Co je to?
Výraz, termín, definice slova Falafel. Co znamená odborný pojem Falafel z kategorie Jídlo?

Co je to Falafel? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Falafel?

Falafel je oblíbené jídlo především na Blízkém východě (obzvláště Izrael nebo Libanon), ovšem pochází z Egypta. Vzhledem k tomu, že obsahuje velké množství proteinů a vitamínů, rozšířil se tento pokrm po celém světě.
Falafel se připravuje z cizrny nebo bobů rozmixováním či umletím a přidáním dalších ingrediencí, především různých druhů koření. Ze vzniklé směsi se formují kuličky, které se pak smaží v oleji a podávají se se zeleninou, omáčkou nebo sezamovou pastou. Jinou variantou je falafel podávaný v chlebu pita.


Co je to Falafel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Falafel. Co znamená odborný pojem Falafel z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Falafel s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Falafel se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Falafel?, informace, názvosloví, termín, přesný význam, pojem, popis, Jídlo, heslo, co znamená, terminologie, definice, co to je, vysvětlení, Jídlo, význam slova, synonymum


Pojem Falafel je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Falafel? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Falafel je fritovaná kulička nebo placka z bobů nebo z cizrny anebo z obojího. Pochází z Egypta. Falafel je tradičním pokrmem na Blízkém východu.
Servíruje se obvykle na talíři nebo v pita chlebu, s jogurtovou omáčkou, sezamovou pastou (tahina), zeleninou apod. Je bohatý na proteiny.

Blízkovýchodní falafel

Blízkovýchodní falafel z cizrny. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay
Blízkovýchodní falafel z cizrny. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Falafel v následujících zdrojích

Najít výraz Falafel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Falafel na Youtube

Zkusit najít heslo Falafel ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Falafel ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Falafel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Falafel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Falafel například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Falafel? resp. jaký je přesný význam slova Falafel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Falafel, odpověď na dotaz co je to Falafel?. Víte např. kdo to je Ivan Vladimirovič Mičurin? Znáte a víte kdo je Josef Suk? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.