Co je to?
Výraz, termín, definice slova Impresionismus. Co znamená odborný pojem Impresionismus z kategorie Kultura?

Co je to Impresionismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Impresionismus

Impresionismus je umělecký směr projevující se především v malířství. Objevil se koncem 19. století a pojmenován byl podle obrazu Imprese od francouzského malíře Clauda Moneta, jehož námětem byl západ slunce. Impresionistické obrazy jsou poměrně realistické, nejsou příliš stylizované a záměrem autorů je zachytit momentální náladu, pocit, dojem, atmosféru okamžiku. K dalším známým představitelům tohoto směru moderního malířství patří např. Edgar Degas, Renoir, Cézanne nebo Gauguin.

Co je to Impresionismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Impresionismus. Co znamená odborný pojem Impresionismus z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Impresionismus je v sekci kultura

Klíčová slova: termín, přesný význam, kultura, kultura, názvosloví, synonymum, slovo, definice, odborný výraz, definice pojmu, heslo, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, informace, význam, lexikon, terminus technicus


Pojem Impresionismus je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Impresionismus dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Impresionismus je umělecký směr, který vznikl koncem 19. století. Byl reakcí na ateliérovou malbu, jeho cílem je malba v přírodě, kde se pokouší zachytit okamžitou atmosféru dané chvíle, neopakovatelné chvíle, okamžik duševního rozpoložení. Navazuje na realismus, se kterým má mnoho společných prvků. Pojem impresionismus je odvozen od obrazu Clauda Moneta Impression, soleil levant (Imprese, východ slunce), který byl roku 1874 vystaven na výstavě nezávislých malířů v Paříži. Poprvé tento pojem (v hanlivém smyslu) použil kritik Louis Leroy, neboť obraz považoval za nedokončený. Prosazení impresionismu ukončilo tradiční akademické umění a nastal rozvoj moderního umění.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Impresionismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Impresionismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Impresionismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Impresionismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Impresionismus ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Impresionismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Impresionismus například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Impresionismus? resp. jaký je význam slova Impresionismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Impresionismus, odpověď na dotaz co je to Impresionismus?. Víte např. kdo to je Ivan Vladimirovič Mičurin? Znáte a víte kdo je Rachel Weisz? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.