Co je to?
Odborný výraz, definice slova Deontologie. Co znamená slovo Deontologie z kategorie Filozofie?

Co je Deontologie? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Deontologie?

Deontologie zahrnuje oblast etiky, která se zabývá povinností a morálkou. Tato filozofická etika tvrdí, že člověk by měl jednat a rozhodovat se podle jasně daných zásad povinnosti a neměl by posuzovat správné a nesprávné jednání podle jeho důsledků. Snaží se sladit morálku a vlastní zájem.
Pojem deontologie se užívá i v lékařské etice. Ta se zabývá profesionálními, morálními i právními povinnostmi. Pod tento význam deontologie patří i pravidla chování lékaře vůči nemocným.


Co je to Deontologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Deontologie. Co znamená slovo Deontologie z kategorie Filozofie?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Deontologie se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Deontologie patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: co je to Deontologie?, slovník, význam pojmu, definice, odborný výraz, Deontologie, terminus technicus, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, slovo, popis, synonymum, přesný význam, definice pojmu, filozofie, pojem, terminologie


Pojem Deontologie je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Deontologie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deontologie nebo deontologická etika (z řec. to deon, vyžadované, povinné, povinnost) je směr normativní filosofické etiky, který soudí, že člověk se má rozhodovat a jednat podle pevných zásad povinnosti, v protikladu k utilitarismu a konsekvencialismu, který správnost a nesprávnost jednání odvozuje z jeho důsledků.

Jiné zdroje informací o pojmu Deontologie

Zkusit najít frázi Deontologie na Google.cz

Najít výraz Deontologie ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Deontologie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Deontologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Deontologie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deontologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Deontologie například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Deontologie? resp. co je to Deontologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deontologie, odpověď na dotaz co je to Deontologie?. Víte např. kdo to je Eckhart Tolle? Znáte a víte kdo je Příživník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v filozofie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.