Co je to?
Výraz, termín, definice slova Falafel. Co znamená odborný pojem Falafel z kategorie Jídlo?

Co je to Falafel? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Falafel?

Falafel je oblíbené jídlo především na Blízkém východě (obzvláště Izrael nebo Libanon), ovšem pochází z Egypta. Vzhledem k tomu, že obsahuje velké množství proteinů a vitamínů, rozšířil se tento pokrm po celém světě.
Falafel se připravuje z cizrny nebo bobů rozmixováním či umletím a přidáním dalších ingrediencí, především různých druhů koření. Ze vzniklé směsi se formují kuličky, které se pak smaží v oleji a podávají se se zeleninou, omáčkou nebo sezamovou pastou. Jinou variantou je falafel podávaný v chlebu pita.


Co je to Falafel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Falafel. Co znamená odborný pojem Falafel z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Falafel? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Falafel je v sekci Jídlo

Klíčová slova: heslo, význam, co to je, definice, význam slova, odborný výraz, názvosloví, význam pojmu, Falafel, termín, terminus technicus, Jídlo, synonymum, informace, formulace, co znamená, vysvětlení, přesný význam


Pojem Falafel je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Falafel?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Falafel je fritovaná kulička nebo placka z bobů nebo z cizrny anebo z obojího. Pochází z Egypta. Falafel je tradičním pokrmem na Blízkém východu.
Servíruje se obvykle na talíři nebo v pita chlebu, s jogurtovou omáčkou, sezamovou pastou (tahina), zeleninou apod. Je bohatý na proteiny.

Blízkovýchodní falafel

Blízkovýchodní falafel z cizrny. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay
Blízkovýchodní falafel z cizrny. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Falafel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Falafel na Youtube

Najít heslo Falafel ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Falafel na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Falafel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Falafel ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Falafel například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Falafel? resp. jaká je definice termínu Falafel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Falafel, odpověď na dotaz co je to Falafel?. Víte např. kdo to je Mediátor? Znáte a víte kdo je Petra Janů? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.