Co je to?
Odborný výraz, definice slova Interaktivní tabule. Co znamená pojem Interaktivní tabule z kategorie Školství?

Co je Interaktivní tabule?

Co znamená pojem, definice termínu Interaktivní tabule?

Interaktivní tabule je název velkoplošné obrazovky opatřené dotykovým senzorem, interaktivní plochy větších rozměrů nebo tabule s interaktivním povrchem. Do funkční sestavy patří ještě počítač a datový projektor. Tyto prvky jsou vzájemně propojeny.
Interaktivní tabule může být stojanová nebo s pevným umístěním na stěně. Pomocí projektoru se obraz přenáší z počítače na tabuli a ovládá se nebo doplňuje dotykem prstů nebo speciálními fixami.


Co je to Interaktivní tabule? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Interaktivní tabule. Co znamená pojem Interaktivní tabule z kategorie Školství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Interaktivní tabule s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Interaktivní tabule se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, Školství, popis, slovo, názvosloví, formulace, Školství, význam, heslo, wiki, co to je, terminus technicus, lexikon, odborný výraz, termín, definice, přesný výraz


Pojem Interaktivní tabule je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Interaktivní tabule?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Interaktivní tabule (anglicky interactive whiteboard, IWB) je velká interaktivní plocha, ke které je připojen počítač s datovým projektorem, případně jde o velkoplošnou obrazovku (LCD, LED, plasma) s dotykovým senzorem. Projektor promítá obraz z počítače na povrch tabule a přes ni můžeme prstem, speciálními fixy nebo dalšími nástroji ovládat počítač nebo pracovat přímo s interaktivní tabulí. Tabule je většinou připevněna přímo na stěnu, nebo může být na mobilním stojanu.

Hledejte pojem Interaktivní tabule v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Interaktivní tabule na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Interaktivní tabule ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Interaktivní tabule na Google obrázcích

Najít výraz Interaktivní tabule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Interaktivní tabule ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Interaktivní tabule na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Interaktivní tabule například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Interaktivní tabule? resp. jaká je definice slova Interaktivní tabule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interaktivní tabule, odpověď na dotaz co je to Interaktivní tabule?. Víte např. kdo to je Stavebník? Znáte a víte kdo je Elle King? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Interaktivní tabule i v jiné sekci než je kategorie Školství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, učitelka, interaktivní tabule, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.