Co je to?
Definice výrazu Deontologie. Co znamená odborný pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Co to je Deontologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Deontologie

Deontologie zahrnuje oblast etiky, která se zabývá povinností a morálkou. Tato filozofická etika tvrdí, že člověk by měl jednat a rozhodovat se podle jasně daných zásad povinnosti a neměl by posuzovat správné a nesprávné jednání podle jeho důsledků. Snaží se sladit morálku a vlastní zájem.
Pojem deontologie se užívá i v lékařské etice. Ta se zabývá profesionálními, morálními i právními povinnostmi. Pod tento význam deontologie patří i pravidla chování lékaře vůči nemocným.


Co je to Deontologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Deontologie. Co znamená odborný pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Deontologie s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Deontologie se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: informace, význam slova, pojem, význam, vysvětlení, definice, synonymum, slovník, slovo, popis, formulace, terminus technicus, heslo, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, Filozofie


Pojem Deontologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Deontologie píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Deontologie nebo deontologická etika (z řec. to deon, vyžadované, povinné, povinnost) je směr normativní filosofické etiky, který soudí, že člověk se má rozhodovat a jednat podle pevných zásad povinnosti, v protikladu k utilitarismu a konsekvencialismu, který správnost a nesprávnost jednání odvozuje z jeho důsledků.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Deontologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Deontologie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Deontologie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deontologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Deontologie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Deontologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Deontologie například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Deontologie? resp. jaká je definice slova Deontologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deontologie, odpověď na dotaz co je to Deontologie?. Víte např. kdo to je Nástrojař? Znáte a víte kdo je Sodomita? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.