Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zákon. Co znamená pojem Zákon z kategorie Právo?

Co to je Zákon? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Zákon

Lidmi obecně přijímané, platné a ustálené pravidlo. V přírodních vědách zákony popisují skutečné vztahy a souvislosti mezi pozorovanými jevy, vlastnostmi nebo objekty, které na sebe vzájemně působí. Právo považuje zákon za normu jednání, na níž se dohodla společnost, a schválili ji zákonodárci, obvykle parlament.


Co je to Zákon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zákon. Co znamená pojem Zákon z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zákon s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Zákon patří do kategorie právo

Klíčová slova: wiki, lexikon, termín, vysvětlení, definice pojmu, Zákon, co je to Zákon?, význam slova, význam, terminologie, synonymum, co to je, odborné názvosloví, heslo, význam pojmu, právo, terminus technicus, co znamená


Pojem Zákon je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Zákon?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zákon je obecně závazný právní předpis přijatý zákonodárným sborem (parlamentem). Pokud jde o právní sílu, jsou zákony nadřazeny podzákonným předpisům (vyhláškám a nařízením), avšak podřízeny Ústavě a ústavním zákonům a jim naroveň postaveným mezinárodním smlouvám.

Jiné zdroje informací o pojmu Zákon

Zkusit najít termín Zákon ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Zákon ve vyhledávači Qwant

Najít termín Zákon ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Zákon na Google.cz

Vyhledat termín Zákon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zákon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zákon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní už nejspíš víte co to je Zákon? resp. co se přesně ukrývá za slovem Zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zákon, odpověď na dotaz co je to Zákon?. Víte např. kdo to je Trhan? Znáte a víte kdo je Mnich? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.