Co je to?
Definice výrazu Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Co to je Opera? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Opera?

Opera je umělecká forma, která v sobě spojuje hudbu a divadlo. Celý text nebo jeho většina je zpívaná. Jednotlivé písně se nazývají árie. Hudební doprovod zajišťuje orchestr. Příběh, o kterém opera pojednává, je popsán v tzv. libretu. V opeře se využívají i prvky baletu a tance. Opera byla velmi oblíbená zejména dříve, ale i dnes má řadu příznivců.

Co je to Opera? Význam slova, termín, Definice výrazu Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Opera je v sekci Kultura

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, Kultura, synonymum, termín, slovník, co je to Opera?, Opera, popis, co znamená, heslo, terminus technicus, význam pojmu, co to je, formulace, terminologie, odborný výraz, slovo


Pojem Opera je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Opera?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opera (z italského opera in musica, hudební dílo) je umělecká forma spojující dramatické divadelní představení s hudbou tak, že herci text (libreto) zcela či zčásti zpívají za instrumentálního doprovodu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Opera ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Opera ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Opera ve Wikislovníku

Hledat pojem Opera ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Opera ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Opera ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Opera například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Opera? resp. co přesně označuje termín Opera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opera, odpověď na dotaz co je to Opera?. Víte např. kdo to je James Cameron? Znáte a víte kdo je Bukvice? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.