Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zákon. Co znamená pojem Zákon z kategorie Právo?

Co je to Zákon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zákon?

Lidmi obecně přijímané, platné a ustálené pravidlo. V přírodních vědách zákony popisují skutečné vztahy a souvislosti mezi pozorovanými jevy, vlastnostmi nebo objekty, které na sebe vzájemně působí. Právo považuje zákon za normu jednání, na níž se dohodla společnost, a schválili ji zákonodárci, obvykle parlament.


Co je to Zákon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zákon. Co znamená pojem Zákon z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zákon s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zákon patří do kategorie Právo

Klíčová slova: Zákon, co je to Zákon?, přesný výraz, Právo, termín, terminologie, co to je, synonymum, co znamená, definice, vysvětlení, formulace, význam pojmu, terminus technicus, wiki, definice pojmu, přesný význam, význam


Pojem Zákon je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zákon dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Zákon je obecně závazný právní předpis přijatý zákonodárným sborem (parlamentem). Pokud jde o právní sílu, jsou zákony nadřazeny podzákonným předpisům (vyhláškám a nařízením), avšak podřízeny Ústavě a ústavním zákonům a jim naroveň postaveným mezinárodním smlouvám.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Zákon ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Zákon ve Wikizdrojích

Hledat heslo Zákon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zákon ve Wikimedia Commons

Najít termín Zákon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Zákon ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zákon například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Zákon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zákon, odpověď na dotaz co je to Zákon?. Víte např. kdo to je Sadista? Znáte a víte kdo je Numismatik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.