Co je to?
Definice výrazu Deontologie. Co znamená odborný pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Co to je Deontologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Deontologie?

Deontologie zahrnuje oblast etiky, která se zabývá povinností a morálkou. Tato filozofická etika tvrdí, že člověk by měl jednat a rozhodovat se podle jasně daných zásad povinnosti a neměl by posuzovat správné a nesprávné jednání podle jeho důsledků. Snaží se sladit morálku a vlastní zájem.
Pojem deontologie se užívá i v lékařské etice. Ta se zabývá profesionálními, morálními i právními povinnostmi. Pod tento význam deontologie patří i pravidla chování lékaře vůči nemocným.


Co je to Deontologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Deontologie. Co znamená odborný pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Deontologie se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, význam, definice, terminologie, co znamená, Filozofie, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, Filozofie, co je to Deontologie?, Deontologie, terminus technicus, synonymum, co to je, lexikon, slovo


Pojem Deontologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Deontologie píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deontologie nebo deontologická etika (z řec. to deon, vyžadované, povinné, povinnost) je směr normativní filosofické etiky, který soudí, že člověk se má rozhodovat a jednat podle pevných zásad povinnosti, v protikladu k utilitarismu a konsekvencialismu, který správnost a nesprávnost jednání odvozuje z jeho důsledků.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Deontologie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Deontologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Deontologie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Deontologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deontologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Deontologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Deontologie například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Deontologie? resp. co přesně označuje termín Deontologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deontologie, odpověď na dotaz co je to Deontologie?. Víte např. kdo to je Vojtěch Pikal? Znáte a víte kdo je Adamita? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Filozofie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.