Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Deontologie. Co znamená pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Co to je Deontologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Deontologie

Deontologie zahrnuje oblast etiky, která se zabývá povinností a morálkou. Tato filozofická etika tvrdí, že člověk by měl jednat a rozhodovat se podle jasně daných zásad povinnosti a neměl by posuzovat správné a nesprávné jednání podle jeho důsledků. Snaží se sladit morálku a vlastní zájem.
Pojem deontologie se užívá i v lékařské etice. Ta se zabývá profesionálními, morálními i právními povinnostmi. Pod tento význam deontologie patří i pravidla chování lékaře vůči nemocným.


Co je to Deontologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Deontologie. Co znamená pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Deontologie je v kategorii filozofie

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, terminologie, termín, význam slova, přesný význam, slovník, co znamená, odborné názvosloví, terminus technicus, popis, filozofie, wiki, co je to Deontologie?, lexikon, názvosloví, význam pojmu, definice


Pojem Deontologie je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deontologie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deontologie nebo deontologická etika (z řec. to deon, vyžadované, povinné, povinnost) je směr normativní filosofické etiky, který soudí, že člověk se má rozhodovat a jednat podle pevných zásad povinnosti, v protikladu k utilitarismu a konsekvencialismu, který správnost a nesprávnost jednání odvozuje z jeho důsledků.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Deontologie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Deontologie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Deontologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Deontologie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Deontologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Deontologie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Deontologie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Deontologie? resp. co znamená Deontologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deontologie, odpověď na dotaz co je to Deontologie?. Víte např. kdo to je Švagrová? Znáte a víte kdo je Sodomita? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.