Co je to?
Definice výrazu, termínu Impresionismus. Co znamená odborný pojem Impresionismus z kategorie Kultura?

Co je to Impresionismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Impresionismus?

Impresionismus je umělecký směr projevující se především v malířství. Objevil se koncem 19. století a pojmenován byl podle obrazu Imprese od francouzského malíře Clauda Moneta, jehož námětem byl západ slunce. Impresionistické obrazy jsou poměrně realistické, nejsou příliš stylizované a záměrem autorů je zachytit momentální náladu, pocit, dojem, atmosféru okamžiku. K dalším známým představitelům tohoto směru moderního malířství patří např. Edgar Degas, Renoir, Cézanne nebo Gauguin.

Co je to Impresionismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Impresionismus. Co znamená odborný pojem Impresionismus z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Impresionismus) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Impresionismus patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: Kultura, odborné názvosloví, Impresionismus, přesný význam, formulace, význam, přesný výraz, wiki, význam pojmu, synonymum, slovník, heslo, Kultura, definice pojmu, definice, co to je, co je to Impresionismus?, odborný výraz


Pojem Impresionismus je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Impresionismus?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Impresionismus je umělecký směr, který vznikl koncem 19. století. Byl reakcí na ateliérovou malbu, jeho cílem je malba v přírodě, kde se pokouší zachytit okamžitou atmosféru dané chvíle, neopakovatelné chvíle, okamžik duševního rozpoložení. Navazuje na realismus, se kterým má mnoho společných prvků. Pojem impresionismus je odvozen od obrazu Clauda Moneta Impression, soleil levant (Imprese, východ slunce), který byl roku 1874 vystaven na výstavě nezávislých malířů v Paříži. Poprvé tento pojem (v hanlivém smyslu) použil kritik Louis Leroy, neboť obraz považoval za nedokončený. Prosazení impresionismu ukončilo tradiční akademické umění a nastal rozvoj moderního umění.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Impresionismus na Youtube

Hledat termín Impresionismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Impresionismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Impresionismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Impresionismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Impresionismus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Impresionismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Impresionismus? resp. jaký je přesný význam slova Impresionismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Impresionismus, odpověď na dotaz co je to Impresionismus?. Víte např. kdo to je Zuzana Čaputová? Znáte a víte kdo je Alexander Dubček? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.