Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zákon. Co znamená odborný pojem Zákon z kategorie Právo?

Co je to Zákon? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Zákon

Lidmi obecně přijímané, platné a ustálené pravidlo. V přírodních vědách zákony popisují skutečné vztahy a souvislosti mezi pozorovanými jevy, vlastnostmi nebo objekty, které na sebe vzájemně působí. Právo považuje zákon za normu jednání, na níž se dohodla společnost, a schválili ji zákonodárci, obvykle parlament.


Co je to Zákon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zákon. Co znamená odborný pojem Zákon z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Zákon patří do sekce právo

Klíčová slova: právo, co to je, Zákon, popis, co znamená, slovo, význam slova, formulace, co je to Zákon?, termín, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz, význam pojmu, terminologie, právo, pojem, informace


Pojem Zákon je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Zákon?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zákon je obecně závazný právní předpis přijatý zákonodárným sborem (parlamentem). Pokud jde o právní sílu, jsou zákony nadřazeny podzákonným předpisům (vyhláškám a nařízením), avšak podřízeny Ústavě a ústavním zákonům a jim naroveň postaveným mezinárodním smlouvám.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Zákon na Youtube

Najít pojem Zákon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Zákon ve Wikislovníku

Hledat pojem Zákon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Zákon ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zákon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zákon například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Zákon? resp. co přesně označuje termín Zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zákon, odpověď na dotaz co je to Zákon?. Víte např. kdo to je Pol Pot? Znáte a víte kdo je Klempíř? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.