Co je to?
Definice odborného termínu, slova Impresionismus. Co znamená pojem Impresionismus z kategorie Kultura?

Co je Impresionismus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Impresionismus

Impresionismus je umělecký směr projevující se především v malířství. Objevil se koncem 19. století a pojmenován byl podle obrazu Imprese od francouzského malíře Clauda Moneta, jehož námětem byl západ slunce. Impresionistické obrazy jsou poměrně realistické, nejsou příliš stylizované a záměrem autorů je zachytit momentální náladu, pocit, dojem, atmosféru okamžiku. K dalším známým představitelům tohoto směru moderního malířství patří např. Edgar Degas, Renoir, Cézanne nebo Gauguin.

Co je to Impresionismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Impresionismus. Co znamená pojem Impresionismus z kategorie Kultura?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Impresionismus patří do sekce kultura

Klíčová slova: co je to Impresionismus?, termín, kultura, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, slovo, definice, názvosloví, popis, co to je, přesný výraz, kultura, synonymum, terminus technicus, slovník, heslo, Impresionismus


Pojem Impresionismus je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Impresionismus můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Impresionismus je umělecký směr, který vznikl koncem 19. století. Byl reakcí na ateliérovou malbu, jeho cílem je malba v přírodě, kde se pokouší zachytit okamžitou atmosféru dané chvíle, neopakovatelné chvíle, okamžik duševního rozpoložení. Navazuje na realismus, se kterým má mnoho společných prvků. Pojem impresionismus je odvozen od obrazu Clauda Moneta Impression, soleil levant (Imprese, východ slunce), který byl roku 1874 vystaven na výstavě nezávislých malířů v Paříži. Poprvé tento pojem (v hanlivém smyslu) použil kritik Louis Leroy, neboť obraz považoval za nedokončený. Prosazení impresionismu ukončilo tradiční akademické umění a nastal rozvoj moderního umění.

Další možné informační zdroje

Hledat termín Impresionismus ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Impresionismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Impresionismus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Impresionismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Impresionismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Impresionismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Impresionismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Impresionismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Impresionismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Impresionismus, odpověď na dotaz co je to Impresionismus?. Víte např. kdo to je Wilhelm Frick? Znáte a víte kdo je Orlando Bloom? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Impresionismus i v jiné kategorii než je sekce kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.