Co je to?
Definice výrazu, termínu Impresionismus. Co znamená odborný pojem Impresionismus z kategorie Kultura?

Co je to Impresionismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Impresionismus?

Impresionismus je umělecký směr projevující se především v malířství. Objevil se koncem 19. století a pojmenován byl podle obrazu Imprese od francouzského malíře Clauda Moneta, jehož námětem byl západ slunce. Impresionistické obrazy jsou poměrně realistické, nejsou příliš stylizované a záměrem autorů je zachytit momentální náladu, pocit, dojem, atmosféru okamžiku. K dalším známým představitelům tohoto směru moderního malířství patří např. Edgar Degas, Renoir, Cézanne nebo Gauguin.


Co je to Impresionismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Impresionismus. Co znamená odborný pojem Impresionismus z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Impresionismus se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: termín, význam slova, terminus technicus, co je to Impresionismus?, vysvětlení, význam pojmu, Kultura, pojem, slovo, formulace, popis, slovník, přesný výraz, Impresionismus, odborný výraz, definice, názvosloví, co to je


Pojem Impresionismus je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Impresionismus dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Impresionismus je umělecký směr, který vznikl koncem 19. století. Byl reakcí na ateliérovou malbu, jeho cílem je malba v přírodě, kde se pokouší zachytit okamžitou atmosféru dané chvíle, neopakovatelné chvíle, okamžik duševního rozpoložení. Navazuje na realismus, se kterým má mnoho společných prvků. Pojem impresionismus je odvozen od obrazu Clauda Moneta Impression, soleil levant (Imprese, východ slunce), který byl roku 1874 vystaven na výstavě nezávislých malířů v Paříži. Poprvé tento pojem (v hanlivém smyslu) použil kritik Louis Leroy, neboť obraz považoval za nedokončený. Prosazení impresionismu ukončilo tradiční akademické umění a nastal rozvoj moderního umění.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Impresionismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Impresionismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Impresionismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Impresionismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Impresionismus ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Impresionismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Impresionismus například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Impresionismus? resp. jaká je definice slova Impresionismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Impresionismus, odpověď na dotaz co je to Impresionismus?. Víte např. kdo to je Produkční? Znáte a víte kdo je Ichtyolog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Impresionismus v jiné sekci než Kultura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.