Co je to?
Odborný výraz, definice slova Falafel. Co znamená pojem Falafel z kategorie Jídlo?

Co je Falafel? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Falafel

Falafel je oblíbené jídlo především na Blízkém východě (obzvláště Izrael nebo Libanon), ovšem pochází z Egypta. Vzhledem k tomu, že obsahuje velké množství proteinů a vitamínů, rozšířil se tento pokrm po celém světě.
Falafel se připravuje z cizrny nebo bobů rozmixováním či umletím a přidáním dalších ingrediencí, především různých druhů koření. Ze vzniklé směsi se formují kuličky, které se pak smaží v oleji a podávají se se zeleninou, omáčkou nebo sezamovou pastou. Jinou variantou je falafel podávaný v chlebu pita.


Co je to Falafel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Falafel. Co znamená pojem Falafel z kategorie Jídlo?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Falafel se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, význam, Falafel, jídlo, slovník, definice, terminologie, co znamená, jídlo, termín, vysvětlení, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, informace, heslo, význam slova


Pojem Falafel je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Falafel?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Falafel je fritovaná kulička nebo placka z bobů nebo z cizrny anebo z obojího. Pochází z Egypta. Falafel je tradičním pokrmem na Blízkém východu.
Servíruje se obvykle na talíři nebo v pita chlebu, s jogurtovou omáčkou, sezamovou pastou (tahina), zeleninou apod. Je bohatý na proteiny.

Blízkovýchodní falafel

Blízkovýchodní falafel z cizrny. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay
Blízkovýchodní falafel z cizrny. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Falafel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Falafel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Falafel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Falafel na Google.cz

Hledat termín Falafel ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Falafel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Falafel například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Falafel? resp. co je to Falafel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Falafel, odpověď na dotaz co je to Falafel?. Víte např. kdo to je Mirka Čejková? Znáte a víte kdo je Miki Volek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.