Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ledová káva. Co znamená odborný pojem Ledová káva z kategorie Nápoje?

Co je to Ledová káva? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ledová káva?

Ledová káva je studený nápoj, žádaný především v letním období, kdy milovníci kávy nechtějí pít kávu horkou. Připravuje se stejně jako obvyklá káva, nesmí však projít varem. Přidávají se do ní kostky ledu a vše se důkladně protřepe.
Podává se většinou ve sklenici, doslazuje se podle chuti. Ledovou kávu je možno připravovat také s mlékem nebo se zmrzlinou a šlehačkou. Postup je jednoduchý – na dno sklenice se nasype led, zalije se připravenou kávou, může se umístit kopeček zmrzliny a navrch šlehačka. Někdy je možno dát zmrzlinu přímo na led a ledovou kávu již nedoslazovat. Na vršek šlehačky se často dává čokoládová dekorace, výsledek se lehce zasněží špetkou kakaa nebo skořice.


Co je to Ledová káva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ledová káva. Co znamená odborný pojem Ledová káva z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Ledová káva) můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Ledová káva patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: nápoje, odborné názvosloví, co je to Ledová káva?, co znamená, přesný význam, co to je, terminologie, wiki, odborný výraz, význam, nápoje, slovo, termín, terminus technicus, Ledová káva, definice pojmu, přesný výraz, definice


Pojem Ledová káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ledová káva? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Ledová káva je studenou variantou kávy, která je vyhledávaná převážně přes horké měsíce. Ingredience jsou stejné jako u běžné kávy jen s tím rozdílem, že tato káva neprochází varem. Do této kávy můžeme přidat i kostky ledu či samotnou zmrzlinu (záleží na druhu dané kávy a také na chuti strávníka).

Ledová káva

Ledová káva s vaflemi ve tvaru srdíčka. Autor: silviarita, zdroj: Pixabay
Ledová káva s vaflemi ve tvaru srdíčka. Autor: silviarita, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Vyhledat heslo Ledová káva ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Ledová káva na Google.cz

Vyhledat termín Ledová káva ve Wikizdrojích

Najít termín Ledová káva ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Ledová káva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Ledová káva ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ledová káva například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Ledová káva? resp. co znamená Ledová káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ledová káva, odpověď na dotaz co je to Ledová káva?. Víte např. kdo to je Tomáš Zima? Znáte a víte kdo je Ateista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!