Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ledová káva. Co znamená odborný pojem Ledová káva z kategorie Nápoje?

Co je to Ledová káva? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ledová káva

Ledová káva je studený nápoj, žádaný především v letním období, kdy milovníci kávy nechtějí pít kávu horkou. Připravuje se stejně jako obvyklá káva, nesmí však projít varem. Přidávají se do ní kostky ledu a vše se důkladně protřepe.
Podává se většinou ve sklenici, doslazuje se podle chuti. Ledovou kávu je možno připravovat také s mlékem nebo se zmrzlinou a šlehačkou. Postup je jednoduchý – na dno sklenice se nasype led, zalije se připravenou kávou, může se umístit kopeček zmrzliny a navrch šlehačka. Někdy je možno dát zmrzlinu přímo na led a ledovou kávu již nedoslazovat. Na vršek šlehačky se často dává čokoládová dekorace, výsledek se lehce zasněží špetkou kakaa nebo skořice.


Co je to Ledová káva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ledová káva. Co znamená odborný pojem Ledová káva z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ledová káva s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ledová káva patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, názvosloví, heslo, slovo, informace, Nápoje, význam slova, slovník, wiki, lexikon, odborné názvosloví, pojem, synonymum, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Ledová káva je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ledová káva dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ledová káva je studenou variantou kávy, která je vyhledávaná převážně přes horké měsíce. Ingredience jsou stejné jako u běžné kávy jen s tím rozdílem, že tato káva neprochází varem. Do této kávy můžeme přidat i kostky ledu či samotnou zmrzlinu (záleží na druhu dané kávy a také na chuti strávníka).

Ledová káva

Ledová káva s vaflemi ve tvaru srdíčka. Autor: silviarita, zdroj: Pixabay
Ledová káva s vaflemi ve tvaru srdíčka. Autor: silviarita, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít pojem Ledová káva ve Wikislovníku

Hledat termín Ledová káva ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Ledová káva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Ledová káva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ledová káva na Youtube

Hledat heslo Ledová káva ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ledová káva například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ledová káva? resp. jaký je přesný význam slova Ledová káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ledová káva, odpověď na dotaz co je to Ledová káva?. Víte např. kdo to je Leader? Znáte a víte kdo je Tomáš Klus? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!