale je to stále dost blízko na to, aby to bylo použitelné. I když je nejčastěji používána na čísla, používá se i na matematické funkce, tvary a fyzikální zákony.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Aproximace na Youtube

Vyhledat pojem Aproximace ve Wikislovníku

Hledat výraz Aproximace na Google.cz

Zkusit najít termín Aproximace ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Aproximace ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Aproximace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Aproximace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Aproximace? resp. co znamená výraz Aproximace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aproximace, odpověď na dotaz co je to Aproximace?. Víte např. kdo to je Eva Hrušková? Znáte a víte kdo je Kardinál? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?