Co je to?
Výraz, termín, definice slova Go. Co znamená odborný pojem Go z kategorie Sport?

Co je to Go? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Go

Go je strategická desková hra, která patří k nejstarším hrám na světě. Její vznik se datuje do doby před 4 až 5 tisíciletími. Jako země původu je označována Čína. Nejvíce příznivců má go v oblasti východní Asie, kde je nejvíce aktivních hráčů. Jejich počet se pohybuje v milionech. Go se postupně stalo populární hrou i v dalších částech světa. Pravidla hry jsou poměrně jednoduchá. Herní deska vypadá jako čtvercová síť. Hrají dva hráči s hracími kameny. Ty střídavě pokládají na desku a snaží se ohraničit co největší část a současně obklíčit co největší množství kamenů protivníka.
I když jsou pravidla nenáročná, existuje mnoho různých variant, ještě více, než u jiných her. Pro vítězství není důležité jen logické myšlení nebo vysoké IQ, ale také vytrvalost, intuice, ovládání vlastních emocí, rozhodnost, schopnost vcítit se do soupeře a samozřejmě i štěstí. Go není jen rodinná hra, hrají se i profesionální turnaje, založené na promyšlených strategiích.


Co je to Go? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Go. Co znamená odborný pojem Go z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Go? Pak se o ní podělte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Go je v kategorii sport

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, definice, co to je, termín, terminus technicus, formulace, význam, slovo, sport, informace, odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu, wiki, heslo, sport, terminologie


Pojem Go je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Go? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Go je desková hra pro dva hráče, která pochází z Číny, kde se však nazývá Wej-čchi. Vznikla někdy ve 2. tisíciletí př. n. l. Do dnešní doby se zachovala hlavně díky jejímu rozvoji v Japonsku, kde byla podporována šógunátem. Velmi rozšířená je i v Koreji (pod názvem Baduk) a ve východní Asii všeobecně. Hraje se obvykle na desce 19×19 průsečíků, které se říká goban. Pro výuku a rychlé partie se používají i menší desky – například 13×13 nebo 9×9. Cílem je mít na konci hry větší skóre, které je tvořeno zajatými kameny a obklíčenými průsečíky.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Go ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Go ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Go na Youtube

Najít výraz Go ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Go ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Go ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Go například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte co znamená slovo Go? resp. co se skrývá pod slovem Go? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Go, odpověď na dotaz co je to Go?. Víte např. kdo to je Lenka Filipová mladší? Znáte a víte kdo je Portýr? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Go i v jiných kategoriích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.