Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aproximace. Co znamená odborný pojem Aproximace z kategorie Matematika?

Co je to Aproximace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Aproximace?

Přiblížení k nepřesnému a špatně vyjádřitelnému výsledku. Aproximace vyjadřuje přiblížení k něčemu, co nelze přesně analyticky vyjádřit. Používá se v matematice nebo ve fyzice tam, kde dostupné metody analýz a výpočtů jsou příliš složité a nenabízejí přesný výsledek. Aproximace poskytuje řešení a zjednodušuje složitost problému.


Co je to Aproximace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aproximace. Co znamená odborný pojem Aproximace z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Aproximace? Pak se o ní podělte s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Aproximace je v kategorii matematika

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, lexikon, význam slova, popis, terminologie, wiki, význam pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, co znamená, co to je, formulace, vysvětlení, terminus technicus, matematika, význam, matematika


Pojem Aproximace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Aproximace píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Aproximace (přiblížení) je znázornění něčeho, co není přesné, ale je to stále dost blízko na to, aby to bylo použitelné. I když je nejčastěji používána na čísla, používá se i na matematické funkce, tvary a fyzikální zákony.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aproximace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Aproximace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Aproximace na Google.cz

Hledat slovo Aproximace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aproximace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Aproximace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Aproximace například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Aproximace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aproximace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aproximace, odpověď na dotaz co je to Aproximace?. Víte např. kdo to je Separatista? Znáte a víte kdo je Profesor? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?