Co je to?
Definice výrazu Deontologie. Co znamená odborný pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Co to je Deontologie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Deontologie?

Deontologie zahrnuje oblast etiky, která se zabývá povinností a morálkou. Tato filozofická etika tvrdí, že člověk by měl jednat a rozhodovat se podle jasně daných zásad povinnosti a neměl by posuzovat správné a nesprávné jednání podle jeho důsledků. Snaží se sladit morálku a vlastní zájem.
Pojem deontologie se užívá i v lékařské etice. Ta se zabývá profesionálními, morálními i právními povinnostmi. Pod tento význam deontologie patří i pravidla chování lékaře vůči nemocným.


Co je to Deontologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Deontologie. Co znamená odborný pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Deontologie? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Deontologie patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, odborný výraz, vysvětlení, terminologie, přesný výraz, Filozofie, lexikon, definice, odborné názvosloví, heslo, význam pojmu, slovník, názvosloví, co je to Deontologie?, co znamená, pojem, terminus technicus, slovo


Pojem Deontologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Deontologie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Deontologie nebo deontologická etika (z řec. to deon, vyžadované, povinné, povinnost) je směr normativní filosofické etiky, který soudí, že člověk se má rozhodovat a jednat podle pevných zásad povinnosti, v protikladu k utilitarismu a konsekvencialismu, který správnost a nesprávnost jednání odvozuje z jeho důsledků.

Další informační zdroje o slovu Deontologie

Hledat heslo Deontologie ve Wikislovníku

Najít heslo Deontologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Deontologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Deontologie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Deontologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deontologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Deontologie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Deontologie? resp. co přesně znamená slovo Deontologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deontologie, odpověď na dotaz co je to Deontologie?. Víte např. kdo to je Gérard Depardieu? Znáte a víte kdo je Determinista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.