Co je to?
Odborný výraz, definice slova Impresionismus. Co znamená slovo Impresionismus z kategorie Kultura?

Co je Impresionismus?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Impresionismus?

Impresionismus je umělecký směr projevující se především v malířství. Objevil se koncem 19. století a pojmenován byl podle obrazu Imprese od francouzského malíře Clauda Moneta, jehož námětem byl západ slunce. Impresionistické obrazy jsou poměrně realistické, nejsou příliš stylizované a záměrem autorů je zachytit momentální náladu, pocit, dojem, atmosféru okamžiku. K dalším známým představitelům tohoto směru moderního malířství patří např. Edgar Degas, Renoir, Cézanne nebo Gauguin.

Co je to Impresionismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Impresionismus. Co znamená slovo Impresionismus z kategorie Kultura?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Impresionismus patří do kategorie kultura

Klíčová slova: pojem, kultura, formulace, terminus technicus, názvosloví, co to je, odborné názvosloví, kultura, informace, přesný výraz, přesný význam, význam pojmu, synonymum, slovník, wiki, co znamená, co je to Impresionismus?, slovo


Pojem Impresionismus je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Impresionismus?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Impresionismus je umělecký směr, který vznikl koncem 19. století. Byl reakcí na ateliérovou malbu, jeho cílem je malba v přírodě, kde se pokouší zachytit okamžitou atmosféru dané chvíle, neopakovatelné chvíle, okamžik duševního rozpoložení. Navazuje na realismus, se kterým má mnoho společných prvků. Pojem impresionismus je odvozen od obrazu Clauda Moneta Impression, soleil levant (Imprese, východ slunce), který byl roku 1874 vystaven na výstavě nezávislých malířů v Paříži. Poprvé tento pojem (v hanlivém smyslu) použil kritik Louis Leroy, neboť obraz považoval za nedokončený. Prosazení impresionismu ukončilo tradiční akademické umění a nastal rozvoj moderního umění.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Impresionismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Impresionismus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Impresionismus ve Wikimedia Commons

Najít heslo Impresionismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Impresionismus na Youtube

Vyhledat slovo Impresionismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Impresionismus například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co je to Impresionismus? resp. co to je Impresionismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Impresionismus, odpověď na dotaz co je to Impresionismus?. Víte např. kdo to je Karel Steigerwald? Znáte a víte kdo je Hugh Grant? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, muzeum, impresionismus, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.