Co je to?
Definice výrazu, termínu Impresionismus. Co znamená odborný pojem Impresionismus z kategorie Kultura?

Co je to Impresionismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Impresionismus?

Impresionismus je umělecký směr projevující se především v malířství. Objevil se koncem 19. století a pojmenován byl podle obrazu Imprese od francouzského malíře Clauda Moneta, jehož námětem byl západ slunce. Impresionistické obrazy jsou poměrně realistické, nejsou příliš stylizované a záměrem autorů je zachytit momentální náladu, pocit, dojem, atmosféru okamžiku. K dalším známým představitelům tohoto směru moderního malířství patří např. Edgar Degas, Renoir, Cézanne nebo Gauguin.


Co je to Impresionismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Impresionismus. Co znamená odborný pojem Impresionismus z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Impresionismus? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Impresionismus patří do sekce Kultura

Klíčová slova: synonymum, termín, Kultura, slovo, názvosloví, definice pojmu, význam slova, co to je, formulace, terminus technicus, heslo, vysvětlení, přesný význam, wiki, terminologie, co je to Impresionismus?, význam pojmu, co znamená


Pojem Impresionismus je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Impresionismus můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Impresionismus je umělecký směr, který vznikl koncem 19. století. Byl reakcí na ateliérovou malbu, jeho cílem je malba v přírodě, kde se pokouší zachytit okamžitou atmosféru dané chvíle, neopakovatelné chvíle, okamžik duševního rozpoložení. Navazuje na realismus, se kterým má mnoho společných prvků. Pojem impresionismus je odvozen od obrazu Clauda Moneta Impression, soleil levant (Imprese, východ slunce), který byl roku 1874 vystaven na výstavě nezávislých malířů v Paříži. Poprvé tento pojem (v hanlivém smyslu) použil kritik Louis Leroy, neboť obraz považoval za nedokončený. Prosazení impresionismu ukončilo tradiční akademické umění a nastal rozvoj moderního umění.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín Impresionismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Impresionismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Impresionismus ve Wikislovníku

Hledat pojem Impresionismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Impresionismus na Youtube

Hledat termín Impresionismus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Impresionismus například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Impresionismus? resp. co se skrývá pod slovem Impresionismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Impresionismus, odpověď na dotaz co je to Impresionismus?. Víte např. kdo to je Ekonom? Znáte a víte kdo je Ichtyolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.