Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolonie. Co znamená odborný pojem Kolonie z kategorie Politika?

Co je to Kolonie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kolonie

Kolonie označuje buď určité závislé město nebo území, které nemá vládu a patří k nějakému státu, ale není přímou součástí území tohoto státu. Historicky se označení kolonie používalo pro vzdálená území osídlená a ovládaná jiným státem, například zámořské osady nebo městské kolonie.
Latinské slovo colonia bylo využíváno i jako jméno, u nás je příkladem Kolín. Jako kolonie byla označována i území s nízkým počtem obyvatel, která byla nabízena osadníkům z jiných přelidněných států.


Co je to Kolonie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolonie. Co znamená odborný pojem Kolonie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kolonie? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Kolonie patří do sekce politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovník, terminologie, popis, přesný význam, co je to Kolonie?, vysvětlení, informace, Kolonie, význam slova, co to je, odborný výraz, slovo, formulace, termín, terminus technicus, význam pojmu, názvosloví


Pojem Kolonie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kolonie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kolonie je závislé území nebo město bez vlastní vlády, které patří nějakému státu, ale není součástí jeho území. Od kolonií je třeba odlišovat satelitní státy a dominia s vlastní vládou a oficiálně nezávislá, i když mohou být de facto ovládána jiným státem (státy RVHP). V historii se slovem kolonie označovaly odlišné formy vzdáleného osidlování čili kolonizace.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Kolonie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolonie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Kolonie ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Kolonie na Google.cz

Hledat výraz Kolonie ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kolonie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolonie například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kolonie? resp. jaká je definice termínu Kolonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonie, odpověď na dotaz co je to Kolonie?. Víte např. kdo to je Ladislav Županič? Znáte a víte kdo je Mešuge? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kolonie v jiné sekci než politika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.