Co je to?
Výraz, termín, definice slova Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Co je to Opera? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Opera?

Opera je umělecká forma, která v sobě spojuje hudbu a divadlo. Celý text nebo jeho většina je zpívaná. Jednotlivé písně se nazývají árie. Hudební doprovod zajišťuje orchestr. Příběh, o kterém opera pojednává, je popsán v tzv. libretu. V opeře se využívají i prvky baletu a tance. Opera byla velmi oblíbená zejména dříve, ale i dnes má řadu příznivců.

Co je to Opera? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Opera s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Opera se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: termín, informace, terminus technicus, co znamená, popis, přesný výraz, pojem, slovo, význam pojmu, odborný výraz, wiki, lexikon, synonymum, vysvětlení, kultura, kultura, co je to Opera?, význam slova


Pojem Opera je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Opera? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Opera (z italského opera in musica, hudební dílo) je umělecká forma spojující dramatické divadelní představení s hudbou tak, že herci text (libreto) zcela či zčásti zpívají za instrumentálního doprovodu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Opera ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Opera na Google.cz

Hledat videa s názvem Opera na Youtube

Najít slovo Opera ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Opera ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Opera ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Opera například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Opera? resp. co přesně označuje termín Opera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opera, odpověď na dotaz co je to Opera?. Víte např. kdo to je Jaroslav Šabata? Znáte a víte kdo je Negr? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Opera i v jiných kategoriích (než kultura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.