Co je to?
Odborný výraz, definice slova Interaktivní tabule. Co znamená pojem Interaktivní tabule z kategorie Školství?

Co je to Interaktivní tabule? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Interaktivní tabule

Interaktivní tabule je název velkoplošné obrazovky opatřené dotykovým senzorem, interaktivní plochy větších rozměrů nebo tabule s interaktivním povrchem. Do funkční sestavy patří ještě počítač a datový projektor. Tyto prvky jsou vzájemně propojeny.
Interaktivní tabule může být stojanová nebo s pevným umístěním na stěně. Pomocí projektoru se obraz přenáší z počítače na tabuli a ovládá se nebo doplňuje dotykem prstů nebo speciálními fixami.


Co je to Interaktivní tabule? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Interaktivní tabule. Co znamená pojem Interaktivní tabule z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Interaktivní tabule s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Interaktivní tabule se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: přesný výraz, Interaktivní tabule, co je to Interaktivní tabule?, odborný výraz, názvosloví, wiki, termín, Školství, popis, slovník, co to je, význam slova, informace, formulace, heslo, definice, odborné názvosloví, význam


Pojem Interaktivní tabule je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Interaktivní tabule? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Interaktivní tabule (anglicky interactive whiteboard, IWB) je velká interaktivní plocha, ke které je připojen počítač s datovým projektorem, případně jde o velkoplošnou obrazovku (LCD, LED, plasma) s dotykovým senzorem. Projektor promítá obraz z počítače na povrch tabule a přes ni můžeme prstem, speciálními fixy nebo dalšími nástroji ovládat počítač nebo pracovat přímo s interaktivní tabulí. Tabule je většinou připevněna přímo na stěnu, nebo může být na mobilním stojanu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Interaktivní tabule na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Interaktivní tabule ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Interaktivní tabule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Interaktivní tabule ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Interaktivní tabule na Youtube

Zkusit najít termín Interaktivní tabule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Interaktivní tabule například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Interaktivní tabule? resp. co přesně znamená slovo Interaktivní tabule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interaktivní tabule, odpověď na dotaz co je to Interaktivní tabule?. Víte např. kdo to je Jana Lorencová? Znáte a víte kdo je Státní zaměstnanec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.