Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paskvil. Co znamená odborný pojem Paskvil z kategorie Literatura?

Co je to Paskvil? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Paskvil

Paskvil je slovo pocházející z italštiny, kde sloužilo jako lidový název antické sochy ztvárňující římského autora satirických veršů Pasquina. Ve starověku byl tento pojem používán pro drobnější publicistické útvary se satirickým zaměřením. Autor byl většinou anonymní. Paskvil byl útočný a zaměřoval se na hanobení určitého člověka nebo celé skupiny lidí. Často zkresloval realitu a jazyk byl někdy pokleslý. Mohl být jak veršovaný, tak prozaický, mohlo jít i o píseň nebo celou knihu. Často byl jako forma využíván dialog.
Po vynálezu knihtisku mohly být krátké paskvily vydávány jako letáky doplněné obrázky. Oficiální místa tyto paskvily sledovala a autory pronásledovala, proto se jich v původní podobě zachovalo jen málo. V současnosti se význam slova paskvil posunul, označuje se takto nezdařené napodobení jiného díla, karikatura vycházející z předlohy, pokažené nebo nesouvislé umělecké dílo nebo dílo jiného charakteru. Je také vyjádřením pohany, posměchu, porážky.


Co je to Paskvil? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paskvil. Co znamená odborný pojem Paskvil z kategorie Literatura?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Paskvil sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Paskvil patří do sekce literatura

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, literatura, synonymum, terminus technicus, formulace, terminologie, co je to Paskvil?, význam slova, popis, lexikon, heslo, význam, termín, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, slovník


Pojem Paskvil je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Paskvil?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paskvil je slovo, jež v dřívějších dobách označovalo nějaké umělecké dílo (kniha, píseň, báseň), které mělo útočný, urážlivý či výsměšný ráz a bylo namířeno proti někomu či něčemu konkrétnímu, mělo často protestní či manifestační povahu.
V dnešním jazykovém kontextu se zpravidla jedná o výraz pro nepodařenou napodobeninu nějakého díla, karikaturu původní předlohy, nesourodé či zpackané umělecké i jiné dílo apod.

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Paskvil ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Paskvil ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paskvil ve Wikimedia Commons

Hledat termín Paskvil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Paskvil ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paskvil ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Paskvil například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Paskvil? resp. jaký je význam slova Paskvil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paskvil, odpověď na dotaz co je to Paskvil?. Víte např. kdo to je Stomik? Znáte a víte kdo je Jana Petrů? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!