Co je to?
Definice výrazu, termínu Falafel. Co znamená odborný pojem Falafel z kategorie Jídlo?

Co je Falafel?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Falafel

Falafel je oblíbené jídlo především na Blízkém východě (obzvláště Izrael nebo Libanon), ovšem pochází z Egypta. Vzhledem k tomu, že obsahuje velké množství proteinů a vitamínů, rozšířil se tento pokrm po celém světě.
Falafel se připravuje z cizrny nebo bobů rozmixováním či umletím a přidáním dalších ingrediencí, především různých druhů koření. Ze vzniklé směsi se formují kuličky, které se pak smaží v oleji a podávají se se zeleninou, omáčkou nebo sezamovou pastou. Jinou variantou je falafel podávaný v chlebu pita.


Co je to Falafel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Falafel. Co znamená odborný pojem Falafel z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Falafel? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Falafel je v kategorii jídlo

Klíčová slova: co je to Falafel?, terminologie, odborný výraz, synonymum, vysvětlení, termín, názvosloví, formulace, heslo, co to je, jídlo, lexikon, odborné názvosloví, Falafel, definice, slovo, přesný význam, význam slova


Pojem Falafel je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Falafel? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Falafel je fritovaná kulička nebo placka z bobů nebo z cizrny anebo z obojího. Pochází z Egypta. Falafel je tradičním pokrmem na Blízkém východu.
Servíruje se obvykle na talíři nebo v pita chlebu, s jogurtovou omáčkou, sezamovou pastou (tahina), zeleninou apod. Je bohatý na proteiny.

Blízkovýchodní falafel

Blízkovýchodní falafel z cizrny. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay
Blízkovýchodní falafel z cizrny. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Falafel

Hledat heslo Falafel na Google obrázcích

Hledat frázi Falafel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Falafel ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Falafel ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Falafel na Youtube

Hledat heslo Falafel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Falafel například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Falafel? resp. jaký je význam slova Falafel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Falafel, odpověď na dotaz co je to Falafel?. Víte např. kdo to je Richard David Bach? Znáte a víte kdo je Sagvan Tofi? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Falafel i v jiných kategoriích (než jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, banán, falafel, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.