Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ledová káva. Co znamená slovo Ledová káva z kategorie Nápoje?

Co je Ledová káva? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ledová káva

Ledová káva je studený nápoj, žádaný především v letním období, kdy milovníci kávy nechtějí pít kávu horkou. Připravuje se stejně jako obvyklá káva, nesmí však projít varem. Přidávají se do ní kostky ledu a vše se důkladně protřepe.
Podává se většinou ve sklenici, doslazuje se podle chuti. Ledovou kávu je možno připravovat také s mlékem nebo se zmrzlinou a šlehačkou. Postup je jednoduchý – na dno sklenice se nasype led, zalije se připravenou kávou, může se umístit kopeček zmrzliny a navrch šlehačka. Někdy je možno dát zmrzlinu přímo na led a ledovou kávu již nedoslazovat. Na vršek šlehačky se často dává čokoládová dekorace, výsledek se lehce zasněží špetkou kakaa nebo skořice.


Co je to Ledová káva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ledová káva. Co znamená slovo Ledová káva z kategorie Nápoje?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ledová káva s ostatními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Ledová káva patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, terminus technicus, synonymum, význam slova, pojem, co znamená, co je to Ledová káva?, definice, vysvětlení, Ledová káva, wiki, odborné názvosloví, termín, definice pojmu, slovo, nápoje, terminologie


Pojem Ledová káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ledová káva?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ledová káva je studenou variantou kávy, která je vyhledávaná převážně přes horké měsíce. Ingredience jsou stejné jako u běžné kávy jen s tím rozdílem, že tato káva neprochází varem. Do této kávy můžeme přidat i kostky ledu či samotnou zmrzlinu (záleží na druhu dané kávy a také na chuti strávníka).

Ledová káva

Ledová káva s vaflemi ve tvaru srdíčka. Autor: silviarita, zdroj: Pixabay
Ledová káva s vaflemi ve tvaru srdíčka. Autor: silviarita, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Ledová káva hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít termín Ledová káva ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Ledová káva ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Ledová káva ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Ledová káva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ledová káva ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Ledová káva ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ledová káva například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Ledová káva? resp. co znamená výraz Ledová káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ledová káva, odpověď na dotaz co je to Ledová káva?. Víte např. kdo to je Miley Cyrus? Znáte a víte kdo je Petr Svěcený? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!