Co je to?
Odborný výraz, definice slova Opera. Co znamená slovo Opera z kategorie Kultura?

Co je Opera? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Opera?

Opera je umělecká forma, která v sobě spojuje hudbu a divadlo. Celý text nebo jeho většina je zpívaná. Jednotlivé písně se nazývají árie. Hudební doprovod zajišťuje orchestr. Příběh, o kterém opera pojednává, je popsán v tzv. libretu. V opeře se využívají i prvky baletu a tance. Opera byla velmi oblíbená zejména dříve, ale i dnes má řadu příznivců.

Co je to Opera? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Opera. Co znamená slovo Opera z kategorie Kultura?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Opera s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Opera patří do kategorie kultura

Klíčová slova: význam, definice, vysvětlení, synonymum, termín, popis, formulace, terminus technicus, přesný význam, kultura, přesný výraz, slovo, kultura, Opera, heslo, význam slova, definice pojmu, slovník


Pojem Opera je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Opera?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opera (z italského opera in musica, hudební dílo) je umělecká forma spojující dramatické divadelní představení s hudbou tak, že herci text (libreto) zcela či zčásti zpívají za instrumentálního doprovodu.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Opera ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Opera ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Opera na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Opera ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Opera ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Opera ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Opera například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je Opera? resp. co se skrývá pod slovem Opera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opera, odpověď na dotaz co je to Opera?. Víte např. kdo to je Produkční? Znáte a víte kdo je Negr? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.