Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aproximace. Co znamená slovo Aproximace z kategorie Matematika?

Co je Aproximace?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Aproximace

Přiblížení k nepřesnému a špatně vyjádřitelnému výsledku. Aproximace vyjadřuje přiblížení k něčemu, co nelze přesně analyticky vyjádřit. Používá se v matematice nebo ve fyzice tam, kde dostupné metody analýz a výpočtů jsou příliš složité a nenabízejí přesný výsledek. Aproximace poskytuje řešení a zjednodušuje složitost problému.


Co je to Aproximace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aproximace. Co znamená slovo Aproximace z kategorie Matematika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Aproximace s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Aproximace patří do kategorie matematika

Klíčová slova: co znamená, význam slova, matematika, lexikon, terminus technicus, význam, odborný výraz, termín, wiki, slovník, slovo, definice, matematika, Aproximace, terminologie, synonymum, vysvětlení, co je to Aproximace?


Pojem Aproximace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Aproximace?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aproximace (přiblížení) je znázornění něčeho, co není přesné, ale je to stále dost blízko na to, aby to bylo použitelné. I když je nejčastěji používána na čísla, používá se i na matematické funkce, tvary a fyzikální zákony.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Aproximace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Aproximace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Aproximace na Google obrázcích

Najít slovo Aproximace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Aproximace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aproximace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Aproximace například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Aproximace? resp. co znamená výraz Aproximace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aproximace, odpověď na dotaz co je to Aproximace?. Víte např. kdo to je Včelař? Znáte a víte kdo je Docent? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než matematika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?