Co je to?
Definice výrazu Zákon. Co znamená odborný pojem Zákon z kategorie Právo?

Co je Zákon?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zákon?

Lidmi obecně přijímané, platné a ustálené pravidlo. V přírodních vědách zákony popisují skutečné vztahy a souvislosti mezi pozorovanými jevy, vlastnostmi nebo objekty, které na sebe vzájemně působí. Právo považuje zákon za normu jednání, na níž se dohodla společnost, a schválili ji zákonodárci, obvykle parlament.


Co je to Zákon? Význam slova, termín, Definice výrazu Zákon. Co znamená odborný pojem Zákon z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Zákon můžete samozřejmě sdílet s ostatními na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Zákon je v sekci právo

Klíčová slova: wiki, právo, odborné názvosloví, odborný výraz, co je to Zákon?, termín, slovo, co znamená, popis, formulace, význam slova, lexikon, vysvětlení, přesný význam, slovník, heslo, význam pojmu, názvosloví


Pojem Zákon je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zákon? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zákon je obecně závazný právní předpis přijatý zákonodárným sborem (parlamentem). Pokud jde o právní sílu, jsou zákony nadřazeny podzákonným předpisům (vyhláškám a nařízením), avšak podřízeny Ústavě a ústavním zákonům a jim naroveň postaveným mezinárodním smlouvám.

Pro další informace o termínu Zákon zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zákon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Zákon ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Zákon na Google obrázcích

Hledat pojem Zákon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Zákon ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Zákon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zákon například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co je to Zákon? resp. jaký je přesný význam slova Zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zákon, odpověď na dotaz co je to Zákon?. Víte např. kdo to je Hayato Okamura? Znáte a víte kdo je Klempíř? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.