Co je to?
Odborný výraz, definice slova Interaktivní tabule. Co znamená pojem Interaktivní tabule z kategorie Školství?

Co je to Interaktivní tabule? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Interaktivní tabule

Interaktivní tabule je název velkoplošné obrazovky opatřené dotykovým senzorem, interaktivní plochy větších rozměrů nebo tabule s interaktivním povrchem. Do funkční sestavy patří ještě počítač a datový projektor. Tyto prvky jsou vzájemně propojeny.
Interaktivní tabule může být stojanová nebo s pevným umístěním na stěně. Pomocí projektoru se obraz přenáší z počítače na tabuli a ovládá se nebo doplňuje dotykem prstů nebo speciálními fixami.


Co je to Interaktivní tabule? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Interaktivní tabule. Co znamená pojem Interaktivní tabule z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Interaktivní tabule je v sekci Školství

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, názvosloví, přesný výraz, terminologie, odborný výraz, wiki, slovo, Školství, co je to Interaktivní tabule?, definice, lexikon, termín, popis, význam, terminus technicus, Školství, přesný význam


Pojem Interaktivní tabule je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Interaktivní tabule?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Interaktivní tabule (anglicky interactive whiteboard, IWB) je velká interaktivní plocha, ke které je připojen počítač s datovým projektorem, případně jde o velkoplošnou obrazovku (LCD, LED, plasma) s dotykovým senzorem. Projektor promítá obraz z počítače na povrch tabule a přes ni můžeme prstem, speciálními fixy nebo dalšími nástroji ovládat počítač nebo pracovat přímo s interaktivní tabulí. Tabule je většinou připevněna přímo na stěnu, nebo může být na mobilním stojanu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Interaktivní tabule v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Interaktivní tabule ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Interaktivní tabule ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Interaktivní tabule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Interaktivní tabule ve Wikizdrojích

Najít pojem Interaktivní tabule ve vyhledávači Qwant

Najít termín Interaktivní tabule na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Interaktivní tabule například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Interaktivní tabule? resp. jaký je přesný význam slova Interaktivní tabule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interaktivní tabule, odpověď na dotaz co je to Interaktivní tabule?. Víte např. kdo to je Krupař? Znáte a víte kdo je Ambasador? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Interaktivní tabule hledat i v jiných kategoriích (než Školství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.