Co je to?
Definice výrazu Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Co to je Opera? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Opera?

Opera je umělecká forma, která v sobě spojuje hudbu a divadlo. Celý text nebo jeho většina je zpívaná. Jednotlivé písně se nazývají árie. Hudební doprovod zajišťuje orchestr. Příběh, o kterém opera pojednává, je popsán v tzv. libretu. V opeře se využívají i prvky baletu a tance. Opera byla velmi oblíbená zejména dříve, ale i dnes má řadu příznivců.

Co je to Opera? Význam slova, termín, Definice výrazu Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Opera s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Opera se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, co to je, co je to Opera?, Kultura, terminus technicus, slovo, termín, slovník, Kultura, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, názvosloví, formulace, pojem


Pojem Opera je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Opera?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opera (z italského opera in musica, hudební dílo) je umělecká forma spojující dramatické divadelní představení s hudbou tak, že herci text (libreto) zcela či zčásti zpívají za instrumentálního doprovodu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Opera v následujících zdrojích

Najít pojem Opera ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Opera ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Opera ve Wikimedia Commons

Najít slovo Opera ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Opera na Youtube

Najít heslo Opera ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Opera například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Opera? resp. co označuje slovo Opera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opera, odpověď na dotaz co je to Opera?. Víte např. kdo to je Kateřina Brožová? Znáte a víte kdo je Bukvice? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.