Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Paskvil. Co znamená pojem Paskvil z kategorie Literatura?

Co je Paskvil?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Paskvil?

Paskvil je slovo pocházející z italštiny, kde sloužilo jako lidový název antické sochy ztvárňující římského autora satirických veršů Pasquina. Ve starověku byl tento pojem používán pro drobnější publicistické útvary se satirickým zaměřením. Autor byl většinou anonymní. Paskvil byl útočný a zaměřoval se na hanobení určitého člověka nebo celé skupiny lidí. Často zkresloval realitu a jazyk byl někdy pokleslý. Mohl být jak veršovaný, tak prozaický, mohlo jít i o píseň nebo celou knihu. Často byl jako forma využíván dialog.
Po vynálezu knihtisku mohly být krátké paskvily vydávány jako letáky doplněné obrázky. Oficiální místa tyto paskvily sledovala a autory pronásledovala, proto se jich v původní podobě zachovalo jen málo. V současnosti se význam slova paskvil posunul, označuje se takto nezdařené napodobení jiného díla, karikatura vycházející z předlohy, pokažené nebo nesouvislé umělecké dílo nebo dílo jiného charakteru. Je také vyjádřením pohany, posměchu, porážky.


Co je to Paskvil? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Paskvil. Co znamená pojem Paskvil z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Paskvil se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, význam slova, odborný výraz, synonymum, co je to Paskvil?, Paskvil, vysvětlení, co znamená, terminologie, formulace, informace, pojem, význam, definice, terminus technicus, literatura, slovo


Pojem Paskvil je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Paskvil?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paskvil je slovo, jež v dřívějších dobách označovalo nějaké umělecké dílo (kniha, píseň, báseň), které mělo útočný, urážlivý či výsměšný ráz a bylo namířeno proti někomu či něčemu konkrétnímu, mělo často protestní či manifestační povahu.
V dnešním jazykovém kontextu se zpravidla jedná o výraz pro nepodařenou napodobeninu nějakého díla, karikaturu původní předlohy, nesourodé či zpackané umělecké i jiné dílo apod.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Paskvil na Google.cz

Najít heslo Paskvil ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Paskvil ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Paskvil na Youtube

Vyhledat slovo Paskvil na Google obrázcích

Najít slovo Paskvil ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Paskvil například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co znamená Paskvil? resp. jaká je definice termínu Paskvil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paskvil, odpověď na dotaz co je to Paskvil?. Víte např. kdo to je Eva Urbanová? Znáte a víte kdo je Marketér? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Psaní poznámky, paskvil, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!