Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deontologie. Co znamená odborný pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Co je to Deontologie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Deontologie?

Deontologie zahrnuje oblast etiky, která se zabývá povinností a morálkou. Tato filozofická etika tvrdí, že člověk by měl jednat a rozhodovat se podle jasně daných zásad povinnosti a neměl by posuzovat správné a nesprávné jednání podle jeho důsledků. Snaží se sladit morálku a vlastní zájem.
Pojem deontologie se užívá i v lékařské etice. Ta se zabývá profesionálními, morálními i právními povinnostmi. Pod tento význam deontologie patří i pravidla chování lékaře vůči nemocným.


Co je to Deontologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deontologie. Co znamená odborný pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Deontologie s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Deontologie se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: lexikon, informace, heslo, význam pojmu, přesný význam, wiki, pojem, odborný výraz, synonymum, filozofie, Deontologie, terminologie, filozofie, terminus technicus, co znamená, slovo, odborné názvosloví, popis


Pojem Deontologie je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Deontologie dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Deontologie nebo deontologická etika (z řec. to deon, vyžadované, povinné, povinnost) je směr normativní filosofické etiky, který soudí, že člověk se má rozhodovat a jednat podle pevných zásad povinnosti, v protikladu k utilitarismu a konsekvencialismu, který správnost a nesprávnost jednání odvozuje z jeho důsledků.

Další informační zdroje

Hledat heslo Deontologie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deontologie ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Deontologie na Google.cz

Zkusit najít slovo Deontologie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Deontologie ve Wikislovníku

Najít heslo Deontologie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Deontologie například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Deontologie? resp. co to je Deontologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deontologie, odpověď na dotaz co je to Deontologie?. Víte např. kdo to je Rajda? Znáte a víte kdo je Příživník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.