Co je to?
Definice výrazu Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Co to je Opera? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Opera

Opera je umělecká forma, která v sobě spojuje hudbu a divadlo. Celý text nebo jeho většina je zpívaná. Jednotlivé písně se nazývají árie. Hudební doprovod zajišťuje orchestr. Příběh, o kterém opera pojednává, je popsán v tzv. libretu. V opeře se využívají i prvky baletu a tance. Opera byla velmi oblíbená zejména dříve, ale i dnes má řadu příznivců.


Co je to Opera? Význam slova, termín, Definice výrazu Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Opera sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Opera je v kategorii Kultura

Klíčová slova: Kultura, definice pojmu, wiki, význam slova, termín, názvosloví, lexikon, heslo, pojem, odborné názvosloví, přesný výraz, význam, slovník, definice, Opera, Kultura, co znamená, co to je


Pojem Opera je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Opera? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opera (z italského opera in musica, hudební dílo) je umělecká forma spojující dramatické divadelní představení s hudbou tak, že herci text (libreto) zcela či zčásti zpívají za instrumentálního doprovodu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Opera ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Opera ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Opera ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Opera ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Opera ve Wikislovníku

Hledat pojem Opera ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Opera například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Opera? resp. co vlastně znamená slovo Opera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opera, odpověď na dotaz co je to Opera?. Víte např. kdo to je František Josef I? Znáte a víte kdo je Blbec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Opera i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.