Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zákon. Co znamená pojem Zákon z kategorie Právo?

Co je to Zákon? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Zákon?

Lidmi obecně přijímané, platné a ustálené pravidlo. V přírodních vědách zákony popisují skutečné vztahy a souvislosti mezi pozorovanými jevy, vlastnostmi nebo objekty, které na sebe vzájemně působí. Právo považuje zákon za normu jednání, na níž se dohodla společnost, a schválili ji zákonodárci, obvykle parlament.


Co je to Zákon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zákon. Co znamená pojem Zákon z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Zákon sdílejte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zákon je v kategorii Právo

Klíčová slova: pojem, Právo, co to je, význam pojmu, co znamená, lexikon, Zákon, synonymum, Právo, definice pojmu, informace, termín, názvosloví, odborné názvosloví, co je to Zákon?, přesný výraz, přesný význam, popis


Pojem Zákon je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zákon? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zákon je obecně závazný právní předpis přijatý zákonodárným sborem (parlamentem). Pokud jde o právní sílu, jsou zákony nadřazeny podzákonným předpisům (vyhláškám a nařízením), avšak podřízeny Ústavě a ústavním zákonům a jim naroveň postaveným mezinárodním smlouvám.

Jiné zdroje informací o pojmu Zákon

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zákon ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Zákon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Zákon ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Zákon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Zákon ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Zákon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zákon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Zákon? resp. co vlastně znamená slovo Zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zákon, odpověď na dotaz co je to Zákon?. Víte např. kdo to je Biolog? Znáte a víte kdo je Ateista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.