Co je to?
Definice výrazu, termínu Falafel. Co znamená odborný pojem Falafel z kategorie Jídlo?

Co je to Falafel? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Falafel

Falafel je oblíbené jídlo především na Blízkém východě (obzvláště Izrael nebo Libanon), ovšem pochází z Egypta. Vzhledem k tomu, že obsahuje velké množství proteinů a vitamínů, rozšířil se tento pokrm po celém světě.
Falafel se připravuje z cizrny nebo bobů rozmixováním či umletím a přidáním dalších ingrediencí, především různých druhů koření. Ze vzniklé směsi se formují kuličky, které se pak smaží v oleji a podávají se se zeleninou, omáčkou nebo sezamovou pastou. Jinou variantou je falafel podávaný v chlebu pita.


Co je to Falafel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Falafel. Co znamená odborný pojem Falafel z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Falafel patří do sekce jídlo

Klíčová slova: popis, co to je, synonymum, význam pojmu, slovník, termín, přesný význam, wiki, terminus technicus, definice pojmu, jídlo, význam slova, pojem, jídlo, odborný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, co je to Falafel?


Pojem Falafel je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Falafel? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Falafel je fritovaná kulička nebo placka z bobů nebo z cizrny anebo z obojího. Pochází z Egypta. Falafel je tradičním pokrmem na Blízkém východu.
Servíruje se obvykle na talíři nebo v pita chlebu, s jogurtovou omáčkou, sezamovou pastou (tahina), zeleninou apod. Je bohatý na proteiny.

Blízkovýchodní falafel

Blízkovýchodní falafel z cizrny. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay
Blízkovýchodní falafel z cizrny. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Falafel doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Falafel ve Wikimedia Commons

Najít heslo Falafel ve Wikislovníku

Hledat termín Falafel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Falafel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Falafel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Falafel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Falafel například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte co je to Falafel? resp. co vlastně znamená slovo Falafel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Falafel, odpověď na dotaz co je to Falafel?. Víte např. kdo to je Chloë Grace Moretz? Znáte a víte kdo je Petra Janů? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.