Co je to?
Definice výrazu Deontologie. Co znamená odborný pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Co to je Deontologie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Deontologie?

Deontologie zahrnuje oblast etiky, která se zabývá povinností a morálkou. Tato filozofická etika tvrdí, že člověk by měl jednat a rozhodovat se podle jasně daných zásad povinnosti a neměl by posuzovat správné a nesprávné jednání podle jeho důsledků. Snaží se sladit morálku a vlastní zájem.
Pojem deontologie se užívá i v lékařské etice. Ta se zabývá profesionálními, morálními i právními povinnostmi. Pod tento význam deontologie patří i pravidla chování lékaře vůči nemocným.


Co je to Deontologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Deontologie. Co znamená odborný pojem Deontologie z kategorie Filozofie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Deontologie? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Deontologie je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, vysvětlení, wiki, Filozofie, definice pojmu, lexikon, význam slova, informace, Filozofie, definice, co je to Deontologie?, popis, terminologie, pojem, Deontologie, heslo, význam pojmu, odborný výraz


Pojem Deontologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Deontologie dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deontologie nebo deontologická etika (z řec. to deon, vyžadované, povinné, povinnost) je směr normativní filosofické etiky, který soudí, že člověk se má rozhodovat a jednat podle pevných zásad povinnosti, v protikladu k utilitarismu a konsekvencialismu, který správnost a nesprávnost jednání odvozuje z jeho důsledků.

Více informací o pojmu Deontologie lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Deontologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Deontologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Deontologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Deontologie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deontologie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deontologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Deontologie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Deontologie? resp. jaký je význam slova Deontologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deontologie, odpověď na dotaz co je to Deontologie?. Víte např. kdo to je Ekolog? Znáte a víte kdo je Adamita? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Deontologie v jiné sekci než Filozofie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.