Co je to?
Definice výrazu Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Co to je Opera? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Opera

Opera je umělecká forma, která v sobě spojuje hudbu a divadlo. Celý text nebo jeho většina je zpívaná. Jednotlivé písně se nazývají árie. Hudební doprovod zajišťuje orchestr. Příběh, o kterém opera pojednává, je popsán v tzv. libretu. V opeře se využívají i prvky baletu a tance. Opera byla velmi oblíbená zejména dříve, ale i dnes má řadu příznivců.


Co je to Opera? Význam slova, termín, Definice výrazu Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Opera se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, vysvětlení, odborný výraz, co to je, slovo, termín, slovník, co znamená, Kultura, informace, popis, wiki, heslo, terminologie, význam, definice pojmu, co je to Opera?


Pojem Opera je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Opera? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Opera (z italského opera in musica, hudební dílo) je umělecká forma spojující dramatické divadelní představení s hudbou tak, že herci text (libreto) zcela či zčásti zpívají za instrumentálního doprovodu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Opera na Youtube

Zkusit najít výraz Opera ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Opera ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Opera ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Opera na Google.cz

Najít slovo Opera ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Opera například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Opera? resp. jaký je přesný význam slova Opera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opera, odpověď na dotaz co je to Opera?. Víte např. kdo to je Al Pacino? Znáte a víte kdo je Blbec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.