Co je to?
Definice výrazu Deontologie. Co znamená odborný pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Co to je Deontologie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Deontologie?

Deontologie zahrnuje oblast etiky, která se zabývá povinností a morálkou. Tato filozofická etika tvrdí, že člověk by měl jednat a rozhodovat se podle jasně daných zásad povinnosti a neměl by posuzovat správné a nesprávné jednání podle jeho důsledků. Snaží se sladit morálku a vlastní zájem.
Pojem deontologie se užívá i v lékařské etice. Ta se zabývá profesionálními, morálními i právními povinnostmi. Pod tento význam deontologie patří i pravidla chování lékaře vůči nemocným.


Co je to Deontologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Deontologie. Co znamená odborný pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Deontologie sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Deontologie je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: pojem, co znamená, přesný význam, terminologie, význam, odborný výraz, slovo, heslo, význam slova, Filozofie, vysvětlení, definice, informace, přesný výraz, co je to Deontologie?, definice pojmu, Deontologie, terminus technicus


Pojem Deontologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Deontologie dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Deontologie nebo deontologická etika (z řec. to deon, vyžadované, povinné, povinnost) je směr normativní filosofické etiky, který soudí, že člověk se má rozhodovat a jednat podle pevných zásad povinnosti, v protikladu k utilitarismu a konsekvencialismu, který správnost a nesprávnost jednání odvozuje z jeho důsledků.

Zkuste zjistit více informací o slovu Deontologie v následujících zdrojích

Hledat termín Deontologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Deontologie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Deontologie na Google.cz

Vyhledat pojem Deontologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Deontologie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deontologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Deontologie například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Deontologie? resp. co znamená výraz Deontologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deontologie, odpověď na dotaz co je to Deontologie?. Víte např. kdo to je Kaskadér? Znáte a víte kdo je Adamita? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Deontologie i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.